Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wycieczki

Wycieczki

Z wizytą u Mistrza Jana (2)

Kto został pochowany w krypcie kościoła w Zwoleniu? Jaki związek ma sycyńska kapliczka z bitwą pod Chocimiem? Jaką magiczną moc posiada  czarnoleski kamień? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznali uczniowie klasy VIIIa i VIIIb podczas wycieczki śladami Jana Kochanowskiego.

Warsztaty w Łucznicy

Batik, makrama, papier czerpany... Zapraszamy!

Z wizytą u Mistrza Jana

22 września 2022 r. odbyła się wycieczka "Szlakiem Jana Kochanowskiego". Odwiedziliśmy muzeum poety w Czarnolesie, w Gródku oglądaliśmy zabytkowe epitafium brata poety i tłumacza Eneidy - Andrzeja.

Klasy szóste w Krakowie

14 czerwca 2022 r. uczniowie klas szóstych udali się na dwudniową wycieczkę do Krakowa w ramach projektu MEiN „Poznaj Polskę”.

W Górach Świętokrzyskich

W środę 15 czerwca 2022 r. nasi uczniowie wędrowali po górach, których nazwa pochodzi od relikwii Krzyża Świętego przechowywanych w opactwie na szczycie Łysej Góry. Wyjazd zorganizowano w ramach projektu MEiN, "Poznaj Polskę".

Poznajemy Wielkopolskę

W dniach 1-3 czerwca klasy siódme wzięły udział w wycieczce Szlakiem Piastowskim zorganizowanej w ramach programu "Poznaj Polskę".

Świętokrzyska przygoda

6 maja klasy ósme wędrowały po Górach Świętokrzyskich. Zapraszamy do galerii zdjęć.

W poszukiwaniu krasnali...

 W dniach 9-11 maja 2022 r. uczniowie klas trzecich odbyli niezapomnianą wycieczkę do Wrocławia.

Klasy piąte w teatrze

W czwartek 28 maja 2022 r. klasy piąte udały się do Teatru Powszechnego w Radomiu, by obejrzeć adaptację sceniczną "Chłopców z Placu Broni" Ferenca Molnara.

Klasy czwarte w Łodzi

6 kwietnia klasy czwarte wybrały się na wycieczkę do Łodzi. Głównym punktem wyjazdu była wizyta w Eksperymentarium.

Dom siedmiu pokoleń - Mała Wieś

24 marca grupa uczniów z naszej szkoły wybrała się z wizytą do Pałacu w Małej Wsi. Wycieczka została zorganizowana przez nauczycieli historii  w ramach konkursu GRÓJBÓJ.

„Poznajemy najbliższą okolicę”

Skąd nazwa miejscowości Lewiczyn? Jakie wydarzenie związane jest z drewnianym kościółkiem? Skąd nazwa firmy Ferrero? Kto bywał w pałacu w Małej Wsi? Po poniedziałkowej wycieczce większość pierwszoklasistów umie już odpowiedziedzieć na te pytania.

Klasy siódme w Łodzi

Zobacz, jak klasy siódme bawiły się dziś w łódzkim Eksperymentarium, na kręglach i w kinie.

Klasy ósme w Muzeum Powstania Warszawskiego

20 stycznia 2022 roku klasy ósme z wychowawczyniami udały się na poruszającą lekcję historii do Muzeum Powstania Warszawskiego.