Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Zuchy i harcerze

Zuchy i harcerze

Zbiórka naborowa - 16 września

Czuwaj! Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej. Już w najbliższą sobotę (16 września) możecie rozpocząć wspaniałą życiową przygodę.
Przyjdź, zobacz i...... zostań z nami!

Zostań Złotym Smokiem

143. Gromada Zuchowa ogłasza nabór do drużyny Złotych Smoków.

 

Z pamiętnika Druhny B.

Za nami kolejny harcerski weekend - byliśmy na Drodze  Krzyżowej oraz oddaliśmy cześć ofiarom katastrofy smoleńskiej.

Z pamiętnika Druhny B.

Działo się przy pełni księżyca.

Z pamiętnika druhny B.

Co te zuchy kombinują?

Z pamiętnika druhny B.

22 lutego to Dzień Myśli Braterskiej - święto wszystkich skautów i harcerzy na całym świecie, doskonała okazja do spotkań i rajdów. W Grójeckim Hufcu rajd DMB odbył się w sobotę 19 lutego. Wzięło w nim udział ponad sto zuchów i harcerzy.

Z pamiętnika druhny B.

Grudzień to miesiąc spotkań wigilijnych, Świąt Bożego Narodzenia , prezentów i myślenia o innych... W życiu harcerskim też dużo się działo!

Z pamiętnika druhny B.

„Światło z Betlejem nową  światu da nadzieję...”

 

Zbiórka naborowa - 4 grudnia

Czuwaj! Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów klas I-III na zbiórkę naborową do 143  Gromady Zuchowej Rycerze Słońca.

Z pamiętnika druhny B.

11 listopada -  Święto Narodowe, czerwona kartka w kalendarzu... 103. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości....

Zbiórka naborowa 6 listopada

Czuwaj! W imieniu zuchenek, zuchów, harcerek, harcerzy, wędrowniczek, wędrowników, druhen zastępowych, przybocznych i drużynowych serdecznie zapraszamy Was na nabór do gromad i drużyn harcerskich w Szczepie drużyn w Belsku Dużym!!

Z pamiętnika druhny B.

Sobota, 11 września  2021 r.  Po miesiącach zdalnej nauki, zbiórek online i  po słonecznych wakacjach, rozpoczęliśmy rok harcerski.

Betlejemskie Światełko Pokoju

Już 30 razy polscy harcerze przekazali rodakom Betlejemskie Światełko Pokoju. Tę piękną tradycję kultywują też zuchy i harcerze ze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym.

W 80. rocznicę powstania Batalionów Chłopskich.

8 października 2020 roku harcerze z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym przyłączyli się do gminnych obchodów 80. rocznicy powstania Batalionów Chłopskich.

MUNDUROVE-LOVE

MUNDUROVE-LOVE to pierwsza edycja harcerskiego targu mundurów używanych. Jeśli chcesz sprzedać / kupić mundur lub jego część, to spodoba Ci się ta inicjatywa!

Zbiórka naborowa!

Dh. Barbara Sibilska zaprasza wszystkich chętnych (od klasy IV ) na naborową zbiórkę harcerską w sobotę 3 października.

Wyjątkowa zbiórka

26 września belscy harcerze byli uczestnikami niecodziennej zbiórki, podczas której Złote Smoki stały się Chabrami.

Belscy harcerze

Na terenie gminy od  wielu lat działa Szczep Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w Belsku Dużym. Przy naszej szkole funkcjonują: 144. Gromada Zuchowa  „Złote Smoki” i  141. Drużyna Harcerska „Chabry”. Od dziś będziemy podążać ich śladami.