Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

"Edukacja przez szachy w szkole"

Szachiści najlepsi w powiecie!

Z przyjemnością informujemy, że nasza drużyna szachistów zajęła I miejsce w Finale II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej.

Sukcesy w II Powiatowej Międzyszkolnej Lidze Szachowej

9 lutego odbył się ostatni już turniej II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Nasza szkoła zajęła II miejsce.

Kolejne zmagania szachistów

Tuż przed feriami w Warce odbyła się kolejna tura rozgrywek II Powiatowej Międzyszkolnej Ligi Szachowej. Nasi zawodnicy wspólnie zdobyli 13,5 pkt., co dało nam pierwsze miejsce.

Złoto dla Wojtka

14 grudnia 2023 r. Maksymilian Jaskólski i Wojciech Łoboda uczestniczyli w finale turnieju szachowego w Warszawie w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Wojtek zajął I miejce w kategorii klas drugich.

Wygrywamy turniej szachowy w Radomiu

29 listopada nasi uczniowie reprezentowali szkołę w turnieju szachowym w Radomiu w ramach projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Byli to Wojciech Łoboda i Wojciech Tomasiak z kl. 2 oraz Martyna Bator, Roksana Matyjas, Maksymilian Jaskólski i Igor Lipski z kl. 3.

Brawa dla Maksymiliana!

Uczeń naszej szkoły, Maksymilian Jaskólski reprezentował okręg radomski  w III Finałowym Turnieju Szachowym w Siedlcach, w kategorii klas drugich.

Mistrzowska forma Hani Łobody

Utalentowana szachistka Hania Łoboda nie próżnuje, nie odpoczywa. Rozwijała swoją pasję nawet w wakacje.

Hania Łoboda z IIa w czołówce w wirtualnych zmaganiach szachowych.

Choć przygoda Hani z szachami rozpoczęła się dopiero półtora roku temu, to na jej koncie już wygrany turniej w Radomiu i sukces w Warszawie. W czasie pandemii nie zapomniała o grze, wirus nie zniechęcił jej. Wzięła udział w wirtualnym turnieju szachowym.

Finał Turnieju Szachowego w Warszawie.

Hania Łoboda i Mikołaj Lenart tuż za podium.

Sukces młodych szachistów.

Hanna Łoboda z IIa i Mikołaj Lenart z IIb złotymi medalistami rozgrywanego w Radomiu I Turnieju Szachowego "Szachy w mazowieckiej szkole" .

Innowacja pedagogiczna „Edukacja przez szachy w szkole”