Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Konkursy

Konkursy

Szkolny Konkurs Recytatorski V-VIII

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 20 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas V-VIII. Tym razem triumfowały Maja Kołacz, Tosia Rupiewicz i Klaudia Wielgus.

Szkolny Konkurs Recytatorski I-IV

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 19 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas I-IV. Laureatkami zostały Ofelia Ciamarczan, Pola Kępka i Patrycja Bibrowska.

Laureaci Olimpiady Archimedes Matematyka Plus

8 listopada 2023 r. odbył się konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Do konkursu przystąpiło 53 uczniów naszej szkoły w sześciu kategoriach, od klasy trzeciej do ósmej. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 19 uczniów.

Ortograficzne orły

Poznajcie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu „Orzeł Ortograficzny", który odbył się 23 listopada minionego roku.

Lingua Plus 2023 - wyniki

[akt. 9.01.] W połowie listopada 2023 r. odbył się konkurs języka angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus”. Do konkursu przystąpiło 37 uczniów z klas IV-VIII. Właśnie otrzymaliśmy wyniki. Z przyjemnością informujemy, że tytuł laureata uzyskało 14 osób.

Najpiękniejsze szopki i stroiki

Poznajcie laureatów konkursu na najpiękniejsze szopki i dekoracje świąteczne, które mogliście oglądać na wystawie w holu głównym Budynku B.

„Z ortografią za pan brat”

Pod takim hasłem upłynął tydzień zmagań z poprawną polską pisownią. Poznajmy laureatów konkursów ortograficznych.

Kolejny sukces szachistów

Dziś czteroosobowa  drużyna z naszej szkoły przystąpiła do  pierwszego etapu II Powiatowej Ligi Szachowej, której organizatorem był Pan Adam Lasota i szkoła w Konarach.

Wyróżnienie dla Pani Dominiki!

15 czerwca 2023 r. w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie miała miejsce uroczystość przyznania nagród w dwóch konkursach o Mazowszu. Miło nam poinformować, że p. Dominika Dobrowolska, otrzymała wyróżnienie w Konkursie "Lekcje o Mazowszu".

Laureaci Olimpiady Archimedes Matematyka Plus

19 kwietnia 2023 r. miała miejsce wiosenna edycja Olimpiady Archimedes Plus. Do konkursu przystąpiło 43 uczniów naszej szkoły w sześciu kategoriach od klasy trzeciej do klasy ósmej. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 10 uczniów.

Nagrody dla laureatów Lingua Plus

W poniedziałek 22 maja miała miejsce skromna uroczystość, podczas której wręczono dyplomy i nagrody laureatom „Olimpiady Wiedzy Archimedes Lingua Plus”.

Koncert Laureatów XL Małego Konkursu Recytatorskiego

Kamila Wnuk z kl. VIII b  i Antonina Rupiewicz z kl. VII a znalazły się wśród najlepszych recytatorów i reprezentowały powiat grójecki na Koncercie Laureatów XL Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 18 maja w Radomiu.

Kangur 2023

16 marca 2023 r. odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur 2023”. Właśnie otrzymaliśmy wyniki.

Szkolny konkurs ortograficzny klas II-III

24 kwietnia szesnastosobowa grupa uczniów klas drugich i trzecich miała możliwość zmierzyć się w Szkolnym Konkursie Ortograficznym o tytuł Mistrza Ortografii.

II Międzyszkolny Konkurs Historyczny

Hasłem przewodnim Konkursu, który 25 kwietnia odbył się w naszej szkole, były słowa rotmistrza Witolda Pileckiego "Ja już żyć nie mogę. Mnie wykończono. Oświęcim to była igraszka".

Gminny Konkurs Ekologiczny 2023

18 kwietnia 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach odbył się Gminny Konkurs Ekologiczny pod hasłem "Z ekologią za pan brat".

Awans recytatorek

Eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego już za nami. Z przyjemnością informujemy, że nasze reprezentanki podbiły serca jurorów.

Gminny Konkurs Recytatorski

10 marca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. UNICEF w Lewiczynie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski, w którym pięknie zaprezentowała się grupa uczennic i uczniów naszej szkoły.

Gminni Mistrzowie Ortografii

W środę 8 lutego 2023 r., wznowiony po pandemicznej przerwie, odbył się konkurs ortograficzny o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Belsk Duży”.  Konkurs miał miejsce w naszej szkole i adresowany był do uczniów klas IV–VIII ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy...

Pokochać poezję...

W czwartek 9 lutego 2023 r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego w kategorii klas V–VIII.  Miłośnicy poezji recytowali wybrane wiersze polskich poetów.