Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!"

W środę 23 listopada uczniowie klas 4-5 uczestniczyli w warsztatach na temat bezpieczeństwa na drodze, zorganizowanych w ramach kampanii Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

"Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!"
 
Uczniowie klas 4-5 mieli dziś okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych w ramach Kampanii Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie na temat bezpieczeństwa na drodze. Jest to szalenie istotny temat, szczególnie teraz, kiedy dni są krótkie i szybko zapada zmrok. 
 
Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Teresa Bogdańska witając przybyłych gości z Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie - m.in. panią Martę Domańską oraz Magdalenę Kalniuk, pana Marcina Ciężkowskiego - dyrektora WORD w Radomiu, strażaków z PSP w Grójcu - mł. bryg. Grzegorza Michalskiego i aspiranta Konrada Walczaka oraz Panią Magdalenę Walewską Żółcik - dyrektora GZOPO oraz zgromadzonych uczniów i nauczycieli.
 
Młodzież wzięła udział w czterech panelach edukacyjnych - jazda rowerem po przygotowanym torze, zajęcia praktyczne z pierwszej pomocy, prezentacja interaktywna dotycząca bezpiecznego poruszania się po drodze oraz wirtualne udzielanie pomocy z użyciem okularów VR.
 
Uczestnicy otrzymali zestawy odblasków oraz cenną wiedzę i umiejętności, z których w razie potrzeby będą mogli skorzystać.
 
Bądź bezpieczny, używaj odblasków!
 
Zwiększa to twoją widoczność na drodze pięciokrotnie!
 
Ilona Szymańska