Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Sobota, 2019-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Z życia szkoły

Z życia szkoły

Szkolny konkurs pięknego pisania dla klas I-III

28 maja 2019 r. odbył się  "Szkolny konkurs pięknego pisania" dla klas I-III.Celem konkursu było uwrażliwienie na piękno pisma odręcznego oraz rozwijanie zainteresowań i talentów uczniów.

Wręczenie dyplomów laureatom konkursów.

12 czerwca 2019 r. przy okazji spotkania z przedstawicielką Policji miało miejsce wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród laureatom konkursów z matematyki, chemii i języka angielskiego.

Pomoc przedmedyczna w klasach pierwszych.

Przez cały rok szkolny 2018/2019 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach pierwszej pomocy zorganizowanych przez Anetę Maciejczyk. Zajęcia prowadzone były podczas  lekcji  wychowania fizycznego.

"Bezpieczne wakacje" - spotkanie z funkcjonariuszką Policji.

12 czerwca wszyscy uczniowie szkoły uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Policji. Głównym tematem prelekcji i rozważań były bezpieczne wakacje, chociaż równie dużo uwagi poświęcono nieodpowiedzialnym zachowaniom dzieci i młodzieży w internecie.

Zosia Bekasiewicz w świecie fikcyjnych bohaterów.

7 czerwca 2019 r. uczennica klasy 5a, Zosia Bekasiewicz  była gościem wybranych klas czwartych i piątych na lekcjach języka angielskiego. Zosia opowiedziała nam o festiwalu Comic Con i swoich doświadczeniach w świecie fikcyjnych bohaterów komiksów, mangi, filmów, kreskówek itd.

"W restauracji" - scenki na lekcji języka angielskiego.

6 czerwca 2019 r. klasa VIa zaprezentowała scenki w restauracji. Kilka osób wykazało się niemałym talentem aktorskim. Serca widzów podbił Bartek Potrzebowski w roli "Bożenki", który mówił i zachowywał się tak, że niektórzy (czytaj: nauczycielka) dosłownie płakali ze śmiechu. Co...

VIII edycja „Zakręconej akcji” - 1653,2 kg korków!

Po raz ósmy w naszej szkole odbyła się zbiórka plastikowych nakrętek. „ Zakręcona akcja” jak co roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły chętnie włączyli się do akcji. Za co wszystkim serdecznie dziękujemy.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego został zorganizowany  6 maja 2019 roku pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika.  Celem było propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zaprezentowanie zadań...