Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Projekt: „Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe… przetworzone (nie zaśmieca), jest jak nowe”

Zakończenie projektu "Papier czy plastik..."

Narodowa Agencja zakończyła analizę sprawozdania końcowego z realizacji projektu  "Papier czy plastik..." Złożone sprawozdanie zostało zatwierdzone.
 

Sadzimy drzewa

22 marca 2024 r. uczniowie klasy 2a, 3a oraz reprezentanci klasy 7b pomagali zasadzić drzewa przed naszą szkołą.

"Papier czy plastik..." - finał projektu.

21 marca 2024 r. odbyła się konferencja podsumowująca nasz projekt. W spotkaniu wzięli uczniowie, także absolwenci, którzy brali udział w projekcie, rodzice, przedstawiciele organu prowadzącego, członkowie zespołu projektowego oraz uczniowie, potencjalni uczestnicy kolejnych projektów.

Warsztaty ekologiczno-wielkanocne

Nasz międzynarodowy projekt "Papier czy Plastik...?" powoli dobiega końca... Dziś, w ramach tego przedsięwzięcia odbyły się miniwarsztaty ekologiczno-wielkanocne.

Wigilia z Erasmusem

20 grudnia zorganizowaliśmy szkolną Wigilię, w której uczestniczyli nauczyciele, pracownicy obsługi, rodzice, władze gminne, harcerze, księża, pracownicy biblioteki i ośrodka zdrowia. Była do doskonała okazja, aby zaprezentować w szerszym gronie nasze działania w ramach Projektu.
 

Sprzątaj ekologicznie

15 grudnia 2023 r. młodzi naukowcy z kółka chemicznego edukowali czwartoklasistów, jak sprzątać ekologicznie.

Jeden z Dziesięciu

W ramach szkolnych obchodów #ErasmusDays oraz projektu "Papier czy plastik?" odbył się dziś teleturniej "1 z 10". 

Kadra w Portugalii II

Zobaczmy, jak naszym nauczycielkom minął kolejny dzień pobytu w Portugalii, w ramach udziału w projekcie "Paper or plastic?" 

Kadra w Portugalii

Grupa naszych nauczycieli biorących udział w projekcie "Paper or plastic?" rozpoczęła realizację kolejnego działania, by podsumować dotychczasowe osiągnięcia, wymienić doświadczenia oraz dokonać wstępnej ewaluacji projektu.

Pożegnanie

W czwartek 8 czerwca pożegnaliśmy naszych erasmusowych gości. Portugalczycy odlecieli w południe, z grupą chorwacką zdążylismy jeszcze pospacerować po Warszawie, czemu sprzyjała piękna pogoda.

Czas zabawy

Środa 7 czerwca, kolejny dzień erasmusowych przygód. Byliśmy w Ferrero, zorganizowaliśmy szkolny questing, zawitaliśmy w dworku w Małej Wsi, bawiliśmy się z harcerzami przy ognisku.

Zdrowo, na ludowo

6 czerwca zabraliśmy naszych gości do siedziby firmy Jarper (specjalizującej sie w wywozie nieczystości), odwiedziliśmy Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” , tłocznię owoców Fruit Family oraz jeden z okolicznych sadów. Dzień zakończył się dyskoteką.

Wspólne lekcje

Dziś był wyjątkowy dzień! 5 czerwca zaprosiliśmy naszych cudownych gości na lekcje otwarte. Nauczycielki z Chorwacji oraz Portugalii mogły obserwować, jak wygląda prowadzenie zajęć w naszej szkole.

Z gośćmi w stolicy

W niedzielę 4 czerwca, w drugim dniu realizacji polskiej odsłony projektu "Papier czy Plastic" Erasmus +, zabraliśmy naszych chorwackich i portugalskich przyjaciół do Warszawy.

Ola! Zdravo! Witamy!

3 czerwca w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczystość, która została zorganizowana na powitanie zaprzyjaźnionych szkół z Chorwacji i Portugalii. Wspólnie z nimi realizujemy Projekt Erasmus+ "Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe, przetworzone (nie zaśmieca) jest jak nowe".

Czekając na gości/While waiting for our guests

W sobotę 3 czerwca spodziewamy się wizyty naszych chorwackich i portugalskich przyjaciół, którzy zawitają do Belska w ramach Projektu Erasmus+ "Papier czy plastik..."

Co warto wiedzieć o Polsce...

... przed przyjazdem do nas po raz pierwszy. Oto krótka prezentacja, którą przygotowaliśmy specjalnie dla naszych gości z Chorwacji i Portugalii.

To również ich planeta! To również ich dom!

Kiedy czytasz tę notatkę, na zniszczonej przez człowieka Ziemi wymiera kolejny gatunek zwierząt i roślin. Jeśli nie chcemy w przyszłości obudzić się osamotnieni na betonowej pustyni, powinniśmy działać już teraz. Klasa 4a zaprasza na wystawę poświęconą zagrożonym gatunkom.

Uratowaliśmy 238 drzew!

Przedstawiamy wyniki kwietniowej zbiórki makulatury, która była jednocześnie konkursem klasowym.

Ekoludki

W pionie młodszym naszej szkoły zorganizowany został "Tydzień Ekologiczny". Jego efektem jest m. in.  imponująca wystawa prac dla Ziemi. W działania włączyły się też przedszkolaki. Ich dziełem jest kolekcja  ekoludków, które możecie obejrzeć w galerii poniżej lub w budynku A.