Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Klasy czwarte w Warszawie

9 listopada uczniowie klas czwartych udali się do Teatru Syrena by obejrzeć musical pt. "Kajko i Kokosz. Szkoła latania" oraz do Muzeum Narodowego, by lepiej poznać tajemnice starożytnej Grecji.

We wtorek, 9 listopada uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawczyń: p. Justyny Dąbrowskiej i p. Beaty Jarząb oraz p. E. Jakubiak wybrali się na pierwszą w tym roku wycieczkę szkolną.

Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Syrena w Warszawie i obejrzenie adaptacji teatralnej komiksu  pt. „ Kajko i Kokosz. Szkoła latania”. To niezwykle barwne i roztańczone widowisko wprawiło wszystkich w radosny nastrój. Głosem, śpiewem i tańcem artyści przenieśli widzów do Mirmiłowa, by poznać ich z bohaterami lektury. A ci byli niczym z okładki książki. Bez problemu można było poznać Kajka, Kokosza i innych bohaterów, gdyż twórcy przedstawienia oddali najważniejsze cechy każdej postaci.

Po spektaklu dzieci dzieliły się wrażeniami, zwracając szczególną uwagę na piękną dekorację i efekty specjalne. Twórcom spektaklu zależało nie tylko na odwzorowaniu postaci, ale też zachowaniu wierności zdarzeń. Dlatego nie mogło zabraknąć sceny z latającym kufrem czy drewnianym balem. Te i wiele innych walorów przedstawienia spowodowało, że musical wszystkim bardzo się podobał. 

Następnie czwartoklasiści udali się do Muzeum Narodowego, by wziąć udział w lekcji muzealnej.

Przewodnicy przenieśli uczestników do Starożytnej Grecji, w świat bogów, herosów i mitów greckich. Uczniowie nie tylko słuchali i oglądali, ale też czynnie i z zaangażowaniem poszukiwali informacji. Te zajęcia niewątpliwie były żywą lekcją historii.

W drodze powrotnej wycieczkowicze zjedli posiłek w restauracji Mc’Donalds i późnym popołudniem dotarli do Belska.

Następna wycieczka już niebawem – z okazji mikołajek.

Justyna Dąbrowska