Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Samorząd Uczniowski

 Świeżutkie wiadomości na temat Samorządu znajdziecie na szkolnym Facebooku.

#EmotkowePożeraczeSmutków

Powoli startujemy z corocznym finałem szycia #EmotkowePożeraczeSmutków . W tym roku szyjemy emotki i granatowo-czerwone serduszka dla Fundacji Wyjątkowe Serca opiekującej się dziećmi z chorobami kardiologicznymi. 
 
 

Misz Masz

4 kwietnia 2024 r. w progach naszej szkoły gościł zespół Misz Masz z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Białobrzegach, z naszą absolwentką Justynką Czapską w składzie. Młodzież trenuje pod opieką pani Małgorzaty Nowak. 

Witamy Wiosnę ...

... na zielono bez plecaków! 21 marca, w pierwszy dzień wiosny, zwany Dniem Wagarowicza, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego przyszliśmy do szkoły bez plecaków i/lub w ubraniach zielonych jak młode listki czy pierwsza trawa.

Dzień Kobiet (i Mężczyzn) w stylu Barbie za nami...

Było różowo,  optymistycznie - w myśl hasła promowanego przez Barbie "każdy z nas może być kim tylko chce..." 

W stylu Barbie

Samorząd Uczniowski zaprasza do "różowej" zabawy w piątek 8 marca, gdy celebrować będziemy Dzień Kobiet i Mężczyzn.

Love is in the air!

Dziś w szkole świętowaliśmy walentynki. Tradycyjnie odbyła się szkolna poczta walentynkowa. Listonosz Gabriel i jego urocze asystentki (Maja, Lila, Lena i Oliwka) zadbali o sprawny przekaz różnorodnych romantycznych przesyłek. Dyskrecja i skuteczne dostarczenie gwarantowane!

Laboratoria przyszłości

Szykujemy się ma walentynki i na kiermasz charytatywny. Wszyscy dziś pracowali jak mogli najlepiej, żeby powstało jak najwięcej walentynkowych serduszkowych laleczek. Na poniedziałek wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik...

Zdrowy piątek

Szanujemy i kultywujemy tradycje, ale chętnie otwieramy się także na nowe inicjatywy. Stąd dziś zaakcentowaliśmy Zdrowy Piątek czyli promocję zdrowego odżywiania tuż po Tłustym Czwartku.

Niemożliwe nie istnieje

Jeśli zastanawiacie się, czy warto angażować się w pracę Samorządu Uczniowskiego i próbować zmieniać świat wokół siebie, przykład Kamili Wnuk może Was utwierdzić w przekonaniu, że to dobry pomysł.

Poruszyli Belsk

2 lutego, zgodnie z zapowiedzią, z uczniami naszej szkoły spotkali się Leszek Klimas  i Filip Chajzer, autorzy akcji "Poruszamy Polskę".

Poruszamy Polskę w PSP Belsk Duży!

W piątkowy poranek 2 lutego gościć będziemy Leszka Klimasa (mistrza świata sylwetki atletycznej) i Filipa Chajzera (dziennikarza, reportera, prezentera), którzy są autorami akcji "Poruszamy Polskę".

Świąteczna Fotościanka

Jak zwykle pomysłowy Samorząd Uczniowski przygotował nam nie lada atrakcję - w holu budynku B pojawiła się Świąteczna Fotościanka.

Tydzień Jesieniarzy

Miniony tydzień należał do Jesieniarzy! Na każdy mroczny i zimny dzień zaplanowano ciekawe, poprawiające humor działania. Zaczęliśmy od Dnia Szalika, skończyliśmy Dniem Misia i Kocysia...

„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim…”

Po raz drugi Szkolne Koło Wolontariatu JPII oraz Samorząd Uczniowski rozpoczynają porządkowanie zapomnianych mogił na naszym cmentarzu parafialnym.
 

Dzień krawata

Przy okazji świętowania Dnia Chłopaka zaproponowaliśmy dziś uczniom stosowny do okazji strój. Jak widać nawet w swobodnych stylizacjach krawat zaprezentował się naprawdę świetnie.
 
 

Dzień Chłopaka

Z okazji jutrzejszego święta chłopców obchodziliśmy dziś szkolny Dzień Chłopaka. Wielu uczniów celebrowało ten wyjątkowy czas w gronie klasowym. Dodatkowo,  odbył się plebiscyt na najpopularniejszego chłopaka w szkole.

Dzień Kropki!

Obchodzony 15 września Międzynarodowy Dzień Kropki to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy. Z powodu wolnego piątku, kropkowany świat zawitał do naszej szkoły dopiero w poniedziałek 18 września. Warto było czekać!

Emotkowe Pożeracze Smutków

Dzień Dziecka dopiero w czwartek, ale my już dziś sprawiliśmy trochę radości grupie wspaniałych dzieciaków. Współpraca Samorządu Uczniowskiego, zajęć Laboratoria Przyszłości i Szkolnego Koła Wolontariatu JP2 zaowocowała w tym roku szkolnym niespełna trzydziestoma poduchami...

Na ludowo

W poniedziałek 15 maja celebrowaliśmy Dzień Polskiego Stroju Ludowego i Ukraińskiej Wyszywanki.

Co zamiast plecaka?

20 marca oficjalnie powitaliśmy wiosnę (ze względu na egzaminy próbne nieco wcześniej).  Zgodnie z oczekiwaniami nasi uczniowie wykazali się kreatywnością, zastępując plecaki poduszkami, koszami, wózkami, skrzynką na jabłka... Zresztą, zobaczcie sami.