Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Jesteś tutaj:
  1. Start
  2. Wolontariat

Wolontariat

Wolontariat - nagrody za wielkie serce.

Dyrekcja Szkoły oraz opiekunowie Szkolnego Koła Wolonatriatu JPII postanowili nagrodzić siedmioro uczniów klas ósmych za dwuletnią niestrudzoną pracę na rzecz potrzebujących.

22 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, który w szczególny sposób świętowany jest przez organizacje i stowarzyszenia ekologiczne. Motywem przewodnim w tym roku, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu".

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Piątego grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto zostało ustanowione przez ONZ rezolucją dnia 17 grudnia 1985 roku. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy. 5 grudnia  opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu JPII przygotowali dla...

Szlachetna Paczka 2019 - finał akcji!

W ramach Ogólnopolskiego Projektu „Szlachetna Paczka” szkolni wolontariusze zorganizowali pomoc dla jednej z rodzin z powiatu grójeckiego. 

Kartka urodzinowa dla Mai Gozdek.

W ostatnich dniach października społeczność szkolna włączyła się w akcję pisania kartki urodzinowej dla Mai Gozdek.

„Żółte pola nadziei”

Wolontariusze w geście solidarności z umierającymi.

„Zakręcona akcja” dla Mai Gozdek

Cudownie jest wiedzieć, że każdy może pomóc. Podsumowanie akcji szkolnych wolontariuszy - 15 worków nakrętek!

Podsumowanie akcji charytatywnej na rzecz Mai Gozdek.

Zakończyliśmy zbiórkę środków pieniężnych na rzecz chorej na nowotwór czteroletniej Mai z Błędowa.

 

Czteroletnia Maja Gozdek potrzebuje naszej pomocy.

Od 23 do 27 września szkolni wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego prowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki.

Szkolne Koło Wolontariatu JPII 2019/2020

Szkolne Koło Wolontariatu JP II skierowane jest do uczniów klas IV-VIII, którzy chcą pomagać innym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Człowiek Roku 2018

Od kilku lat gazeta „Echo dnia” organizuje plebiscyt „Człowiek Roku”. Jest to okazja do zaprezentowania dokonań ludzi w  w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. W tym roku w grupie nominowanych...

Weekend cudów - Finał Szlachetnej Paczki

W dniach 8-9.12.2018r za sprawą wolontariuszy ogólnopolskiego projektu Szlachetna Paczka w wielu polskich domach działy się cuda. W ciągu dwóch magicznych dni 16700 rodzin, które potrzebowały pomocy otrzymało wsparcie. W sobotę i niedzielę 13 tysięcy wolontariuszy zapukało do ich...

„Razem na święta”- wolontariat pod patronatem Minister Edukacji Narodowej

Nasza placówka na zaproszenie Minister Edukacji Narodowej p. Anny Zalewskiej włączyła się w akcję przedświątecznego wolontariatu szkołach- „Razem na święta”. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Piątego grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto to zostało uchwalone przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych rezolucją z dnia 17 grudnia 1985r. Celem obchodów jest uznanie pracy Wolontariuszy z całego świata- symboliczne podziękowanie za ich...