Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

„Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarżeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się, Rzymianinie!”

Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/355796-horacy-kto-obmawia-przyjaciela-kto-go-nie-broni-wobec-os/

Aktualności

Baletnice wśród kwiatów

Zapraszamy do galerii prac uczniów klas szóstych i piątych. Wystawa znajduje się tradycyjnie w sali nr 15 na piętrze Budunku B.

Nie hejtuję, reaguję!

15 maja 2024 r. ogłoszono wyniki konkursu "Nie hejtuję, reaguję!" Spośród 68 nadesłanych prac, nasze nagranie zdobyło miejsce trzecie! 

 

Emotkowe Pożeracze Smutków

Podobno gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść. A gdzie nauczycielek siedem?
 

Święty. Papież. Polak.

18 maja 2024 r. obchodzimy 104. rocznicę urodzin Jana Pawła II, patrona naszej szkoły.  Z tej okazji w holu Budynku B pojawiła się  poświęcona mu ekspozycja oraz wystawa prac uczniów. 

Egzamin ósmoklasisty - dzień III

Zapraszamy do galerii zdjęć z trzeciego dnia egzaminu ósmoklasisty. Język obcy nowożytny, 16 maja 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty - dzień II

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiego dnia egzaminu ósmoklasisty. Matematyka, 15 maja 2024 r.

Egzamin ósmoklasisty - dzień I

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego dnia egzaminu ósmoklasisty. Język polski, 14 maja 2024 r.

Gratulacje, Pani Dyrektor!

Z przyjemnością informujemy, że 10 maja 2024 r. Pani Dyrektor Teresa Bogdańska została wybrana na stanowisko dyrektora szkoły na kolejną kadencję! Gratulujemy i życzymy owocnych, spokojnych lat w dobrej atmosferze, wśród życzliwych ludzi. 

Finał Grójboju

9 maja w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbył się finał XXX Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie GRÓJBÓJ. Tematem przewodnim konkursu były sport i turystyka w powiecie grójeckim. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Aleksandra Mydłowska z kl. 8b oraz Adam...

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla kl. 2-3

29 kwietnia 2024 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 2-3. Przystąpiło do niego 12 uczniów wyłonionych w eliminacjach klasowych. 

Uratowaliśmy 574 drzewa!

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami rekordowej zbiórki makulatury - całej szkoły i poszczególnych klas.

Pożegnanie z Maltą

Dwutygodniowy kurs języka angielskiego na Malcie dobiegł końca.

Sukces w pólfinale Grójboju

25 kwietnia w Urzędzie Gminy i Miasta w Grójcu odbył się półfinał turnieju historycznego GRÓJBÓJ. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, Aleksandra Mydłowska i Adam Czerwiński, zajęli II miejsce w kategorii klas starszych 

Zakręcona akcja 2024

29 kwietnia zapraszamy na coroczną zbiórkę nakrętek.

Czytam ze zrozumieniem

Konkurs ,,Czytam ze zrozumieniem” rozstrzygnięty. Zwyciężczyni, Marianna Pawlak z kl. IIIb, przeczytała 35 kiążek, tuż za nią była Ofelia Ciamarczan z kl. Ia z wynikiem 34, III miejsce zajęła Aleksandra Maciak z kl. Ib  z wynikiem 25. 

Podaruj dzieciom książkę

23 kwietnia to święto książek i czytelnictwa -  Międzynarodowy Dzień Książki. Nie trzeba nikogo przekonywać, że "czym skorupka za młodu nasiąknie..."  W związku z tym, uczniowie klasy 5a oraz towarzyszące im przedstawicielki SU, zagościli na lekcjach uczniów klas młodszych...

Finałowe przełaje

19 kwietnia 2024 r. w Kamionie odbył się Finał Województwa Mazowieckiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów:  Blanka Czubak oraz Jakub Maciak, którzy awans do tych zawodów uzyskali tydzień wcześniej w Jedlińsku.

Gminny Konkurs Ekologiczny

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Łęczeszycach.

Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To globalne i ekologiczne święto obchodzimy już po raz 54. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Planeta kontra plastik."

Zainwestuj w naszą planetę

Zapraszamy do przeglądu prac plastycznych wykonanych z okazji Dnia Ziemi. Część z nich powstała w ramach Konkursu Ekologicznego, a potem wzbogaciła jego oprawę .