Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Festiwal Piosenki o Zdrowiu

11 maja w GOK Grójec odbył się 30. Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Grójcu. Naszą szkołę i przedszkole  reprezentowały trzy zespoły.
Uczennice zerówki (przy wsparciu pani Eweliny Bekasiewicz) oraz dziewczęta z klasy czwartej, piątej i szóstej zaprezentowały piosenki o tematyce prozdrowotnej i ekologicznej.
 
Do konkursu przystąpić można było z własnym tekstem piosenki. Linia melodyczna mogła być zapożyczona. Słowa do piosenek napisała pani Ilona Szymańska. 
 
Nasze dziewczyny zaśpiewały:
"Uratuj las" - "Mam tę moc" z bajki Karina Lodu
"Papier plastik" - "Mamma Mia" zespołu Abba
"Zmień się Kasiu" - "Asere je" zespołu Las Ketchup 
 
Reprezentantki najmłodszej kategorii wiekowej otrzymały wyróżnienie. Pozostałe uczestniczki, mimo brawurowych wykonań wokalno tanecznych nie stanęły na podium. Dziewczyny dołożyły wiele starań, aby ich występy były dopięte na ostatni guzik.
 
Opanowały obszerne teksty po polsku, a nawet po angielsku, ułożyły układy taneczne i zadbały o stroje. A przede wszystkim zintegrowały się, pokonały tremę, promowały zdrowy styl życia i godnie reprezentowały szkołę dobrze się przy tym bawiąc.
 
Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym i serdecznie Wam gratuluję. Możecie być z siebie dumne.
 
Ilona Szymańska
 
Link do relacji video.