Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

                                                                                                          
PLAN PRACY BIBLIOTEKI ZNAJDUJE SIĘ

W ZAŁĄCZNIKU DO POBRANIA (NIŻEJ) 

Konkursy dla miłośników książek

Wszystkich, którzy kochają książki i nie wyobrażają sobie życia bez nich, zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę. 

Czytam, więc jestem!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klasy 5a, którzy zachęcają do zaprzyjaźnienia się z książkami. Zobaczcie, dlaczego warto to zrobić.

Z książką w plenerze

8.09.2021 r. bibliotekarki szkolne we współpracy z wychowawczyniami grup przedszkolnych p. A. Makarską i p. H. Łaski zorganizowały wyjście do biblioteki gminnej .

Ilustrujemy książki. Wyniki konkursu

W maju odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas I-III, zorganizowany przez szkolną bibliotekę.

Pomóż małym bibliotekom.

Podbijamy! Tylko do poniedziałku 30 listopada możesz pomóc małym bibliotekom, biorąc udział w akcji "Podziel się książką".


Spotkanie autorskie

4 marca 2020 r. na małej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie autorskie Barbary Szelągowskiej - autorki oraz  Moniki Jędrychowskiej - ilustratorki z dziećmi z klas I-III.

 

Spot reklamowy czytelnictwa.

Od 2 grudnia2019 r. do 10 stycznia 2020 r. trwał konkurs na spot reklamowy czytelnictwa. W konkursie wzięły udział klasy VI – VIII.

 

 

Biblioteka poleca

Wypożyczaj i czytaj nie wychodząc z domu.

Czytanie w ramach akcji ,,Szkolne przygody Gangu Słodziaków”

Chcą zainspirować i rozszerzyć czytelnictwo wśród uczniów naszej szkoły wspólnie z wychowawcami klas i nauczycielami pracującymi w świetlicy szkolnej zostały podjęte następujące dziania: We wrześniu nauczyciel bibliotekarz wraz z wychowawczyniami kl. II-III rozdali uczniom...

Z wizytą w Bibliotece w Grójcu

 W listopadzie klasy Ia i Ib wraz z wychowawczyniami i bibliotekarkami PSP odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu. Uczniowie zapoznali się z wielkim księgozbiorem biblioteki. Wysłuchały prelekcji o Święcie Niepodległości obchodzonym 11 listopada. Dzieci chętnie...

Przedstawienie pt: „ Smerfy”

 

      „Dzieci lubią bajki” – takie hasło przyświecało tegorocznemu przedstawieniu, które przygotowało  kółko teatralne we współpracy z biblioteką szkolną. Spektakl, oparty na motywach telewizyjnej bajki dla dzieci, był niespodzianką dla uczniów klas I – III na...

Konkurs ,,Najaktywniejszy czytelnik”

Konkurs na ,,Najaktywniejszego czytelnika”, który sprawdzał czytanie ze zrozumieniem, trwał od 15.02.2019r. do 30.04.2019r. Wzięło w nim udział 14 uczniów z klas I-VIII. Konkurs odbywał się we współpracy z Gminną Publiczną Biblioteką w Belsku Dużym.

Uczniowie czytali książki...

Konkurs Czytelniczy dla klas II - IV

27 maja 2019r.odbył się konkurs czytelniczy dla klas II-IV. Wzięło w nim udział 21 uczniów, którzy indywidualnie udzielali odpowiedzi na pytania dotyczące treści przeczytanych przez nich książek.

I miejsce zajął -  Gabriel Gabler z kl.IIB

II miejsce  – Jan Mrugała z...

Klasa IV C w Gminnej Bibliotece

 

       Dnia 16 maja 2019 r. klasa IV c wzięła udział w lekcji bibliotecznej. Uczniowie IV c wspólnie z nauczycielami, p. Agatą Kępką, p. Ewą Jakubiak i p. Dominiką Dobrowolską, wybrali się z wizytą do Gminnej Biblioteki w Belsku Dużym.

        Celem wyjścia było...