Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Pokaz rycerski

W poniedziałkowe przedpołudnie gościliśmy w naszej szkole Grupę Artystyczną Rekonstrukto.

Zanim będzie za późno...

14 września klasy VI-VIII miały przyjemność obejrzeć spektakl "Działka", podejmujący tematykę narkotyków i dopalaczy. Przedstawienie odbyło się w sali OSP w Belsku Dużym.

 

Pożegnanie Królowej

Świat opłakuje zmarłą Królową Elżbietę. My również poświęciliśmy jej wspomnienie. Na pierwszym piętrze budynku B znajdziecie okolicznościową wystawkę, którą na początku tygodnia sporządziły dla Was uczennice klasy 6b, Gabrysia, Kinga i Milena, wykorzystując gazetę...

Narodowe Czytanie w szkole

W czwartek 8 września ciąg dalszy Narodowego Czytania. Tym razem "Ballady i romanse", pięknie odczytane przez naszą młodzież, zachwyciły uczniów najstarszych klas i ich nauczycieli, zgromadzonych w sali gimnastycznej. 

Czytali "Ballady i romanse"

3 września w siedzibie Urzędu Gminy miało miejsce Narodowe Czytanie Mickiewiczowskich "Ballad i romansów", które od dwustu lat towarzyszą kolejnym pokoleniom Polaków.

Inauguracja! Ewakuacja!

Zaczęło się jak zwykle, spokojnie i z zadumą, skończyło się nerwowo, ale szczęśliwie.

"Ballady i romanse"

Gminna Biblioteka Publiczna w Belsku Dużym zaprasza na Narodowe Czytanie "Ballad i romansów" (wydanych w 1822 r.)  w sobotę 3 września 2022 r. w siedzibie Urzędu Gminy!

Monitoring jest cool!

Mamy dla Was dobrą wiadomość. Od września będziemy czuć się w szkole jeszcze bardziej bezpiecznie, ponieważ do wszystkich zakamarków wewnątrz i na zewnątrz dotrze troskliwe oko kamery, a właściwie ponad dwudziestu kamer.

Pielgrzymi na dwóch kółkach

10 i 11 sierpnia 2022 roku, nasza szkoła gościła grupę 282 pielgrzymów udających się rowerami na Jasną Górę. Pielgrzymi spędzili u nas noc. Do Częstochowy dotrą za pięć dni.

Głosuj na Kamilę i Zosię!

Dwie przyszłoroczne ósmoklasistki, Kamila i Zosia, kandydują do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckieckiego.

Potrzebują naszego wsparcia w postaci bezpłatnego głosu.

Wyniki egzaminu

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami egzaminu ósmoklasisty 2022.

Żegnamy szkołę! Witamy wakacje!

W piątek 24 czerwca, dzień po ósmoklasistach, rok szkolny 2021/2022 zakończyły pozostałe klasy. Po Mszy Świętej w belskim kościele uczniowie wrócili do swoich sal, by spotkać się z wychowawcami i odebrać świadectwa oraz nagrody.

Szczęśliwej drogi, już czas

23 czerwca 2022 roku pożegnaliśmy ósme klasy, 58 dziewcząt i chłopców. Opuszcza nas grupa, która przez dekadę kreowała wizerunek szkoły. Dziękujemy Wam za minione lata. Życzymy, by kolejne upływały pod znakiem szczęścia, przyjaźni, miłości i nieograniczonych możliwości....

Klasy ósme - wspomnień czar

Dziś żegnamy ósme klasy. Szkoła podstawowa stanie się ich wspomnieniem. Na przygotowanych przez ósmoklasistów filmikach zobaczycie, jak minione osiem lat zapisało się w ich pamięci.

Zbieraj baterie

Wszystkich, którzy nie wiedzą, co zrobić z wyczerpanymi bateriami, zachęcamy do przynoszenia ich do szkoły. Specjalny koszyczek stoi tuż przy drzwiach wejściowych.