Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Biblioteka

Biblioteka

Spotkanie z Agnieszką Dydycz

1 marca 2024 roku nasi najmłodsi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panią Agnieszką Dydycz.

"Czytam ze zrozumieniem"

26 lutego miała miejsce inauguracja konkursu "Czytam ze zrozumieniem". Zapraszamy do udziału w nim wszystkich chętnych z klas I-VIII.

Mikołajkowa biblioteka

Lubisz książki i chcesz się wybrać na czytelniczą randkę w ciemno?

Uroki Albanii

1 grudnia 2023 r. gościliśmy w naszej szkole  Andrzeja Pasławskiego, podróżnika i fotoreportera.

Z wizytą w Miejsko-Gminnej Bibliotece w Grójcu

Drugoklasiści wraz z bibliotekarką oraz wychowawczyniami klas odwiedzili bibliotekę w Grójcu. Uczniowie zapoznali się z jej ogromnym księgozbiorem oraz dowiedzieli się, że ma w swojej ofercie różne zajęcia dodatkowe, w których też mogą uczestniczyć.

Czytanie w plenerze

Piękna jesienna pogoda pozwoliła nam wyjść poza mury szkoły i z przyjemnością poczytać w plenerze.

Spotkanie autorskie z Markiem Michalakiem

25 października naszym gościem był Marek Michalak, pedagog specjalny, działacz społeczny i publicysta, doktor nauk społecznych, kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, były rzecznik praw dziecka.

Z wizytą w gminnej bibliotece

24 października klasy pierwsze wraz z wychowawczyniami i bibliotekarką odwiedziły Bibliotekę Gminną w Belsku Dużym. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, w jaki sposób wypożycza się książki oraz zapoznały się z księgozbiorem.

 

Konkursy czytelnicze

Kto jest najaktywniejszym czytelnikiem? Kto najlepiej czyta ze zrozumieniem? Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z dwóch konkursów, których wyniki dają nadzieję na to, że czytanie książek pozostanie ważną częścią życia młodych pokoleń.

Magiczne drzewo

W ramach współpracy nauczyciela techniki i nauczycieli bibliotekarzy uczniowie klas piątych na zajęciach techniki wykonali z różnych materiałów prace przedstawiające drzewo. Ekspozycja dostępna na parterze budynku B ma na celu promocję serii książek Andrzeja Maleszki pt....

Dzień Głośnego Czytania

28 września 2022 r. to Dzień Głośnego Czytania w Przedszkolu w grupach 0a i 0b.

 

Frączek, strączek, pączek...

Zniewalająco piękna polszczyzna, poczucie humoru i godna podziwu umiejętność nawiązywania kontaktu z dziećmi... Tak można by krótko scharakteryzować naszego dzisiejszego gościa, pisarkę p. Agnieszkę Frączek.

Narodowe Czytanie w szkole

W czwartek 8 września ciąg dalszy Narodowego Czytania. Tym razem "Ballady i romanse", pięknie odczytane przez naszą młodzież, zachwyciły uczniów najstarszych klas i ich nauczycieli, zgromadzonych w sali gimnastycznej. 

Konkursy dla miłośników książek

Wszystkich, którzy kochają książki i nie wyobrażają sobie życia bez nich, zapraszamy do udziału w konkursach organizowanych przez szkolną bibliotekę. 

Czytam, więc jestem!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klasy 5a, którzy zachęcają do zaprzyjaźnienia się z książkami. Zobaczcie, dlaczego warto to zrobić.

Z książką w plenerze

8.09.2021 r. bibliotekarki szkolne we współpracy z wychowawczyniami grup przedszkolnych p. A. Makarską i p. H. Łaski zorganizowały wyjście do biblioteki gminnej .

Ilustrujemy książki. Wyniki konkursu

W maju odbył się konkurs czytelniczo-plastyczny dla uczniów klas I-III, zorganizowany przez szkolną bibliotekę.

Pomóż małym bibliotekom.

Podbijamy! Tylko do poniedziałku 30 listopada możesz pomóc małym bibliotekom, biorąc udział w akcji "Podziel się książką".


Spotkanie autorskie

4 marca 2020 r. na małej sali gimnastycznej odbyło się spotkanie autorskie Barbary Szelągowskiej - autorki oraz  Moniki Jędrychowskiej - ilustratorki z dziećmi z klas I-III.