Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Piątek, 2019-05-24

Imieniny: Joanny, Zdenka

XVIII Gminny Konkurs Historyczny

19 listopada 2018r. w naszej szkole odbył się XVIII Gminny Konkurs Historyczny pt. "Moja niepodległa Polska, moja niepodległa belska ziemia".  

Temat tegorocznego konkursu nawiązywał do odzyskania przez Polskę niepodległości. W ten sposób nasza szkoła po raz kolejny uczciła setną rocznicę tego jakże ważnego wydarzenia. 

W skład konkursowej komisji weszli nauczyciele historii z Gminy Belsk Duży oraz dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych , p. Maria Walewska-Żółcik. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały  p. dyrektor Małgorzata Więckowska oraz p. dyrektor Teresa Bogdańska.

W zmaganiach udział wzięło 12 uczniów reprezentujących szkoły podstawowe w naszej gminie. Uczestnicy konkursu zostali wyłonieni na drodze wstępnych eliminacji przeprowadzonych w każdej ze szkół przez nauczycieli historii (p. Beata Jarząb, p. Daniel Wawryniuk, p. Krzysztof Wójcik i p. Dominika Dobrowolska).

Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 40 pytań dotyczących historii naszego państwa i naszej gminy w okresie I wojny światowej, odzyskania przez Polskę niepodległości oraz walki o granice.

Należy zaznaczyć, że zadania konkursowe nie należały do łatwych i naszym zdaniem, wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą z historii Polski. 

 

Wyniki konkursu:

I miejsce :   Szymon Witczak PSP Lewiczyn  (37p.)

II miejsce ex aequo:  Kamil Kaniewski PSP Belsk Duży i Alicja Kalinowska PSP Zaborów (po 36p.)

III miejsce ex aequo: Sebastian Sułek PSP Belsk Duży  i Oliwia Lewandowska PSP Zaborów (po 31p.)

 

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom, tym w tym roku wzięli udział w konkursie. Podziwiamy waszą wiedzę oraz przygotowanie do konkursu.

Na zakończenie wystąpili uczniowie klasy VIII b, którzy zaprezentowali krótki występ artystyczny nawiązujący do odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Nauczyciele historii w PSP Belsk Duży