Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

NASZE SZKOLNE SPRAWY - BĄDŹ NA BIEŻĄCO PRZEZ CAŁY ROK

PORTAL SAMORZĄDOWY  --- PORTAL OŚWIATOWY --- STREFA EDUKACJI

MEiN --- GŁOS NAUCZYCIELSKI  --- GAZETA PRAWNA-EDUKACJA

   OŚWIATOWA SOLIDARNOŚĆ  ---  ZNP

Dzisiaj na tablicy

 

Aktualności

#GoldSeptember

Wrzesień to miesiąc świadomości nowotworów u dzieci. W tym miesiącu pod hasłem #GoldSeptember różne obiekty na świecie są podświetlane na złoty kolor, aby okazać wsparcie chorym dzieciom i ich rodzinom. Złoty kolor symbolizuje to, co w życiu najważniejsze – zdrowie dzieci.

Spotkanie z Policją

21 września naszym gościem był Dzielnicowy Gminy Belsk Duży asp. szt. Marcin Matysiak. Podczas spotkania z młodzieżą mówił między innymi o zagrożeniach czyhających w sieci, tragicznych skutkach hejtu, odpowiedzialności za słowo, używkach i potrzebie zachowania zdrowego rozsądku.

Ocalić od zapomnienia

We wtorek, 19 września,  klasy szóste udały się do pobliskiego Lewiczyna. Uczniowie zwiedzili nowo otwartą Izbę Tradycji Regionalnej oraz poznali historię Sanktuarium Matki Bożej Lewiczyńskiej i terenu wokół kościoła. 

Dzień Kropki!

Obchodzony 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z powodu wolnego piątku, kropkowany świat zawitał do naszej szkoły dopiero w poniedziałek 18 września. Warto było czekać!

Apel porządkowy

Szanuj ludzi, z którymi się uczysz i miejsce, w którym się uczysz, dbaj o bezpieczeństwo własne i innych, nie szukaj kłopotów...

Wywiadówki!

20 września (środa) odbędą się spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Zbiórka naborowa - 16 września

Czuwaj! Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia do gromady zuchowej lub drużyny harcerskiej. Już w najbliższą sobotę (16 września) możecie rozpocząć wspaniałą życiową przygodę.
Przyjdź, zobacz i...... zostań z nami!

Sportowe opowieści

13 września 2023 r. naszym gościem był dziennikarz sportowy, komentator Andrzej Person, były Senator RP, były attache polskiej misji olimpijskiej w Londynie, autor książki pt. „Sport rządzi światem”, w której wspomina wielkich bohaterów igrzysk olimpijskich, niezrównany gawędziarz.

Piknik Ekologiczny

12 września, w upalny dzień, w sześciu namiotach ustawionych na placu przed szkołą zorganizowany został Piknik Ekologiczny. Zajęcia prowadziła grupa animatorów. Gośćmi i obserwatorami byli m.in. przedstawiciele lokalnych władz na czele z Wójtem Władysławem Piątkowskim.

Czytali "Nad Niemnem"

11 września w ramach 12. edycji Narodowego Czytania zaprezentowaliśmy w szkole fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej pt. "Nad Niemnem".   W role narratorów i bohaterów wcielili się uczniowie, dyrekcja oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Czas zabawy!

11 września 2023 r. przed szkołą rozstawiono dmuchany plac zabaw ze zjeżdżalnią, przeznaczony dla uczniów klas I-III . Rekreacji sprzyjała piękna słoneczna pogoda. Zapraszamy do galerii.

Inauguracja już za nami!

4 września oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2023/24!  Powitaliśmy go uśmiechem, bo choć szkoda odchodzących wakacji, to jednak dobrze znów spotkać się z przyjaciółmi i podjąć nowe wyzwania. 

Jest plan lekcji!

Zapraszamy uczniów klas I-VIII do przeglądu tygodniowego rozkładu zajęć w roku szkolnym 2023/2024.

Autobusy szkolne 2023/2024

Zapraszamy do zapoznania się z rozkładem jazdy autobusów szkolnych w dniu inauguracji 4 września oraz przez cały rok począwszy od wtorku 5 września 2023 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Sprawdź, jak będzie wyglądał dzień inauguracji w naszej szkole. Czekamy 4 września!