Merry Christmas!

W tym roku szkolnym sześciolatki z Oddziały Przedszkolne przy PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym z wychowawczyniami oraz nauczycielkami angielskiego aktywnie realizują międzynarodowy projekt na platformie Etwinning "From a seed, through a flower to the fruit power".
 
 
To innowacyjne działanie dotyczy uprawy owoców j warzyw typowych dla krajów, z którymi współtworzymy projekt (Hiszpania, Grecja, Rumunia). Nieodzownym elementem jest również nauka języka angielskiego oraz poszerzanie wiedzy o kulturze.
Dziś udało nam się (mimo drobnych problemów technicznych) połączyć z przedszkolakami z Grecji i Hiszpanii na krótkie świąteczne kolędowanie.
Dzieci z naszej szkoły brawurowo wykonały kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" z własnym akompaniamentem oraz świąteczną piosenkę w języku angielskim Reindeer Hokey Pokey. Koledzy z Grecji i Hiszpanii wykonali swoje tradycyjne utwory.
Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Sama możliwość "podejrzenia" klas i uczniów w zagranicznych szkołach zrobiła na uczniach wrażenie. Na pewno nie będzie to ostatnie nasze wirtualne spotkanie.
 
Magdalena Jendrzejczak, Ilona Szymańska, Ewelina Bekasiewicz, Magdalena Woźniak, Paulina Staszewska.