Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Piątek, 2020-08-14

Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

Klasa szósta "a" pomaga bezdomnym zwierzętom.

Podwójnie eko! Wygrali konkurs na zbiórkę makulatury, by pomóc opuszczonym czworonogom w schronisku "Na Paluchu".

Inicjatywa charytatywna w klasie VI a – pomoc zwierzętom.

W październiku wzięliśmy udział w zbiórce makulatury organizowanej w naszej szkole. Zaangażowanie uczniów oraz rodziców dało nam znaczącą przewagę i pozwoliło zająć I miejsce w szkole. Uzyskaliśmy rekordowy wynik – 6968,28 kg, za który otrzymaliśmy nagrodę pieniężną.


Pozyskane fundusze mogliśmy przeznaczyć na dowolny cel. Nie zastanawialiśmy się jednak długo. Uznaliśmy, że najlepszą inwestycją będzie akcja charytatywna na rzecz bezdomnych zwierząt. Wybraliśmy Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, zakupiliśmy stosowne produkty i zorganizowaliśmy wyjazd.

18 grudnia wyjechaliśmy całą klasą do Schroniska „Na Paluchu” w celu przekazania darów. Aby było ich jeszcze więcej, każdy zakupił coś od siebie. Kiedy dotarliśmy na miejsce, przywitała nas pani z działu promocji, która udzieliła stosownych instrukcji. Najpierw wrzuciliśmy dary do odpowiednich kontenerów, a potem rozpoczęliśmy zwiedzanie. Dowiedzieliśmy się m. in. ile psów i kotów przebywa obecnie w schronisku, w jaki sposób tu trafiają, co to jest kwarantanna i geriatria oraz jak wygląda adopcja zwierzaka. Czworonogi przywitały nas głośnym szczekaniem.

Wycieczka do schroniska oprócz docelowej pomocy w postaci darów, przyniosła dużo więcej korzyści. Z pewnością była to świetna lekcja wychowawcza. Na własne oczy zobaczyliśmy, jaki los spotyka porzucone zwierzęta i że pomoc im jest naprawdę potrzebna. Staliśmy się bardziej wrażliwi na krzywdę zwierząt i z pewnością nie poprzestaniemy na jednorazowej pomocy.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych Kochanych Rodziców, na których pomoc i wsparcie możemy zawsze liczyć. To oni pomogli zebrać nam tak duże ilości makulatury. Szczególne podziękowania należą się rodzicom Ani i Pawła,  państwu: Marzenie i Arkadiuszowi Czernek oraz Marii i Jerzemu Żółcik. Dziękujemy mamie Zuzi, pani Justynie Szcześniak  za zakup darów i wyjazd z nami do schroniska.

Dziękujemy ponadto pani Marii Walewskiej–Żółcik za zorganizowanie busa na wyjazd.

Podziękowania należą się także pani Agnieszce Kostrzewie, organizatorce zbiórki makulatury, za życzliwość i otwartość w działaniu.

Uczniowie klasy VI a z wychowawczynią.

Zdjęcia: Ania Czernek (1-15) oraz p. Justyna Dąbrowska (16-49).