Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

80 lat temu, 26 marca 1943 r. Grupy Szturmowe Szarych Szeregów

uwolniły z transportu na Pawiak 21 polskich więźniów, w tym Jana Bytnara „Rudego”.

Była to pierwsza tak spektakularna akcja uliczna polskiego ruchu oporu.

Następnego dnia, w odwecie Niemcy rozstrzelali na dziedzińcu Pawiaka 140 Polaków i Żydów.

"Rudy" i Aleksy Dawidowski "Alek"  zmarli 30 marca 1943 r., wskutek odniesionych obrażeń i ran.

Aktualności

Laboratorium Młodego Naukowca

21 marca witaliśmy wiosnę. Jej oznaki widać już za oknem, a w naszej szkole uczniowie klas 1-3 mieli możliwość eksperymentować... z suchym lodem.

Zgaś światło, popatrz na gwiazdy

W sobotę, 25 marca br. o godz. 20:30 po raz kolejny odbędzie się akcja promująca ideę ochrony środowiska - Godzina dla Ziemi WWF. Zgaś światło, wyłącz telewizor i przez 60 minut daj odpocząć planecie. Jeśli pozwoli na to zanieczyszczenie, popatrz na niebo gwieździste nad nami.

Zwyczajnie niezwykli. Dzień Zespołu Downa

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, 21 marca. Nie jest to data przypadkowa.

Co zamiast plecaka?

20 marca oficjalnie powitaliśmy wiosnę (ze względu na egzaminy próbne nieco wcześniej).  Zgodnie z oczekiwaniami nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, zastępując plecaki poduszkami, koszami, wózkami, skrzynką na jabłka... Zresztą, zobaczcie sami.

Słodki kiermasz dla Oskara

W odpowiedzi na wyzwanie Publicznej Szkoły Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie  zorganizowaliśmy wiosenny kiermasz charytatywny, by wesprzeć chorego Oskara.

Portugalskie wspomnienia Zosi i Mikołaja

16 i 17 marca Zosia Kocewiak i Mikołaj Jendrzejczak opowiedzieli klasom 8c i 8b o wyprawie do Portugalii w ramach projektu Erasmus+.

Gminne Edukacyjne Targi Szkół

Zapraszamy uczniów klas ósmych ze wszystkich szkół gminy Belsk Duży na spotkania promocyjne z reprezentacjami szkół ponadpodstawowych, które będziemy gościć w poniedziałek 3 kwietnia.

Portugalia bez cenzury

Portugalska wyprawa, radość, młodość, zabawa... Podróże kształcą, otwierają oczy i umysły, inspirują, wskazują drogę marzeniom, ale też pozwalają na odrobinę szaleństwa.

Tenis stołowy - mistrzostwa gminy

10 marca w Łęczeszycach odbyły się Mistrzostwa Gminy w tenisa stołowego w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży. Reprezentacja Belska triumfowała w każdej kategorii.

Kiermasz dla Oskara

Budząca się wiosna, zieleń, nadzieja... W odpowiedzi na wyzwanie Publicznej Szkoły Podstawowa im. ks. Mariana Panka w Wilkowie  zapraszamy uczniów naszej szkoły na wiosenny kiermasz charytatywny.  Tym razem wspieramy chorego Oskara, którego tata pochodzi z naszych okolic.

Światowy Dzień Zespołu Downa

Niedawno, na warsztatach w naszej szkole, pan Sebastian Grzywacz przypomniał nam o tym, jak pięknie możemy się różnić i jak dzięki temu świat jest barwny i ciekawy.

Dzień bez plecaka

20 marca oficjalnie powitamy wiosnę, dobrze się bawiąc własnymi pomysłami na zastąpienie plecaka. Taczki? Walizka? Wiaderko? A może coś domowej roboty? Wykaż się kreatywnością.

Gminny Konkurs Recytatorski

10 marca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym pięknie zaprezentowała się grupa uczennic i uczniów naszej szkoły.

Portugalskie koguty

9 marca 2023 r. w klasie 2b odbyły się warsztaty poświęcone Portugalii, jej tradycjom i symbolom.

SPA w 4a

8 marca dziewczynki z klasy IV a, zamiast na lekcję, udały się do salonu urody i odnowy.