Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Dzisiaj na tablicy

 

„Kto obmawia przyjaciela, kto go nie broni wobec oskarżeń innych, kto cieszy się z wyśmiewań ludzkich i łowi plotki gadułów, kto potrafi zmyślać rzeczy nie widziane, a nie potrafi zmilczeć zawierzonej tajemnicy, jest czarnym charakterem, tego wystrzegaj się, Rzymianinie!”

Źródło: https://quotepark.com/pl/cytaty/355796-horacy-kto-obmawia-przyjaciela-kto-go-nie-broni-wobec-os/

Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski V-VIII

Zapraszamy do galerii zdjęć z drugiej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 20 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas V-VIII. Tym razem triumfowały Maja Kołacz, Tosia Rupiewicz i Klaudia Wielgus.

Szkolny Konkurs Recytatorski I-IV

Zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszej części Szkolnego Konkursu Recytatorskiego. 19 lutego wiersze polskich poetów zaprezentowali uczniowie klas I-IV. Laureatkami zostały Ofelia Ciamarczan, Pola Kępka i Patrycja Bibrowska.

Wiosna w powietrzu, wiosna w sercach

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że oficjalne konto małej Lili na siepomaga.pl zasili niebagatelna kwota 6 883,44 zł. Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w akcję na rzecz pomocy chorej dziewczynce.

Love is in the air!

Dziś w szkole świętowaliśmy walentynki. Tradycyjnie odbyła się szkolna poczta walentynkowa. Listonosz Gabriel i jego urocze asystentki (Maja, Lila, Lena i Oliwka) zadbali o sprawny przekaz różnorodnych romantycznych przesyłek. Dyskrecja i skuteczne dostarczenie gwarantowane!

Pancake Day

12 i 13 lutego klasy 4a, 4b i 5a celebrowały ostatnie dni karnawału na lekcjach języka angielskiego, zajadając się naleśnikami i pankejkami w amerykańskim stylu, z syropem klonowym i innymi pysznościami.

Walentynki dla Lilki

To była akcja Wielkich Serc! Kiermasz charytatywny na rzecz małej Lili przerósł oczekiwania organizatorów. Do sprzedaży trafiły setki (tysiące?) wykonanych przez ludzi dobrej woli ciast, ciasteczek, galaretek i walentynkowych gadżetów, które dzięki Waszej hojności szybko znikały ze...

Razem dla Lili

W poniedziałek 12 lutego możesz pomóc Lili, maleńkiej, chorej dziewczynce z Błędowa, kupując ciacho lub walentynkowy drobiazg na kiermaszu zorganizowanym przez Szkolny Wolontariat i Samorząd Uczniowski.

Laboratoria przyszłości

Szykujemy się ma walentynki i na kiermasz charytatywny. Wszyscy dziś pracowali jak mogli najlepiej, żeby powstało jak najwięcej walentynkowych serduszkowych laleczek. Na poniedziałek wszystko musi być przecież dopięte na ostatni guzik...

Zdrowy piątek

Szanujemy i kultywujemy tradycje, ale chętnie otwieramy się także na nowe inicjatywy. Stąd dziś zaakcentowaliśmy Zdrowy Piątek czyli promocję zdrowego odżywiania tuż po Tłustym Czwartku.

Sukcesy w II Powiatowej Międzyszkolnej Lidze Szachowej

9 lutego odbył się ostatni już turniej II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Nasza szkoła zajęła II miejsce.

Rekrutacja do przedszkola i pierwszej klasy

Na podstawie zarządzenia Wójta Gminy Belsk Duży nr 9/2024 z dnia 31.01.2024 r. rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do oddziałów przedszkolnych, oddziałów "0" oraz pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Kozietulski powrócił do Belska

4 lutego 2024 roku na stałe zapisze się na kartach historii Belska Dużego. W 203. rocznicę śmierci pułkownika Jana Kozietulskiego odsłonięto popiersie bohatera spod Somosierry.

Niemożliwe nie istnieje

Jeśli zastanawiacie się, czy warto angażować się w pracę Samorządu Uczniowskiego i próbować zmieniać świat wokół siebie, przykład Kamili Wnuk może Was utwierdzić w przekonaniu, że to dobry pomysł.

Poruszyli Belsk

2 lutego, zgodnie z zapowiedzią, z uczniami naszej szkoły spotkali się Leszek Klimas  i Filip Chajzer, autorzy akcji "Poruszamy Polskę".

Dzień Babci i Dziadka

2 lutego 2024 roku uczniowie zerówki i klas trzecich zaprezentowali Babciom i Dziadkom zachwycający program artystyczny, w którym nie zabrakło podziękowań za dobro, troskę i miłość. [akt.3.02.]

Bohater spod Somosierry

Od kilku dni w holu głównym Budynku B podziwiać można wystawę poświęconą Janowi Kozietulskiemu w 203. rocznicę jego śmierci.

Poruszamy Polskę w PSP Belsk Duży!

W piątkowy poranek 2 lutego gościć będziemy Leszka Klimasa (mistrza świata sylwetki atletycznej) i Filipa Chajzera (dziennikarza, reportera, prezentera), którzy są autorami akcji "Poruszamy Polskę".

W hołdzie Kozietulskiemu

W niedzielę, 4 lutego 2024 roku społeczność Gminy Belsk Duży uczci pamięć bohatera spod Somosierry, płk. Jana Kozietulskiego. W pobliżu kościoła, gdzie został pochowany, zostanie odsłonięte jego popiersie, a po Mszy Św. nasza młodzież zaprezentuje program artystyczny.