Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Wieczór poetycki

W miniony czwartek, 26 stycznia, w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Był to wieczór z poezją i muzyką „Ludzie i anioły, czyli poetyckie tabletki na dobry humor w zimowe wieczory”.

 

Wieczór poetycki    

W miniony czwartek, 26 stycznia, w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Był to wieczór z poezją i muzyką „ Ludzie i anioły, czyli poetyckie tabletki na dobry humor w zimowe wieczory”.

W programie znalazły się m.in. wiersze: Ernesta Brylla, Haliny Poświatowskiej, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy Reinera Marii Rielke. Nastrojowe piosenki: „ Wolnej Grupy Bukowina”, „Starego Dobrego Małżeństwa” czy „Dżemu” w pięknym wykonaniu Antosi Rupiewicz , uczennicy klasy 7 a, stworzyły niepowtarzalny klimat. Finalny utwór z filmu „ Miasto aniołów” w reżyserii Brada Silberlinga wniósł wiele wzruszeń i sprawił, że ludzie i anioły w ten zimowy wieczór byli blisko siebie.

Poetyckie tabletki w postaci wierszy podali uczniowie klas: 4 b oraz 7 b i 7 a. Uczennice klasy  6 a, przebrane za anioły, sprawiły, że wieczór był bardzo nastrojowy. Wypada mieć nadzieję, że choć na chwilę zaproszeni gości mogli przenieść się w świat poezji, tak bliski i daleki zarazem. Może usłyszeli anielskie skrzydła lub w kimś obok dostrzegli anioła.

Uczniowie posyłali gościom życzenia od aniołów: szczęścia, radości, miłości, obfitości, pocieszenia czy od anioła opiekuna, znanego z dziecięcych obrazków, który prowadzi maleńką dziewczynkę i chłopca, osłaniając ich swoimi skrzydłami.

Pani Teresa Bogdańska, dyrektor naszej szkoły, dołączyła się do poetyckich życzeń, dziękując uczniom i nauczycielom za ten wieczór.

 

Relacja

Beata Jarząb

Zdjęcia

Katarzyna Ludwiczak