Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Dzień Wyszywanki

Dziś ukraińscy uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Wyszywanki,  wyjątkowe święto tradycyjnej, ukraińskiej, wyszywanej koszuli – "wyszywanki". Zapoczątkowane w 2007 roku przez studentów uniwersytetu w Czerniowcach, obchodzone jest zawsze w trzeci czwartek maja.

Feeria barw w piętnastce

W sali nr 15 po raz kolejny pojawiła się piękna wystawa prac uczniów. Tym razem klasy siódme eksperymentowały z kolorami.

102. rocznica urodzin Jana Pawła II

Z okazji 102. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II, w holu głównym Budynku B pojawiła się okolicznościowa wystawa, zawierająca m. in. sławne fragmenty wypowiedzi naszego Patrona.

Apel porządkowy

16 maja Pani Dyrektor Teresa Bogdańska spotkała się z dziećmi i młodzieżą, by omówić bieżące sprawy szkoły.

Talent Roku 2021

W czwartek, 11 maja odbyła się wirtualna  Gala Plebiscytu Sportowego Polska Times, podczas której Maria Nowak z kl. VIa odebrała nagrodę  dla największego sportowego talentu 2021 roku w województwie mazowieckim (region radomski).

Uczciliśmy 3 Maja!

3 Maja w belskim kościele po jednej z mszy świętych mieszkańcy gminy mogli oberzeć program poświęcony Witoldowi Pileckiemu, ten sam, który widzieliśmy w szkole kilka dni wcześniej.

Dzieci czytają dzieciom

W ramach akcji "Dzieci czytają dzieciom" zorganizowanej przez p. Ewę Jakubiak odbyło się dziś spotkanie czytelnicze w naszych zerówkach.

Wyniki zbiórki makulatury

Zebraliśmy 4628,6 kg, uratowaliśmy 77 drzew.

Zbiórka makulatury

26 kwietnia w naszej szkole po raz kolejny odbyła się zbiórka makulatury. Jak zawsze nasi uczniowie spisali się na medal.

Klasy ósme na targach szkół

26 kwietnia szkoły ponadpodstawowe z naszego regionu prezentowały się ósmoklasistom podczas dnia otwartego w hali "Spartakus" w Grójcu.

Żonkile 2022

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile 2022. W tym roku jest to 10. edycja tego przedsięwzięcia.

Książka inaczej

Czytania nadszedł czas, niech czyta każdy z nas.  I ogląda. Zapraszamy na wirtualny spacer po niezwykłej  wystawie. Podziwiajcie komiksy, bajeczne budowle i plakaty, przygotowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Dzień Ziemi 2022

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia pod hasłem “Inwestujmy w naszą planetę” ma zwrócić uwagę na konieczność zmian w różnych obszarach działalności oraz wspólną odpowiedzialność firm, rządów i każdego z nas.

Barwy Świąt

W szkole wystarczyło się dziś rozejrzeć, by poczuć zbliżające się Święta Wielkanocne. Zapraszamy do naszej galerii.

Warsztaty profilaktyczne „Debata”

Program „Debata” ma za zadanie opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród młodzieży  oraz uświadamienie zagrożeń wynikających z korzystania ze środków psychoaktywnych.