Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Zuchy i harcerze

Zuchy i harcerze

Zbiórka naborowa - 16 września

Czuwaj! Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej. Już w najbliższą sobotę (16 września) możecie rozpocząć wspaniałą życiową przygodę.
Przyjdź, zobacz i...... zostań z nami!

Zostań Złotym Smokiem

143. Gromada Zuchowa ogłasza nabór do drużyny Złotych Smoków.

 

Z pamiętnika Druhny B.

Za nami kolejny harcerski weekend - byliśmy na Drodze  Krzyżowej oraz oddaliśmy cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Z pamiętnika Druhny B.

Działo się przy pełni księżyca.

Z pamiętnika druhny B.

Co te zuchy kombinują?

Z pamiętnika druhny B.

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej - święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie, doskonała okazja do spotkań i rajdów. W Grójeckim Hufcu rajd DMB odbył się w sobotę 19 lutego. Wzięło w nim udział ponad sto zuchów i harcerzy.

Z pamiętnika druhny B.

Grudzień to miesiąc spotkań wigilijnych, Świąt Bożego Narodzenia , prezentów i myślenia o innych... W życiu harcerskim też dużo się działo!

Z pamiętnika druhny B.

„Światło z Betlejem nową  światu da nadzieję...”

 

Zbiórka naborowa - 4 grudnia

Czuwaj! Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów klas I-III na zbiórkę naborową do 143  Gromady Zuchowej Rycerze Słońca.

Z pamiętnika druhny B.

11 listopada -  Święto Narodowe, czerwona kartka w kalendarzu... 103. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości....

Zbiórka naborowa 6 listopada

Czuwaj! W imieniu zuchenek, zuchów, harcerek, harcerzy, wędrowniczek, wędrowników, druhen zastępowych, przybocznych i drużynowych serdecznie zapraszamy Was na nabór do gromad i drużyn harcerskich w Szczepie drużyn w Belsku Dużym!!

Z pamiętnika druhny B.

Sobota, 11 września  2021 r.  Po miesiącach zdalnej nauki, zbiórek online i  po słonecznych wakacjach, rozpoczęliśmy rok harcerski.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Już 30 razy polscy harcerze przekazali rodakom Betlejemskie Światełko Pokoju. Tę piękną tradycję kultywują też zuchy i harcerze ze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym.

W 80. rocznicę powstania Batalionów Chłopskich.

8 października 2020 roku harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym przyłączyli się do gminnych obchodów 80. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich.

MUNDUROVE-LOVE

MUNDUROVE-LOVE to pierwsza edycja harcerskiego targu mundurów używanych. Jeśli chcesz sprzedać / kupić mundur lub jego część, to spodoba Ci się ta inicjatywa!