Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Zanim będzie za późno...

14 września klasy VI-VIII miały przyjemność obejrzeć spektakl "Działka", podejmujący tematykę narkotyków i dopalaczy. Przedstawienie odbyło się w sali OSP w Belsku Dużym.

 

Aktorzy, Marzanna Graff oraz Aleksander Mikołajczak z Mam Teatr, przyjechali do Belska na zaproszenie Wójta Gminy Belsk Duży, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 
"Spektakl podejmował tematykę narkotyków i dopalaczy. Jest to zmora wśród młodzieży, która chcąc spróbować w życiu wszystkiego, często traci kontrolę. To właśnie o tym rozmawiali główni aktorzy środowego widowiska. Przez brak zainteresowania swoim synem oraz za dużą ufność w jego działania doszło do tragedii. Młody chłopak trafił na odwyk, a jego rodzice dopiero po czasie dowiedzieli się o skrywanych przez niego tajemnicach. Jak okazało się po zakończeniu teatru, Kubą ze spektaklu był syn Marzanny Graff. Gdy po czterech latach młodzieńca rzuciła dziewczyna nie wiedział co robić. Za zachętą kolegów wziął dopalacz, przez którego niemal nie stracił życia. Kilkukrotnie próbował popełnić samobójstwo. Gdy wydawało się, że wyszedł już na prostą, jego serce stanęło..."  UG Belsk Duży