Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

 


„Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarżeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się, Rzymianinie!”

Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/355796-horacy-kto-obmawia-przyjaciela-kto-go-nie-broni-wobec-os/

Aktualności

Gminny Konkurs Ekologiczny

W ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym w Łęczeszycach.

Dzień Ziemi

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To globalne i ekologiczne święto obchodzimy już po raz 54. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: "Planeta kontra plastik."

Zainwestuj w naszą planetę

Zapraszamy do przeglądu prac plastycznych wykonanych z okazji Dnia Ziemi. Część z nich powstała w ramach Konkursu Ekologicznego, a potem wzbogaciła jego oprawę .

Dzień Książki

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data nie jest przypadkowa - 23 kwietnia przypada rocznica urodzin i... śmierci Williama Szekspira. Z okazji Dnia Ksiązki na parterze budynku B powstał  ciekawy projekt plastyczny,  a piętro wyżej ekspozycja poświęcona Szekspirowi.

Wiosna, ach to Ty!

Gminna Biblioteka Publiczna w Belsku Dużym ogłasza konkurs poetycki dla czytelników - "Wiosna, ach to Ty!".

#EmotkowePożeraczeSmutków

Powoli startujemy z corocznym finałem szycia #EmotkowePożeraczeSmutków . W tym roku szyjemy emotki i granatowo-czerwone serduszka dla Fundacji Wyjątkowe Serca opiekującej się dziećmi z chorobami kardiologicznymi. 
 
 

Malta - pierwsze powroty

Jak mówi stare porzekadło, "wszystko, co dobre, szybko się kończy." W oka mgnieniu minął pierwszy tydzień kursów naszych nauczycieli w ramach międzynarodowego projektu "Przez meandry ekologii, technologii i języków do poznania lepszych metod w nauczaniu szkolnych smyków."

Kolejne sukcesy szachistów

17 kwietnia 2024 r. sześcioosobowa grupa uczniów reprezentowała naszą szkołę na VII Turnieju Szachowym w ramach projektu "Szachy w mazowieckiej szkole" organizowanym przez MSCDN Radom.  I miejsce w kategorii chłopców klas drugich zajął Wojciech Łoboda. 

Wybiegali awans!

12 kwietnia 2024 r. czworo uczniów reprezentowało naszą szkołę w Miedzypowiatowych Finałach Indywidualnych Biegów Przełajowych. Z przyjemnością informujemy, że Blanka Czubak i Jakub  Maciak awansowali do fianału wojewódzkiego.

Papierowe szaleństwo

Za nami rekordowa zbiórka makulatury. Tym razem nie wystarczył jeden podstawiony kontener! Dziękujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom i ... pewnej babci za tak entuzjastyczne włączenie się do akcji. W galerii poniżej tony zdjęć i filmiki. Zapraszamy!

Talenty z 5b

Zapraszamy do wirtualnej galerii niezwykłych obrazów autorstwa uczennic klasy 5b - Izabeli Kruszewskiej, Gabrieli Kalinowskiej, Marii Arciszewskiei,  Zofii Kołacz i Mai Brzezińskiej.

Nowy parking, nowe drzewa

W Budynku A trwa remont, tymczasem na placu przez szkołą powstał nowy parking. Dwa rzędy miejsc parkingowych oddzielają młode drzewa, niedawno posadzone przez dzieci.

Być, albo nie być...

Przed salą językową w Budynku B kolejna barwna ekspozycja, tym razem poświęcona Williamowi Szekspirowi (23.04.1564 - 23.04.1616). Przybliżamy Wam postać wielkiego dramaturga, poety i aktora. Poznajcie jego słynne cytaty i wyrazy, które wprowadził do języka angielskiego, zajrzyjcie...

Klasy piąte w Warszawie

14 kwietnia klasy piąte wybrały się do stolicy - do Parku Trampolin, Muzeum Legii Warszawa oraz do kina na film "Za duży na bajki 2."

Na Malcie

Wczoraj, to jest 14 kwietnia, pięcioosobowa grupa nauczycieli wylądowała na Malcie. W dniu dzisiejszym  rozpoczęły się zajęcia w szkole językowej ETI. Cztery panie doskonalą swoje umiejętności posługiwania się językiem angielskim,  jedna uczestniczy w kursie metodycznym.

Zebrania z rodzicami

18 i 29 kwietnia 2024 r. odbędą się spotkania wychowawców z rodzicami uczniów klas IV-VIII.

Uwaga! Poznajmy nowych uczniów!

Informujemy, że zakończyła się rekrutacja do szkoły i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025. Listy przyjętych uczniów zostały wywieszone przy wejściu do Budynku A. 

Co po podstawówce?

W dniach 03-05 kwietnia 2024 r. uczniowie klas siódmych oraz ósmych wzięli udział w prezentacjach szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu oraz powiatu ościennego. Młodzież miała możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjno-wychowawczą każdej ze szkół.

„Moje zdrowie, moje prawo”

7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Każdego roku określany jest temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który wymaga szczególnej uwagi. Hasło tegorocznych obchodów brzmi: „Moje zdrowie, moje prawo”.

Misz Masz

4 kwietnia 2024 r. w progach naszej szkoły gościł zespół Misz Masz z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Białobrzegach, z naszą absolwentką Justynką Czapską w składzie. Młodzież trenuje pod opieką pani Małgorzaty Nowak.