Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start

Aktualności

Wywiadówki!

6, 7 i 8 lutego odbędą się półroczne spotkania wychowawców klas z rodzicami uczniów.

Naszym Babciom i Dziadkom!

27 stycznia odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Uczniowie klas trzecich po raz pierwszy wystąpili przed szeroką publicznością, prezentując bogaty program artystyczny.

Wieczór poetycki

W miniony czwartek, 26 stycznia, w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Był to wieczór z poezją i muzyką „Ludzie i anioły, czyli poetyckie tabletki na dobry humor w zimowe wieczory”.

W Łodzi

23 stycznia uczniowie klas czwartych i szóstych wybrali się na wspólną wycieczkę do Łodzi. Celem wyjazdu była Manufaktura, miejsce, które oferuje wiele atrakcji, dostarcza przeżyć i rozrywki.

W hołdzie Kozietulskiemu

Wójt Gminy Belsk Duży - Władysław Piątkowski, Przewodniczący Rady Gminy - Bogusław Sikorski oraz Proboszcz Parafii pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym - ks. Jarosław Siuchta zapraszają na obchody 202. rocznicy śmierci płk. Jana Kozietulskiego w niedzielę 5 lutego 2023 roku.

Choose paper over plastic ...

... Make the world fantastic! W połowie grudnia Pani Dyrektor ogłosiła konkurs na projekt znaku graficznego na torbie ekologicznej. Poznajcie wyniki!

Szkolny Konkurs Ortograficzny

11 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Ortograficzny, w którym o tytuł  „Mistrza Ortografii" rywalizowało 24 uczniów. Poznajcie laureatów!

Archimedes. Matematyka Plus - wyniki

9 listopada 2022 r. odbył się konkurs matematyczny „Olimpiada Wiedzy Archimedes. Matematyka Plus”.  Do konkursu przystąpiło 43 uczniów
z klas III-VIII. Z przyjemnością informujemy, że tytuł laureata uzyskało 14 osób.

Lingua Plus - szczęśliwa trzynastka

W połowie listopada 2022 r. odbył się konkurs języka angielskiego „Olimpiada Wiedzy Archimedes Lingua Plus”. Do konkursu przystąpiło 36 uczniów z klas III-VIII. 4 stycznia otrzymaliśmy wyniki. Z przyjemnością informujemy, że tytuł laureata uzyskało 13 osób.

Pożegnalna Wigilia 8c

We wtorek 20 grudnia odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne klasy 8c. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek złożyliśmy sobie życzenia i podzieliliśmy się opłatkiem. Było to wyjątkowe spotkanie, gdyż po raz ostatni mogliśmy uczestniczyć we wspólnej wigilii.

Wigilijne kolędowanie w 5b

W środę 21 grudnia przy wigilijnym stole spotkała się klasa 5b.  Opłatek, życzenia i kolędy wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój.

Nasi ze srebrem

Za nami II Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Szkół Podstawowych, zorganizowany 20 grudnia przez Gminny Uczniowski Klub Sportowy w hali sportowej belskiego GOSiR-u.

Mazowieckie Barwy Wolontariatu

19 grudnia w Warszawskiej Operze Kameralnej odbyło się podsumowanie XII edycji Konkursu „Mazowieckie Barwy Wolontariatu”. Organizatorem konkursu jest  Województwo Mazowieckie pod auspicjami Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Jedziemy do Portugalii!

Lista uczniów zakwalifikowanych do drugiej mobilności w Portugalii, w ramach projektu „Papier czy plastik? Papierowe, plastikowe... przetworzone (nie zaśmieca), jest jak nowe”  Erasmus +

Wigilia w 4b

Zgodnie z odwieczną tradycją w ostatnie szkolne dni przed Bożym Narodzeniem w klasach organizowane są kameralne, wzruszające spotkania wigilijne, podczas których dzielimy się opłatkiem, życzeniami i pysznymi potrawami. Dziś zapraszamy do klasy 4b.