Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

DZIEŃ RODZINY W KLASACH TRZECICH

Dnia 20 czerwca 2018 r. klasa III uczciła w szczególny sposób Dzień Rodziny
W maju był Dzień Mamy a w czerwcu Dzień Taty, dlatego połączyliśmy te święta obchodząc je wspólnie.  Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych.

Wszyscy uczniowie i goście: nasi rodzice z naszym rodzeństwem, licznie przybyli do szkoły na godzinę 17:00.  Święto było bardzo doniosłe za sprawą Rodziców, którzy pojawili się w komplecie, a obecność Pani Dyrektor dodała powagi całej akademii.

Montaż słowno–muzyczny przedstawili uczniowie klasy IIIA i IIIB, recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując zabawy ruchowe do muzyki, a także składając przybyłym gościom najserdeczniejsze życzenia. Tę wspaniałą uroczystość zakończyliśmy wspólnym oglądaniem prezentacji zwierającej zdjęcia dzieci z ostatniej wycieczki. Oprócz gorących podziękowań i serdecznych życzeń na rodziców czekała niespodzianka- upominek. Za występ dzieci dostały ogromne brawa i całusy. Wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Uroczystość przebiegła i ciepłej i miłej atmosferze i na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci i rodziców. 

Wszystkim Kochanym Rodzicom

życzymy wielu, wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności!

 

 

 

  Justyna Wardzyńska

Podsumowanie konkursów i akcji z drugiego półrocza

19 czerwca rozadano nagrody i dyplomy w licznych konkursach odbywających się w naszej szkole w drugim półroczu. Odbyło się także przedwakacyjne spotkanie z policjantem. 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Publiczna Szkoła Podstawowa im Jana Pawła II w Belsku Dużym oficjalnie zakończyła rok szkolny 2017/2018.

XVII Gminny Konkurs Historyczny

11 czerwca 2018 r. w PSP. im. Romualda Traugutta w Łęczeszycach, odbył się XVII Gminny Konkurs Historyczny pod hasłem "Niepodległa 1918-2018". 

Szkolny Konkurs "Jeden z dziesięciu"

30 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs JEDEN Z DZIESIĘCIU "Droga do niepodległości".

 

 

Justyna Czapska najlepsza w powiecie

Justyna Czapska z klasy VIIa zajęła pierwsze miejsce w powiecie grójeckim w konkursie plastycznym "Bezpiecznie na wsi" organizwoanym przez KRUS. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy. 

Konkurs Plastyczny „Trzymaj formę- żyj zdrowo”

W maju w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu organizowanego przez PSSE w Grójcu, którego celem jest kształtowanie postaw i zachowań w zakresie prawidłowego żywienia i uprawiania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Koncert Gabriela Fleszara

W związku z programem profilaktyki uzależnień dla młodzieży odbyło się spotkanie dla klas VI i VII oraz II klas gimnazjum, pod postacią recitalu słowno-muzycznego pt. "Wolności oddać nie umiem" w wykonaniu Gabriela Fleszara. 

Czwartoklasiści w angielskiej restauracji

Uczniowie czwartych klas prezentowali scenki rodzajowe "W restauracji" na lekcjach języka angielskiego.