Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Projekt: „Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe… przetworzone (nie zaśmieca), jest jak nowe”

Podróże kształcą!

W czasie naszego pobytu w szkole w Chorwacji podpatrzyliśmy ciekawe rozwiązania dotyczące oszczędzania wody, prądu oraz troski o naszą planetę. Oto efekty wymiany dobrych praktyk - w naszej szkole!

Chorwacja - fotorelacja

W czwartek 27 października w holu budynku B pojawiła się efektowna fotorelacja z mobilności do Chorwacji.

Chorwackie warsztaty

W czwartek 27 października klasa IIb wzięła udział w warsztatach na temat Chorwacji. Odbyły się one w ramach projektu „Papier czy plastik?”.

#ErasmusDays

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły brali udział w ciekawej inicjatywie #ErasmusDays. Jest to wydarzenie o zasięgu ogólnoeuropejskim mające na celu upowszechnianie projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. My odwiedziliśmy szkoły w Łęczeszycach i Lewiczynie.

Eko-Szkoła

Jednym z celów naszego projektu "Papier czy plastik?" jest zwiększenie świadomości ekologicznej uczestników , co wpisuje się w realizację priorytetu horyzontalnego programu: środowisko i przeciwdziałanie zmianom klimatu. 

Powrót!

19 września przed godziną 19.00 zakończyła się chorwacka przygoda naszej młodzieży i nauczycieli.

Vinkovačke Jeseni

Dzisiaj wyjątkowy dzień! Nasi chorwaccy partnerzy tak zaplanowali nam pobyt, abyśmy mogli zobaczyć Festiwal Folklorystyczny Vinkovačke Jeseni.

Wow! Jak pięknie!

Dzisiaj odwiedziliśmy Park Przyrodniczy Kopački Rit, tuż przy granicy z Serbią. Podmokłe, bagienne tereny między modrym Dunajem i Drawą stworzyły enklawę dla kilkuset gatunków ptaków.  Jest to największy park ornitologiczny w Europie.

Czas warsztatów

16 września, trzeci dzień pobytu w Chorwacji, to czas warsztatów, kolejno "Let's meet Croatia", „Glagolitic script” i "Gardening". 

Mile widziani!

Kolejny, a właściwie pierwszy pełny dzień w Chorwacji, upłynął nam pod znakiem wzruszającej gościnności gospodarzy.

Czas na Chorwację!

Czas na przygodę! W środę 14 września pierwsza grupa osób zakwalifikowanych do udziału w ekologicznym projekcie "Papier czy plastik?..." wyleciała do Chorwacji, gdzie została entuzjastycznie powitana przez nauczycieli i młodzież zaprzyjaźnionej szkoły. 

Bajeczna Chorwacja

14 września dziesięcioosobowa ekipa z naszej szkoły wyruszyła do Chorwacji w ramach projektu "Papier czy plastik?..."  Wyjazd poprzedziły edukacyjne spotkania poświęcone temu pięknemu krajowi. Warto poznać go trochę lepiej!

Poznajcie logo Projektu

Znamy już wyniki międzynarodowego konkursu na opracowanie znaku graficznego (logo) projektu „Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe… przetworzone (nie zaśmieca), jest jak nowe” w ramach  programu Erasmus +

Kącik europejski

Pani Beata Orzeszek razem ze swoją klasą 2a przygotowała kącik edukacyjno-informacyjny związany z Unią Europejską.

Pierwsze warsztaty na temat Unii Europejskiej

14 czerwca 2022 r. p. Dominika Dobrowolska poprowadziła warsztaty na temat Unii Europejskiej. Zajęcia miały na celu zapoznanie młodzieży z historią i strukturą tej organizacji.