Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

"Mordercze upały w Grecji",  "Kolejne ofiary kleszcza", "Rodzina walczy o życie po grzybobraniu",

"Skoczył i już nie wypłynął",  "Narkotyk zombie już zabija w Polsce"

- to tylko niektóre tytuły dotyczące tragedii w domu i na wyjeździe.

Dlatego,  warto >>> poczytać o tym, jak bezpiecznie cieszyć się wolnym czasem.

„Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarżeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się, Rzymianinie!”

Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/355796-horacy-kto-obmawia-przyjaciela-kto-go-nie-broni-wobec-os/

Aktualności

Absolwenci, powodzenia!

20 czerwca 2024 r. klasy ósme po raz ostatni gościły w progach Szkoły. Tegoroczni absolwenci pojawili się jedynie po to, by przekazać Sztandar, odebrać ostatnie świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i młodszymi kolegami. Dziś są już tylko pięknym, wzruszającym wspomnieniem.

Tajemnice Malty

Już wkrótce kolejna grupa nauczycielek wyruszy na Maltę w ramach Projektu "Przez meandry ekologii..."  Czy wiesz, że na maleńkiej Malcie jest 359 kościołów, ale nie ma rzek i jezior? Czy wiesz, że wszystkie plaże oznaczono Błękitną Flagą? Że obowiązuje tam ruch lewostronny i...

Harmonogram końca roku

Rok szkolny 2023/2024 nieuchronnie zmierza do szczęśliwego końca. Zobaczcie, co nas czeka w dwa ostatnie dni, 20 i 21 czerwca.

Dzień Rodziny

17 czerwca klasy trzecie zorganizowały swoim najbliższym "Dzień Rodziny", prezentując wzruszający, nasycony miłością program artystyczny.

Wakacyjne przedszkole

Uwaga! Informacja dla Rodziców pragnących  korzystać z dobrodziejstwa przedszkola w okresie wakacji. 

Konkursy przedmiotowe dla ambitnych

Projekty programów merytorycznych konkursów przedmiotowych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych w województwie mazowieckim w roku szkolnym 2024/2025.

Bezpieczne wakacje 2024

"Upały zabijają w Grecji",  "Kolejne ofiary kleszcza", "Rodzina walczy o życie po grzybobraniu", "Skoczył i już nie wypłynął",  "Narkotyk zombie już zabija w Polsce" - to tylko niektóre tytuły dotyczące tragedii, które zdarzają się w domu i na wyjeździe.

Tosia z głosem anioła

Przez ostatnie osiem lat nie było uroczystości bez Antoniny Rupiewicz, która zdobywała nasze serca pięknymi recytacjami i śpiewem.

Nagrody dla wolontariuszy

11 czerwca podczas uroczystego pożegnania szkoły przez ósmoklasistów opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu JP II podziękowali wolontariuszom za pięcioletnią pracę.

Podręczniki do języka rosyjskiego 2024/2025

Uwaga! Uczniowie przyszłorocznych klas czwartych, piątych i szóstych samodzielnie kupują książki do języka rosyjskiego.  Szczegółowe informacje na temat wymaganych podręczników dla wszystkich klas znajdują się w załączniku.

Wrocław- Szklarska Poręba- Praga- Drezno - Wałbrzych

3 czerwca 2024 r. , wczesnym rankiem, uczniowie klas piątych i siódmych wyruszyli na wspólną, tygodniową wycieczkę przez Polskę, Niemcy i Czechy.

Zakończenie nowym początkiem

11 czerwca 2024 r.  klasy ósme, kończące naukę w szkole podstawowej, pożegnały się z nami podczas uroczystego balu.

"Nie hejtuję, reaguję" - nagrody

Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. K.Pułaskiego w Radomiu odbyła się dziś uroczysta gala wręczenia nagród w wojewódzkim konkursie "Nie hejtuję, reaguję".  Milena, Lena i Nicole z klasy 7b zajęły w nim III miejsce. Ich spot profilaktyczny konkurował z 68 nagraniami...

Kolejny sukces naszych młodych szachistów

V Finałowy Turniej Szachowy w ramach programu "Szachy w mazowieckiej szkole" za nami. Wojciech Łoboda z klasy 2b zajął I miejsce w kategorii chłopców klas drugich.

"Pocztówka z Albanii"

10 czerwca 2024 r.  nastąpiło rozstrzygnięcie gminnego konkursu "Pocztówka z Albanii". Nagrody wręczała ambasador Albanii w Polsce, Mimoza Halimi.

Toruń - miastem Mikołaja Kopernika

4 i 5 czerwca 2024 r. klasy drugie poznawały malownicze miasto Toruń, słynące z pierników miejsce urodzenia wielkiego polskiego astronoma.

Lingua Plus - nagrody

W poniedziałek 10 czerwca udało się wreszcie wręczyć nagrody laureatom Konkursu Języka Angielskiego Archimedes Lingua Plus.

Świętokrzyskie wędrowanie

4 czerwca  klasy trzecie wyjechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie - wędrując od starego "Bartka", przez Chęciny i Pacanów, do Świętej Katarzyny.

Laureaci Olimpiady Wiedzy Archimedes Plus Matematyka - 39. edycja

10 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs matematyczny Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Do konkursu przystąpiło 54 uczniów naszej szkoły w sześciu kategoriach, od klasy trzeciej do ósmej. Miło nam poinformować, że tytuł laureata uzyskało 34 uczniów.

W Górach Świętokrzyskich

W poniedziałek 3 czerwca 2024 r.  klasy czwarte udały się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.