Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Naszym Babciom i Dziadkom!

27 stycznia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas trzecich po raz pierwszy wystąpili przed szeroką publicznością, prezentując bogaty program artystyczny.

Wieczór poetycki

W miniony czwartek, 26 stycznia, w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Był to wieczór z poezją i muzyką „Ludzie i anioły, czyli poetyckie tabletki na dobry humor w zimowe wieczory”.

Pożegnalna Wigilia 8c

We wtorek 20 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne klasy 8c. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Było to wyjątkowe spotkanie, gdyż po raz ostatni mogliśmy uczestniczyć we wspólnej wigilii.

Wigilijne kolędowanie w 5b

W środę 21 grudnia przy wigilijnym stole spotkała się klasa 5b.  Opłatek, życzenia i kolędy wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Wigilia w 4b

Zgodnie z odwieczną tradycją w ostatnie szkolne dni przed Bożym Narodzeniem w klasach organizowane są kameralne, wzruszające spotkania wigilijne, podczas których dzielimy się opłatkiem, życzeniami i pysznymi potrawami. Dziś zapraszamy do klasy 4b. 

Jasełka!

Dziś w naszej szkole odbyły się Jasełka! Przepiękny program słowno-muzyczny został przygotowany przez uczniów z klasy VI a i VI b.

 

Do szopy, hej pasterze, do szopy, bo tam cud...

Zapraszamy do holu budynku B, gdzie znajduje się wystawa uczniowskich szopek bożonarodzeniowych. Wszystkie biorą udział w konkursie.

Świąteczne pierniki

Piątkowe popołudnie pachniało w naszej szkole piernikami!  Podczas zajęć w ramach projektu #LaboratoriaPrzyszłości dwie grupy uczniów przygotowały i wypiekły smakowite pierniczki.

Krzycz jak Munch

W sali nr 15 budynku B kolejna wystawa uczniowskich prac. Tym razem można obejrzeć obrazy inspirowane słynnym dziełem Edvarda Muncha pt. "Krzyk". Czy uczniowie w swoich pracach równie ekspresyjnie oddali ból człowieczej egzystencji? Zobaczcie sami.

Magicznie, bajecznie, świątecznie...

Co za przyjemność, przechadzać się teraz po szkolnych korytarzach, gdy tak pięknie udekorowaliście drzwi, a wszędzie lśnią światełka choinek, budząc w nas bożonarodzeniowe emocje i silne pragnienie świętowania pod betlejemską gwiazdą.

Dzień Osób Niepełnosprawnych

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest 3 grudnia. Tego dnia w  naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia warsztatowe w klasach pierwszych. Ich celem  było budowanie atmosfery tolerancji i zrozumienia oraz przybliżenie uczniom problemów osób niepełnosprawnych.

Przed wiekami

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac tematycznie związanych z życiem na folwarku oraz z mitologią grecką.

Sukces Maksymiliana na turnieju szachowym

24 listopada 2022r. odbył się turniej szachowy zorganizowany przez MSCDN wydział w Radomiu. Naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie klas drugich: Wiktoria Katana, Marianna Pawlak, Maksymilian Jaskólski i Igor Lipski.

I sesja Sejmiku

Kamila Wnuk i Zofia Kocewiak z klasy 8b oraz nasz absolwent Bartłomiej Potrzebowski wzięli udział w I sesji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego II kadencji, który odbył się dziś w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!"

W środę 23 listopada uczniowie klas 4-5 uczestniczyli w warsztatach na temat bezpieczeństwa na drodze, zorganizowanych w ramach kampanii Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.