Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wycieczki

Wycieczki

"Zielona szkoła" klas siódmych

W dniach 8-12 maja 2023 r. uczniowie klas siódmych przebywali na wycieczce w okolicach Zakopanego. Celem wyjazdu była integracja grup klasowych, poznanie miejsc związanych z życiem Patrona oraz piękna przyrody polskich Tatr.

Szlakiem bohaterów "Kamieni na szaniec"

4 maja uczniowie klas siódmych udali się do Warszawy. Celem wyjazdu było przybliżenie uczestnikom wyjazdu  miejsc, wydarzeń i postaci opisanych przez Aleksandra Kamińskiego w książce "Kamienie na szaniec".

Wiosenne spotkanie z historią...

...czyli wycieczka do Arkadii, Nieborowa, Żelazowej Woli i Brochowa. Wycieczka odbyła się 26 kwietnia, uczestniczyły w niej klasy IVa, IVb i VIb. 

Klasy ósme w Warszawie

20 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Warszawy, by zwiedzić siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Muzeum Sportu i Turystyki.

W Łodzi

23 stycznia uczniowie klas czwartych i szóstych wybrali się na wspólną wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu była Manufaktura, miejsce, które oferuje wiele atrakcji, dostarcza przeżyć i rozrywki.

Klasy ósme w Warszawie

14 grudnia odbyła się wycieczka klas ósmych do Warszawy. Uczniowie obejrzeli film pt. "Bella i Sebastian", a następnie udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Mikołajkowy wyjazd klas siódmych

7 grudnia uczniowie klas siódmych wraz z opiekunami udali się do Warszawy. Gościli w "Świecie Iluzji", spacerowali i obejrzeli film.

W Otrębusach i Karolinie

1 grudnia 2022 r. klasy pierwsze wyjechały na wycieczkę zrealizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę” .

Sportowo i naukowo

6 grudnia, w ramach uroczego mikołajkowego święta, klasy piąte wybrały się na interesującą wycieczkę do Warszawy.

Zagnańsk-Kielce: wycieczka klas siódmych

25 listopada uczniowie klas siódmych w ramach ogólnopolskiego projektu "Poznaj Polskę" udali się do Kielc na wystawę "Energia" oraz do Zagnańska, gdzie odwiedzili "Bartka".

W Szydłowcu i Radomiu

15 listopada 2022 r. klasy drugie wyjechały na wycieczkę zrealizowaną w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

W Małopolsce

W dniach 2-4 listopada odbyła się wycieczka klas szóstych do Krakowa i Zakopanego. Uczniowie odwiedzili m. in. Kopalnię Soli "Wieliczka", kościół w Jaszczurówce, skocznie w Zakopanem, Muzeum Książąt Czartoryskich, kościół Mariacki oraz Wawel.

Klasy czwarte w Warszawie

9 listopada uczniowie klas czwartych udali się do Teatru Syrena by obejrzeć musical pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oraz do Muzeum Narodowego, by lepiej poznać tajemnice starożytnej Grecji.

W Muzeum Obozu Auschwitz

W piątek 14 października chętni uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wycieczce do Muzeum Obozu Koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu.

Blask Prawdy

6 października 2022 r. wzięliśmy udział w XXII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Byliśmy jedną z 163 szkół, które dotarły do Częstochowy. Tegoroczny zjazd odbywał się pod hasłem: „Blask Prawdy”.