Bal u Pani Jesieni

09 października, Pani Jesień zaprosiła na bal, dzieci z Gr. IV

 

 

 

W piątek 09.10.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się Bal u Pani Jesieni. Dzieci, tego dnia przyszły ubrane w kolorach jesieni, w koronach z kolorowych jesiennych liści, w jarzębinowych koralach, a to specjalnie na powitanie wyjątkowego gościa - Pani Jesieni.

Wychowawczyni grupy IV przebrała się w strój Pani Jesieni, przygotowała moc atrakcji i zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zabawy. Pani Jesień zadbała, by dla wszystkich znalazło się na Balu coś ciekawego, a więc zaraz po śniadaniu odczytała anonimowy list, w którym przedstawiona została historia zagubionych w lesie dzieci: Tomka i Oli. Drogę do domu mogły odnaleźć, tylko wtedy, kiedy przedszkolaki poprawnie wykonają zadania zawarte w kopertach.

             Koperta I ,,Jesienny dywan”- prezentacja kreacji.

             Koperta II Zabawa dydaktyczna ,,Jesienne skarby” czyli klasyfikowanie i kodowanie.                    

             Koperta III Wspólne zaśpiewanie piosenki ,,Idzie jesień dary niesie”

             Koperta IV - wykonanie pracy plastyczno-technicznej ,,Jesienne ludziki”

Bal stał się również dniem gimnastyki umysłu, w ramach którego, dzieci rozwiązywały quiz o tematyce jesiennej, utrwalając zdobyte wiadomości. Nie zabrakło także zagadek o tematyce jesiennej. Na zakończenie Balu - Pani Jesień zaprosiła dzieci do pożegnalnego kujawiaka. Można podsumować to następującym zdaniem: „Bal u Pani Jesieni- czasem radości- kiedy wśród kolorowych liści wspaniała zabawa zagości”!

 

Żaneta Ciamarczan