Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Pancake Day

12 i 13 lutego klasy 4a, 4b i 5a celebrowały ostatnie dni karnawału na lekcjach języka angielskiego, zajadając się naleśnikami i pankejkami w amerykańskim stylu, z syropem klonowym i innymi pysznościami.

Kozietulski powrócił do Belska

4 lutego 2024 roku na stałe zapisze się na kartach historii Belska Dużego. W 203. rocznicę śmierci pułkownika Jana Kozietulskiego odsłonięto popiersie bohatera spod Somosierry.

Bohater spod Somosierry

Od kilku dni w holu głównym Budynku B podziwiać można wystawę poświęconą Janowi Kozietulskiemu w 203. rocznicę jego śmierci.

Dzień Babci i Dziadka

2 lutego 2024 roku uczniowie zerówki i klas trzecich zaprezentowali Babciom i Dziadkom zachwycający program artystyczny, w którym nie zabrakło podziękowań za dobro, troskę i miłość. [akt.3.02.]

Bal karnawałowy

Taniec, muzyka, śpiew.... 11 stycznia 2024 r. w szkole odbył się bal karnawałowy, klasy bawiły się w swoich wyznaczonych godzinach, co oznacza, że zabawa trwała od południa do późnych godzin wieczornych.

Zanim się obudzisz

3 stycznia 2024 r.  w sali OSP klasy VI-VIII obejrzały spektakl "Zanim się obudzisz".  Gdy 17-letnia Weronika trafia do szpitala po próbie samobójczej, jej matka próbuje zrozumieć powody zmian, które zaszły w jej córce... 

Szkolna Wigilia z Betlejemskim Światełkiem

20 grudnia 2023 r.  klasy szóste zaprezentowały wzruszający program wigilijny.  W świąteczny pejzaż życzeń, pastorałek i kolęd doskonale wpasowali się harcerze z Betlejemskim Światełkiem Pokoju.

Ta ostatnia Wigilia

Przedświąteczne dni w szkole chwytają za serce, zwłaszcza uczniów klas ósmych, którzy po wielu wspólnych latach po raz ostatni dzielą się ze sobą opłatkiem.

Świąteczne szaleństwo w piętnastce

Choinki, bałwanki, stroiki, mikołaje, prezenty... Łatwiej byłoby wymienić, czego nie ma w pracowni artystycznej nr 15 Budynku B. Zresztą... Zobaczcie sami.

Szopki i dekoracje - konkurs

Na imponującej wystawie w holu Budynku B możemy podziwiać uczniowskie modele szopek oraz świąteczne ozdoby i dekoracje biorące udział w konkursie.

BohaterON

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.  W 2023 roku została przeprowadzona po raz ósmy.

Warsztaty świąteczne

7 grudnia uczniowie klasy 3a wykonywali stroiki bożonarodzeniowe w słoiczkach. Powstały piękne dekoracje, które zostały przekazane do Szkolnego Koła Wolontariatu.

Wokół Słońca

Na górnym korytarzu i w sali nr 16  Budynku B można podziwiać modele Układu Słonecznego wykonane przez uczniów klas szóstych.

Mikołaj w 5b

W klasie 5b dziś prawdziwe Święto. Uczennice  i uczniów tej klasy odwiedził wesoły i hojny Mikołaj. Zobaczcie, jak było!

Świąteczna Szkoła!

Od początku grudnia w szkole zaczęły pojawiać się choinki, stroiki i inne świąteczne dekoracje. Zapraszamy do kolorowej, bożonarodzeniowej galerii. Zdjęcia pochodzą z różnych miejsc, nie tylko z sal lekcyjnych, w obu budynkach.

Bezpieczni w Sieci!

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klasy 4a. Podczas warsztatów na lekcjach języka polskiego młodzież przygotowała plakaty ostrzegające przed zagrożeniami czyhającymi na nas w Internecie.

Mikołajki!

W środę 6 grudnia szkoła eksplodowała mikołajkową radością. Przez cały dzień podziwialiśmy młodzież w czerwonych czapeczkach i roześmiane dorosłe elfy roznoszące słodkie prezenty. Też poczuliście magię Świąt?

Modele komórek

Zapraszamy do obejrzenia wystawy niezwykłych prac uczniów klas 5a i 5b. Tematem warsztatów na lekcjach biologii były  komórki roślinne i zwierzęce.

Ślubowanie pierwszoklasistów

27 listopada 2023 roku nasi pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły, stając się w ten sposób prawowitymi uczniami.

Gminne uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Gminne obchody Święta Niepodległości odbyły się w Łęczeszycach. Wzięła w nich udział reprezentacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym.