Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Komunikaty i ogłoszenia

"Aktywny Samorząd" dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu realizuje pilotażowy program "Aktywny samorząd" finansowany ze środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Składanie wniosków o pomoc w ramach tego programu potrwa do 31 sierpnia 2023 r.

Belski Festiwal Kultury

Wójt Gminy Belsk Duży i Przewodniczący Rady Gminy zapraszają  na piknik nad zalewem w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. W planie moc atrakcji.

Szyjemy dobro!

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają do wspólnego szycia Emotkowych Pożeraczy Smutków.

Czas na dentystę!

27 kwietnia (czwartek) dzieci z odziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-VIII mogą skorzystać z przeglądu stomatologicznego.

Wywiadówki!

27 kwietnia (czwartek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Zgaś światło, popatrz na gwiazdy

W sobotę, 25 marca br. o godz. 20:30 po raz kolejny odbędzie się akcja promująca ideę ochrony środowiska - Godzina dla Ziemi WWF. Zgaś światło, wyłącz telewizor i przez 60 minut daj odpocząć planecie. Jeśli pozwoli na to zanieczyszczenie, popatrz na niebo gwieździste nad nami.

Gminne Edukacyjne Targi Szkół

Zapraszamy uczniów klas ósmych ze wszystkich szkół gminy Belsk Duży na spotkania promocyjne z reprezentacjami szkół ponadpodstawowych, które będziemy gościć w poniedziałek 3 kwietnia.

Rekolekcje!

W tym roku Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci i młodzieży zostaną zorganizowane w dniach 26-28 marca 2023 (niedziela, poniedziałek, wtorek).  Prowadzącym spotkania będzie ks. dr Leszek Rasztawicki, biblista.

Jeszcze jedna próba sił...

Kolejny próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 21-23 marca 2023 r.

Bez korzeni nie zakwitniesz

Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe zapraszają uczniów klas IV-VII szkół podstawowych i ich nauczycieli do udziału w drugiej edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”.

Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy

Na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Belsk Duży  nr 17/2023 z dnia 31.01.2023 r. rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2023/2024 do oddziałów przedszkolnych, oddziałów "0" oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej.

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W czwartek 9 lutego zorganizowane zostaną Gminne Obchody 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem uroczystości.

W hołdzie Kozietulskiemu

Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy - Bogusław Sikorski oraz Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym - ks. Jarosław Siuchta zapraszają na obchody 202. rocznicy śmierci płk. Jana Kozietulskiego w niedzielę 5 lutego 2023 roku.

Gdy załamie się lód...

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki czyhają na nasze życie. Lekkomyślność dorosłych, pozostawianie dzieci bez opieki, zła ocena sytuacji zbierają co roku śmiertelne żniwo.

Czad - podstępny, cichy, niewidzialny zabójca

Wraz ze spadkiem temperatur rozkręcił się sezon grzewczy, tym samym wzrosło zagrożenie życia związane z czadem.