Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

EGZAMIN - III

25 MAJA 2023. Skromna galeria zdjęć z trzeciego dnia egzaminów. Dziś uczniowie zdawali języki obce nowożytne, w naszej szkole - angielski i rosyjski.

EGZAMIN - II

24 MAJA 2023. Tym razem trochę zdjęć z drugiego dnia egzaminów. Dziś uczniowie zmierzyli się z królową nauk, matematyką.

EGZAMIN - I

23 MAJA 2023. Nasi piękni nastoletni przystąpili dziś do pierwszej części egzaminu ósmoklasisty. Zobaczcie, co działo się przed dziewiątą, zanim jeszcze w salach pojawiły się arkusze egzaminacyjne z języka polskiego.

W hołdzie Patronowi

22 maja społeczność szkolna uczciła 103. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Uroczysty program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas siódmych oraz przedstawiciele młodszej grupy - dzieci z klas: drugiej i czwartej. 

Kolejny sukces Maksymiliana

Maksymilian Jaskólski zajął I miejsce miejsce w V Turnieju Szachowym w Radomiu, organizowanym w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. 

Światowy Dzień Pszczół

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. W związku z tym 17 maja 2023 r. klasy drugie uczestniczyły w pszczelarskich warsztatach edukacyjnych.

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

11 maja w GOK Grójec odbył się 30. Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Grójcu. Naszą szkołę i przedszkole  reprezentowały trzy zespoły.

Kartka dla Patrona

W holu Budynku B, na filarach i schodach, można podziwiać wzruszającą kolekcję urodzinowych kartek i laurek dla Jana Pawła II. Ich autorami są uczniowie klas I-VI.

Martwa natura

Zapraszamy do obejrzenia kolejnej wystawy w sali nr 15 Budynku B. Tym razem na lekcjach plastyki młodzi artyści doskonalili się w malowaniu/rysowaniu martwej natury.

Zagrożone gatunki

Zobaczcie jak pełna zapału klasa IVa przygotowywała się do stworzenia wystawy na temat tych gatunków zwierząt, którym wkrótce grozi wyginięcie.

Rok Szymborskiej

Ciag dalszy obchodów Roku Wisławy Szymborskiej. Tym razem nasza noblistka doczekała się serii ołówkowych portretów, które możemy podziwiać w sali nr 15 Budynku B.

103. rocznica urodzin Jana Pawła II

18 maja przypada 103. rocznica urodzin Jana Pawła II, który od 2003 roku jest patronem naszej szkoły. Z tej okazji w obu budynkach znajdziemy okolicznościowe ekspozycje.

Anglojęzyczne gazetki

Od lutego obok sali językowej nr 17 w Budynku B możemy oglądać barwne anglojęzyczne gazetki.

Ładnie i wygodnie

10 maja w holu głównym Budynku B pojawiły się atrakcyjne i bardzo wygodne pufy, dzięki którym naszym uczniom będzie znacznie przyjemniej odpoczywać podczas przerw.

Niecodzienne spotkanie

26 kwietnia uczniowie klas drugich uczestniczyli w niecodziennym spotkaniu z podopiecznymi Fundacji Azyl  pod Kotomyszem i ich opiekunami. Uzupełniło  ono  i świetnie wpisało się w omawianie lektury „O psie, który jeździł koleją”.