Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Konkursy

Konkursy

"Pocztówka z Albanii"

10 czerwca 2024 r.  nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Pocztówka z Albanii". Nagrody wręczała ambasador Albanii w Polsce, Mimoza Halimi.

Lingua Plus - nagrody

W poniedziałek 10 czerwca udało się wreszcie wręczyć nagrody laureatom Konkursu Języka Angielskiego Archimedes Lingua Plus.

Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Matematyka - 39. edycja

10 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów naszej szkoły w sześciu kategoriach, od klasy trzeciej do ósmej. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 34 uczniów.

Antosia na deskach radomskiego Amfiteatru…

Po raz kolejny nasza uczennica, Antonina Rupiewicz, znalazła się w gronie najlepszych recytatorów z regionu radomskiego.

„Majowe dni z książką…”

20 maja odbył się konkurs czytelniczy dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Wzięli w nim udział reprezentanci klas I–III, którzy w trzysobowych zespołach odpowiadali na pytania dotyczące znajomości przeczytanych książek. 27 maja ogłoszono wyniki.

Pięknie piszę

W minionym tygodniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu kaligraficznego „Pięknie piszę”.

Finał Grójboju

9 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbył się finał XXX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ. Tematem przewodnim konkursu były sport i turystyka w powiecie grójeckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Mydłowska z kl. 8b oraz Adam...

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. 2-3

29 kwietnia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 2-3. Przystąpiło do niego 12 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych. 

Sukces w pólfinale Grójboju

25 kwietnia w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu odbył się półfinał turnieju historycznego GRÓJBÓJ. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, Aleksandra Mydłowska i Adam Czerwiński, zajęli II miejsce w kategorii klas starszych 

Gminny Konkurs Ekologiczny

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Łęczeszycach.

"Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy"

3 kwietnia 2024 r. poznaliśmy wyniki gminnej edycji XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży "Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy". Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych jest pięcioro naszych uczniów.

Niezwykłe recytatorki

Z przyjemnością informujemy, że Antonina Rupiewicz zajęła I miejsce, a Maja Kołacz zdobyła wyróżnienie w eliminacjach powiatowych Małego Konkursu Recytatorskiego, który 4 kwietnia odbył się w Grójeckim Ośrodku Kultury.

Konkurs wielkanocny

Zrób palmę wielkanocną lub świąteczną ozdobę i weź udział w corocznym konkursie skierowanym do wszystkich uczniów i przedszkolaków.

Gminny Konkurs Recytatorski

4 marca 2024 r. odbył się Gminny Konkurs Recytatorski w Łęczeszycach. Naszą szkołę reprezentowało sześć dziewczynek, trzy z nich stanęły na podium, jedna wygrała, dwie awansowały do powiatu!

Gminny Konkurs Historyczny 2024

Konkurs, który 27 lutego miał miejsce w naszej szkole, zorganizowano pod hasłem "Jan Kozietulski - szwoleżer doskonały". Z testem wiedzy o życiu bohatera spod Somosierry zmierzyli się uczniowie z Belska Dużego, Lewiczyna, Łęczeszyc i Zaborowa.

Bez korzeni nie zakwitniesz

„Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” – rusza III edycja konkursu organizowanego przez MEN oraz Archiwa Państwowe. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VII.  Projekt: wielopokoleniowe drzewko genealogiczne. Szczegóły poniżej.

Szkolny Konkurs Recytatorski V-VIII

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 20 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas V-VIII. Tym razem triumfowały Maja Kołacz, Tosia Rupiewicz i Klaudia Wielgus.

Szkolny Konkurs Recytatorski I-IV

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 19 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas I-IV. Laureatkami zostały Ofelia Ciamarczan, Pola Kępka i Patrycja Bibrowska.

Laureaci Olimpiady Archimedes Matematyka Plus

8 listopada 2023 r. odbył się konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Do konkursu przystąpiło 53 uczniów naszej szkoły w sześciu kategoriach, od klasy trzeciej do ósmej. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 19 uczniów.

Ortograficzne orły

Poznajcie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny", który odbył się 23 listopada minionego roku.