Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Komunikaty i ogłoszenia

Harmonogram końca roku

Rok szkolny 2023/2024 nieuchronnie zmierza do szczęśliwego końca. Zobaczcie, co nas czeka w dwa ostatnie dni, 20 i 21 czerwca.

Wakacyjne przedszkole

Uwaga! Informacja dla Rodziców pragnących  korzystać z dobrodziejstwa przedszkola w okresie wakacji. 

Konkursy przedmiotowe dla ambitnych

Projekty programów merytorycznych konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2024/2025.

Podręczniki do języka rosyjskiego 2024/2025

Uwaga! Uczniowie przyszłorocznych klas czwartych, piątych i szóstych samodzielnie kupują książki do języka rosyjskiego.  Szczegółowe informacje na temat wymaganych podręczników dla wszystkich klas znajdują się w załączniku.

Bezpieczne wakacje 2024

"Upały zabijają w Grecji",  "Kolejne ofiary kleszcza", "Rodzina walczy o życie po grzybobraniu", "Skoczył i już nie wypłynął",  "Narkotyk zombie już zabija w Polsce" - to tylko niektóre tytuły dotyczące tragedii, które zdarzają się w domu i na wyjeździe.

Belski Festiwal Kultury

W niedzielę, 2 czerwca 2024 roku nad zalewem w Belsku Dużym kolejna edycja gminnego pikniku.

Zakręcona akcja 2024

29 kwietnia zapraszamy na coroczną zbiórkę nakrętek.

Wiosna, ach to Ty!

Gminna Biblioteka Publiczna w Belsku Dużym ogłasza konkurs poetycki dla czytelników - "Wiosna, ach to Ty!".

Uwaga! Poznajmy nowych uczniów!

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja do szkoły i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025. Listy przyjętych uczniów zostały wywieszone przy wejściu do Budynku A. 

Zbiórka makulatury

Kochasz lasy? Zbieraj makulaturę! Jedna tona pozwala ocalić siedemnaście drzew. Dołącz do zbiórki, która zostanie zorganizowana w czwartek 18 kwietnia.

Rekolekcje wielkopostne

... dla dzieci i młodzieży odbędą się w dniach 4-6 marca 2024, a poprowadzi je ksiądz Piotr Miazek, wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Grójcu.

Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy

Na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Belsk Duży nr 9/2024 z dnia 31.01.2024 r. rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych, oddziałów "0" oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej.

W hołdzie Kozietulskiemu

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku społeczność Gminy Belsk Duży uczci pamięć bohatera spod Somosierry, płk. Jana Kozietulskiego. W pobliżu kościoła, gdzie został pochowany, zostanie odsłonięte jego popiersie, a po Mszy Św. nasza młodzież zaprezentuje program artystyczny.

Zebrania z rodzicami

18 i 29 kwietnia 2024 r. odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas IV-VIII.

Bezpieczne ferie 2024

W Polsce rozpoczęły się ferie zimowe. Będą one trwały w poszczególnych województwach od 15 stycznia do 25 lutego. Dla dzieci i młodzieży jest to okazja do aktywnego wypoczynku. Jednak ten czas niesie ze sobą wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć? Zobacz propozycje Policji.

Zanim się obudzisz

3 stycznia 2024 r.  w sali OSP obejrzymy spektakl "Zanim się obudzisz".  Gdy 17 letnia Weronika trafia do szpitala po próbie samobójczej, jej matka próbuje zrozumieć powody zmian, które zaszły w jej córce... 

Uwaga! Remont!

Dyrekcja szkoły informuje, iż 11 grudnia 2023 roku rozpoczną się prace remontowo–budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie budynku A. W związku z tym nastąpią zmiany organizacyjne w funkcjonowaniu pracy szkoły i przedszkola.

Gdy załamie się lód...

Zamarznięte stawy, jeziora i rzeki czyhają na nasze życie. Lekkomyślność dorosłych, pozostawianie dzieci bez opieki, zła ocena sytuacji zbierają co roku śmiertelne żniwo.

Warsztaty profilaktyczne

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem warsztatów dla uczniów i rodziców w dniach 28, 29 i 30 listopada.

Warsztaty i wywiadówki...

27 i 28 listopada (poniedziałek i wtorek) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów oraz specjalnie przygotowane dla rodziców warsztaty.