Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wycieczki

Wycieczki

W Łodzi

23 stycznia uczniowie klas czwartych i szóstych wybrali się na wspólną wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu była Manufaktura, miejsce, które oferuje wiele atrakcji, dostarcza przeżyć i rozrywki.

Klasy ósme w Warszawie

14 grudnia odbyła się wycieczka klas ósmych do Warszawy. Uczniowie obejrzeli film pt. "Bella i Sebastian", a następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mikołajkowy wyjazd klas siódmych

7 grudnia uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami udali się do Warszawy. Gościli w "Świecie Iluzji", spacerowali i obejrzeli film.

W Otrębusach i Karolinie

1 grudnia 2022 r. klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę zrealizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę” .

Sportowo i naukowo

6 grudnia, w ramach uroczego mikołajkowego święta, klasy piąte wybrały się na interesującą wycieczkę do Warszawy.

Zagnańsk-Kielce: wycieczka klas siódmych

25 listopada uczniowie klas siódmych w ramach ogólnopolskiego projektu "Poznaj Polskę" udali się do Kielc na wystawę "Energia" oraz do Zagnańska, gdzie odwiedzili "Bartka".

W Szydłowcu i Radomiu

15 listopada 2022 r. klasy drugie wyjechały na wycieczkę zrealizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

W Małopolsce

W dniach 2-4 listopada odbyła się wycieczka klas szóstych do Krakowa i Zakopanego. Uczniowie odwiedzili m. in. Kopalnię Soli "Wieliczka", kościół w Jaszczurówce, skocznie w Zakopanem, Muzeum Książąt Czartoryskich, kościół Mariacki oraz Wawel.

Klasy czwarte w Warszawie

9 listopada uczniowie klas czwartych udali się do Teatru Syrena by obejrzeć musical pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oraz do Muzeum Narodowego, by lepiej poznać tajemnice starożytnej Grecji.

W Muzeum Obozu Auschwitz

W piątek 14 października chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wycieczce do Muzeum Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Blask Prawdy

6 października 2022 r. wzięliśmy udział w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Byliśmy jedną z 163 szkół, które dotarły do Częstochowy. Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem: „Blask Prawdy”.

Z wizytą u Mistrza Jana (2)

Kto został pochowany w krypcie kościoła w Zwoleniu? Jaki związek ma sycyńska kapliczka z bitwą pod Chocimiem? Jaką magiczną moc posiada  czarnoleski kamień? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznali uczniowie klasy VIIIa i VIIIb podczas wycieczki śladami Jana Kochanowskiego.

Warsztaty w Łucznicy

Batik, makrama, papier czerpany... Zapraszamy!

Z wizytą u Mistrza Jana

22 września 2022 r. odbyła się wycieczka "Szlakiem Jana Kochanowskiego". Odwiedziliśmy muzeum poety w Czarnolesie, w Gródku oglądaliśmy zabytkowe epitafium brata poety i tłumacza Eneidy - Andrzeja.

Klasy szóste w Krakowie

14 czerwca 2022 r. uczniowie klas szóstych udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”.