Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Absolwenci, powodzenia!

20 czerwca 2024 r. klasy ósme po raz ostatni gościły w progach Szkoły. Tegoroczni absolwenci pojawili się jedynie po to, by przekazać Sztandar, odebrać ostatnie świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i młodszymi kolegami. Dziś są już tylko pięknym, wzruszającym wspomnieniem.

Dzień Rodziny

17 czerwca klasy trzecie zorganizowały swoim najbliższym "Dzień Rodziny", prezentując wzruszający, nasycony miłością program artystyczny.

Zakończenie nowym początkiem

11 czerwca 2024 r.  klasy ósme, kończące naukę w szkole podstawowej, pożegnały się z nami podczas uroczystego balu.

Nasza młodzież na Belskim Festiwalu Kultury

W niedzielę, 2 czerwca 2024 rgrupa uczniów z naszej szkoły zaprezentowała swoje umiejętności wokalne przed lokalną publicznością.  

Baletnice wśród kwiatów

Zapraszamy do galerii prac uczniów klas szóstych i piątych. Wystawa znajduje się tradycyjnie w sali nr 15 na piętrze Budunku B.

Święty. Papież. Polak.

18 maja 2024 r. obchodzimy 104. rocznicę urodzin Jana Pawła II, patrona naszej szkoły.  Z tej okazji w holu Budynku B pojawiła się  poświęcona mu ekspozycja oraz wystawa prac uczniów. 

Egzamin ósmoklasisty - dzień III

Zapraszamy do galerii zdjęć z trzeciego dnia egzaminu ósmoklasisty. Język obcy nowożytny, 16 maja 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty - dzień II

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiego dnia egzaminu ósmoklasisty. Matematyka, 15 maja 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty - dzień I

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego dnia egzaminu ósmoklasisty. Język polski, 14 maja 2024 r.

Gratulacje, Pani Dyrektor!

Z przyjemnością informujemy, że 10 maja 2024 r. Pani Dyrektor Teresa Bogdańska została wybrana na stanowisko dyrektora szkoły na kolejną kadencję! Gratulujemy i życzymy owocnych, spokojnych lat w dobrej atmosferze, wśród życzliwych ludzi. 

Uratowaliśmy 574 drzewa!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekordowej zbiórki makulatury - całej szkoły i poszczególnych klas.

Dzień Książki

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data nie jest przypadkowa - 23 kwietnia przypada rocznica urodzin i... śmierci Williama Szekspira. Z okazji Dnia Ksiązki na parterze budynku B powstał  ciekawy projekt plastyczny,  a piętro wyżej ekspozycja poświęcona Szekspirowi.

Zainwestuj w naszą planetę

Zapraszamy do przeglądu prac plastycznych wykonanych z okazji Dnia Ziemi. Część z nich powstała w ramach Konkursu Ekologicznego, a potem wzbogaciła jego oprawę .

Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To globalne i ekologiczne święto obchodzimy już po raz 54. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Planeta kontra plastik."

Być, albo nie być...

Przed salą językową w Budynku B kolejna barwna ekspozycja, tym razem poświęcona Williamowi Szekspirowi (23.04.1564 - 23.04.1616). Przybliżamy Wam postać wielkiego dramaturga, poety i aktora. Poznajcie jego słynne cytaty i wyrazy, które wprowadził do języka angielskiego, zajrzyjcie...

Papierowe szaleństwo

Za nami rekordowa zbiórka makulatury. Tym razem nie wystarczył jeden podstawiony kontener! Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i ... pewnej babci za tak entuzjastyczne włączenie się do akcji. W galerii poniżej tony zdjęć i filmiki. Zapraszamy!

Talenty z 5b

Zapraszamy do wirtualnej galerii niezwykłych obrazów autorstwa uczennic klasy 5b - Izabeli Kruszewskiej, Gabrieli Kalinowskiej, Marii Arciszewskiei,  Zofii Kołacz i Mai Brzezińskiej.

Nowy parking, nowe drzewa

W Budynku A trwa remont, tymczasem na placu przez szkołą powstał nowy parking. Dwa rzędy miejsc parkingowych oddzielają młode drzewa, niedawno posadzone przez dzieci.

Co po podstawówce?

W dniach 03-05 kwietnia 2024 r. uczniowie klas siódmych oraz ósmych wzięli udział w prezentacjach szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu oraz powiatu ościennego. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjno-wychowawczą każdej ze szkół.

„Moje zdrowie, moje prawo”

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku określany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który wymaga szczególnej uwagi. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Moje zdrowie, moje prawo”.