Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Projekt: „Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe… przetworzone (nie zaśmieca), jest jak nowe”

Pożegnanie

W czwartek 8 czerwca pożegnaliśmy naszych erasmusowych gości. Portugalczycy odlecieli w południe, z grupą chorwacką zdążylismy jeszcze pospacerować po Warszawie, czemu sprzyjała piękna pogoda.

Czas zabawy

Środa 7 czerwca, kolejny dzień erasmusowych przygód. Byliśmy w Ferrero, zorganizowaliśmy szkolny questing, zawitaliśmy w dworku w Małej Wsi, bawiliśmy się z harcerzami przy ognisku.

Zdrowo, na ludowo

6 czerwca zabraliśmy naszych gości do siedziby firmy Jarper (specjalizującej sie w wywozie nieczystości), odwiedziliśmy Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” , tłocznię owoców Fruit Family oraz jeden z okolicznych sadów. Dzień zakończył się dyskoteką.

Wspólne lekcje

Dziś był wyjątkowy dzień! 5 czerwca zaprosiliśmy naszych cudownych gości na lekcje otwarte. Nauczycielki z Chorwacji oraz Portugalii mogły obserwować, jak wygląda prowadzenie zajęć w naszej szkole.

Z gośćmi w stolicy

W niedzielę 4 czerwca, w drugim dniu realizacji polskiej odsłony projektu "Papier czy Plastic" Erasmus +, zabraliśmy naszych chorwackich i portugalskich przyjaciół do Warszawy.

Ola! Zdravo! Witamy!

3 czerwca w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która została zorganizowana na powitanie zaprzyjaźnionych szkół z Chorwacji i Portugalii. Wspólnie z nimi realizujemy Projekt Erasmus+ "Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe, przetworzone (nie zaśmieca) jest jak nowe".

Czekając na gości/While waiting for our guests

W sobotę 3 czerwca spodziewamy się wizyty naszych chorwackich i portugalskich przyjaciół, którzy zawitają do Belska w ramach Projektu Erasmus+ "Papier czy plastik..."

Co warto wiedzieć o Polsce...

... przed przyjazdem do nas po raz pierwszy. Oto krótka prezentacja, którą przygotowaliśmy specjalnie dla naszych gości z Chorwacji i Portugalii.

To również ich planeta! To również ich dom!

Kiedy czytasz tę notatkę, na zniszczonej przez człowieka Ziemi wymiera kolejny gatunek zwierząt i roślin. Jeśli nie chcemy w przyszłości obudzić się osamotnieni na betonowej pustyni, powinniśmy działać już teraz. Klasa 4a zaprasza na wystawę poświęconą zagrożonym gatunkom.

Uratowaliśmy 238 drzew!

Przedstawiamy wyniki kwietniowej zbiórki makulatury, która była jednocześnie konkursem klasowym.

Ekoludki

W pionie młodszym naszej szkoły zorganizowany został "Tydzień Ekologiczny". Jego efektem jest m. in.  imponująca wystawa prac dla Ziemi. W działania włączyły się też przedszkolaki. Ich dziełem jest kolekcja  ekoludków, które możecie obejrzeć w galerii poniżej lub w budynku A.

Wiosna dla Ziemi

Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który podsumowuje nasze tegoroczne działania na rzecz Matki Ziemi. Dobra wiadomość jest taka, że na tym nie poprzestaniemy. Troska o planetę to przecież codzienna powinność.

Dzieci kochają Ziemię

Zapraszamy do ekologicznej galerii prac autorstwa najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Udana zbiórka makulatury

Społeczność szkolna jak zwykle dała pokaz mocy! To była imponujaca zbiórka makulatury, a naszej akcji sprzyjała nawet wyjątkowo piękna pogoda. Wyniki wkrótce, dziś zapraszamy do obszernej galerii zdjęć.

Rekordowa zbiórka korków

W poniedziałek 24 kwietnia 2023 r. szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę korków z butelek. Wynik przeszedł wszelkie oczekiwania! Mamy ponad tonę korków we wszystkich barwach świata.