Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Mikołajki!

6 grudnia to szczególny dzień, a dzięki mikołajkowym czapeczkom Święta Bożego Narodzenia wydają się być tuż, tuż...

Okładka dla wieszcza

Na wystawie prac plastycznych uczennic i uczniów klas siódmych możemy podziwiać projekty okładek do "Balladyny" Juliusza Słowackiego i  "Dziadów" Adama Mickiewicza. 

Szalona piętnastka

Po sali numer piętnaście krąży artystyczny duch, czasem swawolny, czasem niepokorny, zawsze inspirujący. Warto tam zajrzeć, jest kogo posłuchać, jest na co popatrzeć...

Nasze prace

Wystawa prac plastycznych uczniów klas czwartych i piatych w holu głównym.

U wróżki

Jak najlepiej poćwiczyć posługiwanie się czasem przyszłym na języku angielskim? Wpaść z wizytą do wróżki, tak jak zrobiła to klasa 6a.

BohaterOn - włącz historię!

W październiku i listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "BohaterOn - włącz historię!". Projekt był realizowany na lekcji historii.

Niecodzienni goście!

18 listopada w naszej szkole pojawili się niecodzienni goście - Senator RP, Pan Stanisław Karczewski - Mazowiecki Kurator Oświaty - Pani Aurelia Michałowska, Dyrektor Biura Senatora RP Stanisława Karczewskiego - Pani Weronika Piwarska oraz przedstawiciele gminnych władz.

Niepodległość. Uroczystości gminne

W Gminie Belsk Duży, podobnie jak w całej Polsce, godnie uczczono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości nie zabrakło Sztandaru i reprezentacji naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Teresą Bogdańską.

Pobiegli "Dla Niepodległej"

Uczniowie gminnych szkół podstawowych pobiegli “Dla Niepodległej”. Imprezę zorganizowała PSP im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach.

"Szkoła do Hymnu!"

10 listopada delegacje wszystkich klas zgromadziły się w holu głównym i punktualnie o godz. 11.11 odśpiewały Hymn Polski. Nasz "Mazurek Dąbrowskiego" został zadedykowany Ojczyźnie.

Biało-Czerwony budynek A!

10 listopada w budynku A, gdzie uczą się najmłodsi, już od wejścia dało się odczuć wyjątkową świąteczną atmosferę. Zapraszamy do galerii biało-czerwonych zdjęć.

Dla Niepodległej!

Zapraszamy do obejrzenia relacji video programu artystycznego oraz galerii zdjęć niepodległościowej wystawy w holu głównym budynku B oraz projektu "Pamiętamy..." na dolnym korytarzu.

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły, którzy szczęśliwie nie trafili na zdalne nauczanie, mieli okazję wcielić się w bohaterów ulubionych bajek i baśni.

Wyniki konkursu "Dbam o to, czym oddycham"

29 października w Urzędzie Gminy w Belsku Dużym przedstawiono wyniki konkursu ekologiczno-plastycznego "Dbam o to, czym oddycham". Trzy uczennice naszej szkoły odebrały cenne nagrody za swoje projekty.

Nagroda Kuratora dla Pani Dyrektor Teresy Bogdańskiej

Z przyjemnością informujemy, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor Teresa Bogdańska odebrała Nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty za szczególne osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze.