Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

W hołdzie Kozietulskiemu

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku społeczność Gminy Belsk Duży uczci pamięć bohatera spod Somosierry, płk. Jana Kozietulskiego. W pobliżu kościoła, gdzie został pochowany, zostanie odsłonięte jego popiersie, a po Mszy Św. nasza młodzież zaprezentuje program artystyczny.

Wójt Gminy Belsk Duży – Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Sikorski oraz Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym – ks. Jarosław Siuchta zapraszają na uroczystości 203. rocznicy śmierci płk. Jana Kozietulskiego. Odbędzie się ona w niedzielę, 4 lutego.

Po staraniach belskiego samorządu, a także pracowników Urzędu Gminy podczas uroczystości upamiętniających bohatera spod Somosierry zostanie odsłonięte popiersie pułkownika. Dzięki zaangażowaniu Wójta Gminy Belsk Duży – Władysława Piątkowskiego, a także radnych z terenu Belska Dużego udało się pozyskać rzeźbę przedstawiającą Jana Kozietulskiego. Ostatnio była eksponowana w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Jest to kopia oryginału, który znajduje się w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. Pomnik wielkiego polskiego bohatera zostanie odsłonięty na zrewitalizowanym placu w centrum Belska w pobliżu kościoła, w którym jest pochowany.

Program uroczystości:
12:00 – Msza Święta pw. Świętej Trójcy
13:00 – Występ artystyczny uczniów PSP Belsk Duży
13:30 – Odsłonięcie popiersia płk. Kozietulskiego
13:40 – Złożenie kwiatów oraz przemówienia

Źródło: Urząd Gminy Belsk Duży