Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

English Planet Club

Christmas crackers

Tym razem tematem warsztatów kulturowych na języku angielskim w klasie 4a były ulubione bożonarodzeniowe  zabawki Brytyjczyków z niespodzianką w środku.

What are you grateful for?

Tym razem przed salą językową nr 17 w Budynku B pojawiły się dynie i indyki wdzięczności... Z okazji przypadającego w czwartek Święta Dziękczynienia uczniowie w nietypowy sposób opowiedzieli, za co chcieliby podziękować Bogu.

23 kwietnia, co za dzień!

Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich, rocznica urodzin i śmierci Williama Szekspira, Dzień Języka Angielskiego...

Lost World

Aborygeńskie malarstwo kropkowe z dalekiej Australii oraz walijskie łyżeczki miłości to formy prac wykonywanych w ramach zajęć English Planet Club w klasie 6a.  Zobaczcie, jak nasza uzdolniona młodzież pomaga ratować przed zapomnieniem ginący świat sztuki (i zwierząt).

Europejski Dzień Języków

26 września to dzień, który ma przypomnieć milionom Europejczyków, że uczenie się języków obcych to nie obowiązek szkolny, lecz wymóg współczesności.

 

What are they talking about?

Have a look at the pictures and the students' ideas about the possible dialogues. Enjoy!

Saint John Paul II - life of passion.

Meet the Pope, who was a keen traveller, an athlete, a hiker, a skier, a talented actor and an excellent poet.

Jak udowodnić, że się uczysz?

Zadaniem uczniów było zrobić zdjęcie z ksiażką i odpowiednim tekstem. Poniżej same świetne fotki do obejrzenia.

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

23 kwietnia to symboliczna data w dziejach literatury świata. Tego dnia w 1616 roku zmarli trzej wybitni twórcy Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inca Garcilaso de la Vega.

Cenne linki.

Adresy stron internetowych, które poświęcone są samodzielnej nauce języka angielskiego. Raj dla pasjonatów, dla innych - sposób na niepogodę, kwarantannę lub... problemy w nauce.

Pancake Day!

... na lekcjach języka angielskiego w 6b i 7a.

Kazimierz Pułaski - bohater dwóch narodów.

Wycieczka klas szóstych do Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce.

Cmentarz Wojenny Wspólnoty Brytyjskiej w Krakowie.

Cmentarz Rakowicki w Krakowie, jedna z najpiękniejszych nekropolii Europy, jest miejscem spoczynku obywateli całego świata, w tym żołnierzy Wspólnoty Brytyjskiej, których wojenna zawierucha rzuciła do Polski.

Cmentarz Wojenny Wspólnoty Brytyjskiej w Poznaniu.

Cmentarz Wojenny Wspólnoty Brytyjskiej w Poznaniu jest miejscem spoczynku ponad 400 żołnierzy Wspólnoty, poległych podczas dwóch wojen światowych.  Ostatnie szczątki złożono tutaj w 1990 r.  W centrum cmentarza ustawiono pomnik z Krzyżem Ofiarności, zwanym także Krzyżem...

Angielski na polskich ulicach.

Dowodem ekspansji języka angielskiego są polskie ulice, gdzie coraz częściej rodzime nazwy zastępuje się angielskimi, nawet w miejscach, do których rzadko lub w ogóle nie docierają turyści. Co o tym sądzicie? 

 

English Planet Club: co? jak? w jakim celu?

English Planet Club to projekt realizowany w roku szkolnym 2019/2020 we wszystkich  klasach szóstych.