Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Komunikaty i ogłoszenia

Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy

Na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Belsk Duży nr 9/2024 z dnia 31.01.2024 r. rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych, oddziałów "0" oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej.

W hołdzie Kozietulskiemu

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku społeczność Gminy Belsk Duży uczci pamięć bohatera spod Somosierry, płk. Jana Kozietulskiego. W pobliżu kościoła, gdzie został pochowany, zostanie odsłonięte jego popiersie, a po Mszy Św. nasza młodzież zaprezentuje program artystyczny.

Półroczne zebrania

29 stycznia (poniedziałek) i 1 lutego (czwartek) odbędą się półroczne spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Bezpieczne ferie 2024

W Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Będą one trwały w poszczególnych województwach od 15 stycznia do 25 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego wypoczynku. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć? Zobacz propozycje Policji.

Zanim się obudzisz

3 stycznia 2024 r.  w sali OSP obejrzymy spektakl "Zanim się obudzisz".  Gdy 17 letnia Weronika trafia do szpitala po próbie samobójczej, jej matka próbuje zrozumieć powody zmian, które zaszły w jej córce... 

Uwaga! Remont!

Dyrekcja szkoły informuje, iż 11 grudnia 2023 roku rozpoczną się prace remontowo–budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie budynku A. W związku z tym nastąpią zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu pracy szkoły i przedszkola.

Gdy załamie się lód...

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki czyhają na nasze życie. Lekkomyślność dorosłych, pozostawianie dzieci bez opieki, zła ocena sytuacji zbierają co roku śmiertelne żniwo.

Warsztaty profilaktyczne

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów dla uczniów i rodziców w dniach 28, 29 i 30 listopada.

Warsztaty i wywiadówki...

27 i 28 listopada (poniedziałek i wtorek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów oraz specjalnie przygotowane dla rodziców warsztaty.

Czad - podstępny, cichy, niewidzialny zabójca

Wraz ze spadkiem temperatur rozkręcił się sezon grzewczy, tym samym wzrosło zagrożenie życia związane z czadem.

Herbatka dla Seniora

Uwaga! Trwa zbiórka herbaty dla seniorów z DPS w Tomczycach.

Konkursy przedmiotowe dla ambitnych

Projekty programów merytorycznych  konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2023/2024.

Selfie z książką

Biblioteki w Belsku i w Lewiczynie zapraszają wszystkich czytelników do udziału w konkursie "Selfie z książką oraz (nie) zapomnianym zabytkiem".

Piłkarski Dzień Dziecka

Zarząd GKS Belsk Duży zaprasza na Piłkarski Dzień Dziecka. Wydarzenie będzie miało miejsce 25 czerwca 2023 roku na boisku gminnym.

Podręczniki do języka rosyjskiego 2023/2024

Uwaga! Uczniowie przyszłorocznych klas czwartych, piątych i szóstych samodzielnie kupują książki do języka rosyjskiego.  Szczegółowe informacje na temat wymaganych podręczników dla wszystkich klas znajdują się w załączniku.

Ostatnie dni przed wakacjami

Harmonogram zakończenia roku szkolnego!

Bezpieczne wakacje

"Sześciolatek wjechał rowerkiem pod ciężarówkę", "Skoczył i już nie wypłynął", "Rodzina walczy o życie po grzybobraniu" to tylko niektóre tytuły dotyczące tragedii, które zdarzają się w domu i na wakacjach. Dlatego, choć niektórzy nazywają to nudziarstwem, warto poczytać o...

"Aktywny Samorząd" dla niepełnosprawnych

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu realizuje pilotażowy program "Aktywny samorząd" finansowany ze środków Państwowego
Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Składanie wniosków o pomoc w ramach tego programu potrwa do 31 sierpnia 2023 r.

Belski Festiwal Kultury

Wójt Gminy Belsk Duży i Przewodniczący Rady Gminy zapraszają  na piknik nad zalewem w niedzielę 4 czerwca 2023 roku. W planie moc atrakcji.

Szyjemy dobro!

Samorząd Uczniowski i Szkolne Koło Wolontariatu zapraszają do wspólnego szycia Emotkowych Pożeraczy Smutków.