Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Galeria rozmaitości

W galerii poniżej zobaczycie pozornie nieistotne scenki z codziennego życia szkoły. Pozornie, bo szkoła to nie tylko lekcje, akademie, wycieczki ... Co chwila zdarza się coś ważnego, jak nie dla ciebie, to dla innych.

A skoro to galeria rozmaitości, czasem znajdziecie tu różne różniste różności:-), nie tylko szkolne.

 

 

Remont trwa!

11 grudnia 2023 roku rozpoczęły się prace remontowo–budowlane polegające na przebudowie i rozbudowie budynku A. Zapraszamy do naszej galerii, dokumentującej kolejne etapy budowy.

Ranking szkół średnich

Co po ósmej klasie? Szukasz szkoły, która pozwoli Ci spełnić marzenia? Zobacz, jak wybrana przez Ciebie placówka plasuje się na tle innych. A jak wypadły szkoły najbliżej nas?

Powietrze złe

Codziennie rano, idąc do szkoły, obserwujemy zamontowany na budynku B czujnik powietrza, który ostatnio niezmienne wyświetla ten sam złowieszczy napis - "Powietrze złe".

Mrozem i mgłą malowane

Nasrebrzyło się liści, że koszami wynosić... Na szkolnym podwórku zima czaruje.

Tajemnice belskiego kolumbarium i kościoła Świętej Trójcy

Spacerując po Belsku w tym czasie zadumy, poszukajcie miejsc, które są świadectwem historii, miejscowej i narodowej, które proszą odwiedzających o modlitwę i wspomnienie.

Biało-czerwone mogiły na świecie

Niezliczone rzesze polskich emigrantów i uchodźców, których przygarnął życzliwy świat, tysiące polskich żołnierzy, którzy walczyli i ginęli na frontach wszystkich kontynentów... Nie ma cmentarza na naszej planecie, na którym nie znalazłyby się polskie mogiły.

Wreszcie śnieg!

13 stycznia okazał się szczęśliwy dla miłośników białego szaleństwa. Spadł śnieg! Można wyjść na sanki, ulepić bałwanka lub podziwiać uśpioną przyrodę, np. w Modrzewinie.