Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

VI Konkurs Hula Hoop

W środę 20 czerwca odbyła się kolejna edycja Konkursu Hula Hoop o Puchar Dyrekcji Szkoły. Uczniowie naszej szkoły już po raz szósty podjęli się niełatwego wyzwania, jakim jest kręcenie kołem.

Do konkursu zgłosiło się 22 uczniów z klas I - VII. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie udział wzięli wszyscy zawodnicy, którzy zawładnęli małą salą gimnastyczną, kiedy w rytm tanecznej muzyki, kręcili swoimi kołami. Niektórzy uczniowie muszą jeszcze poćwiczyć kręcenie kołami, natomiast znaczna wiekszość uczestników czuła się w tej dyscyplinie jak ryba w wodzie.

 

Do drugiego etapu, czyli finału, zakwalifikowało się 6 uczniów, którzy najdłużej kręcili kołem.

Szczęśliwą szóstkę stanowili:

- Maja Lech z kl. II b

- Ola Chmielnicka z kl. II b

- Oliwia Czerwińska z kl. IV c

- Monika Kamińska z kl. IV c

- Natalia Krzyżanowska z kl. V a

- Karol Górzyński z kl. VII b

 

Finaliści pomimo zmęczenia dzielnie i wytrwale kręcili swoimi kołami. Komisja Konkursowa w składzie: p. Katarzyna Jasińska i p. Ilona Szymańska, cały czas czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkursu. Zmaganiom naszych uczestników przyglądała się p. Dyrektor Małgorzata Więckowska. Nie zawiodła także publiczność, czyli koleżanki i koledzy z klasy. Dopingowi, wiwatom, oklaskom nie było końca. Atmosfera rosła wraz z dokładaniem przez naszych finalistów kolejnych kół hula hoop. Emocje sięgały zenitu i aż do ostatniej chwili nie było wiadomo kto okaże się zwycięzcą...

Ostatecznie, ku ogromnej radości klasy IV c, zdobywcą Pucharu Dyrekcji Szkoły została Oliwia Czerwińska. Oliwka nie kryła radości ze zwycięstwa i z usmiechem na twarzy odebrała puchar, dyplom oraz nagrody z rąk pani Dyrektor. 

 

Wyniki VI edycji Konkursu Hula Hoop przedstawiały się następująco:

I miejsce i Puchar Dyrekcji Szkoły - Oliwia Czerwińska (kl.IV c)

II miejsce - Monika Kamińska (kl. IV c)

III miejsce - Karol Górzyński (kl. VII b) 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a finałowa szóstka otrzymała również nagrody. Gratulujemy zwyzięzcom oraz finalistom konkursu. Jesteśmy pod wrażeniem waszego talentu i zdolności w kręceniu kołem. Zachęcamy do ćwiczenia tej trudnej sztuki hula hoop i udziału w kolejnej edycji konkursu... już za rok! Śmiech

 

Wychowawczynie świetlicy