Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Pobiegli po złoto…

10 października grupa młodych entuzjastów biegania z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym pod opieką pana Łukasza Wiśnika wybrała się do Kruszewa, aby uczestniczyć w Eko Biegu 2017.

Przedsięwzięcie było wynikiem realizacji projektu: „Ekologicznie zdrowo, czyli na sportowo”. Inicjatorami imprezy byli: Lokalna Grupa Działania „Wszyscy Razem”, Wójt Gminy Pniewy, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Pniewy oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie. W malowniczej scenerii młodzież miała możliwość spróbować swoich sił w biegu na 600 metrów. W grupie chłopców bezkonkurencyjny okazał się być Piotr Skonecki, uczeń klasy VIIb, który ma już na swoim koncie kilka spektakularnych zwycięstw, a w mijającym roku szkolnym wygrał plebiscyt na sportowca roku w PSP im. JPII w Belsku Dużym. Kolejne miejsca na podium również należały do belskich biegaczy. Drugie miejsce zajął Dominik Rudnicki (VIIb) a trzecie Sebastian Kruszewski również z klasy VIIb. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Izabela Ejmocka (VIIb), jej koleżanki – Wiktoria Kaleta i Joanna Kosiacka zajęły dobre piąte i szóste miejsce w wyścigu. Serdecznie gratulujemy uzdolnionym sportowo siódmoklasistom i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!