Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Złoty chłopak Gabriel Gabler

Uczeń klasy piątej naszej szkoły, karateka z grójeckiego klubu, reprezentant Polski, medalista mistrzostw Europy i świata, Gabriel Gabler!

W dniach 24-27 października w Danii, odbędą się 11 Mistrzostwa Europy w Karate sportowym. Na 14 matach rywalizować będzie ponad 2000 zawodników w konkurencjach dziecięcych, młodzieżowych oraz seniorski. Skład Reprezentacji Polski liczy 30 osób z klubów z całej Polski. W tak doborowym towarzystwie znalazło się 5 zawodników z Grójca.

Trzeba zaznaczyć, że jest to historyczne wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii klubu tak młodzi zawodnicy otrzymali powołanie do reprezentacji naszego kraju. Również po raz pierwszy w swojej karierze wystąpią z orzełkiem na piersi oraz założą dres Reprezentacji Polski, co już jest niesamowitym wyróżnieniem dla każdego sportowca.

Powołanie do kadry były konsekwencją świetnych wyników uzyskanych podczas Mistrzostw Polski oraz Polish Open, które odbyły się na wiosnę 2019 roku. Powołanie otrzymali: Ewa Godlewska, Laura Ścisłowska, Gabriel Gabler, Bartosz Lep, Karol Jakubowski

Zawodnicy z Grójca przygotowania rozpoczęli już na początku wakacji,Letnią Akademią Karate, gdzie trenowali do 7 godzin dziennie. Dzień rozpoczynali od porannego rozruchu, następnie blok przedpołudniowy, który zazwyczaj obejmował doskonalenie siły oraz koordynacji.

Blok popołudniowy to praca nad wytrzymałością, a wieczorny rozciąganie. Po tak intensywnym zgrupowaniu, lipiec był czasem odpoczynku i regeneracji, by w sierpniu wznowić regularne treningi. Zawodnicy ze ścisłej kadry klubu rozpoczęli również treningi indywidualne oraz poranne treningi w niedziele.
Mistrzostwa Europy w Danii będą pierwszym międzynarodowym turniejem zawodników z Grójca. W planach maja jeszcze trzy starty zagraniczne. Na początku grudnia udają się na Puchar Europy do Rumunii, w marcu czeka ich Malta Open, a w maju Słowacja Open. (...)

Info: Klub Karate Seiken Grójec

 


Gabriel Gabler brązowym medalistą Europy

08.11.2019 r.

Źródło

Wielki sukces ośmioletniego ucznia z Belska Dużego na Mistrzostwach Europy WUKF w karate sportowym

W dniach 24-27 października w Danii – Odense, odbyły się Mistrzostwa Europy WUKF w karate sportowym. Na starcie stanęło ponad 1800 zawodników z 24 krajów. Polskę reprezentowało 52 karateków z klubów z całego kraju. W tym gronie znaleźli się zawodnicy trenujący na co dzień w klubie IKA POLAND GRÓJEC pod okiem Shihana Jacka Chałupki.

Zawodnicy na mistrzostwa udali się już 21 października (poniedziałek), aby mogli na miejscu realizować bezpośrednie przygotowanie startowe, a co najważniejsze przejść aklimatyzację, która przy takiej randze zawodów jest jednym z niezbędnych elementów treningu.

Zawodnicy z IKA POLAND GRÓJEC rywalizację rozpoczęli w piątek od konkurencji technicznych, czyli kata. Kapitalny występ 11-letniej Ewy Godlewskiej, którego chyba sama się nie spodziewała dał jej zwycięstwo i pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Europy. Tego dnia zdobyliśmy również brązowy medal, który wywalczył Karol Jakubowski, uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Grójcu. Jak się później okazało to był dopiero początek sukcesów. W sobotę rozgrywano kumite (walki) we wszystkich kategoriach wiekowych. Kolejne złoto tym razem w drużynie zdobył 12-letni Bartosz Lep, który stoczył najlepsze walki w swojej karierze, prowadząc drużynę do zwycięstwa. W finale nasza drużyna pokonała niezwykle silną drużynę z Rumunii. Aby tego było mało Bartosz dorzucił brąz w kumite indywidualnym, ulegając nieznacznie zawodnikowi z Wielkiej Brytanii.

Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był 8 letni Gabriel Gabler. Po bardzo emocjonujących walkach, Gabryś stanął na ostatnim stopniu podium, wprawiając w zdumienie nie tylko Shihana Jacka Chałupkę, ale również swoich rodziców.  (...)

IKA POLAND GRÓJEC

 

W weekend 7 i 8 grudnia zawodnicy IKA Poland Grójec startowali w Pucharze Europy WUKF w Rumuni. Karatecy znowu nie zawiedli i wrócili do Polski z 5 medalami.

W zawodach wzięło udział 1000 zawodników z 18 krajów (USA, Brazylia, Indie, Cypr...). Reprezentanci Polski stawili się w 8- osobowym składzie.

Medale zdobyli: Gabriel Gabler (złoto w kata), Michał Stępień (złoto w kumite), Bartosz Lep (srebro w kumite), Kacper Piotrowski (kata), Kumite Drużynowe - Brąz, IKA Poland Grójec.

Był to ostatni start naszych zawodników w tym roku. W marcu wybierają się na kolejne zawody do Malty.

 

Mistrzostwa Europy w Karate

Źródło

30-31 lipca 2021 na Słowenii, odbyły się 15. Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan. Wzięło w nich udział ponad 800 zawodników z 25 krajów. Nasz kraj reprezentowało 22 zawodników z całej Polski. Wśród reprezentantów znalazło się 4 karateków z Dojo Grójec IKA POLAND, którzy wywalczyli 5 medali w konkurencjach indywidualnych: dwa srebrne i trzy brązowe medale. W klasyfikacji generalnej Polska uplasowała się na 4 miejscu pod względem ilości zdobytych medali.

Naszych barw bronili: Laura Ścisłowska, Kacper Piotrowski, Michał Stępień oraz Gabriel Gabler. Podczas Mistrzostw Europy rywalizowano w dwóch konkurencjach w każdej z grup wiekowych: kata – czyli układy techniczne oraz kumite – walki.

Najtrudniejsze walki zawodnicy z Grójca stoczyli z reprezentantami Rumunii, Bułgarii oraz Ukrainy. Mieliśmy dwa finały, co przy obecnie tak wysokim poziomie karate wśród dzieci i młodzieży w Europie i na Świecie jest ogromnym osiągnięciem.
Mistrzostwa Europy w Karate Shotokan były sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata WUKF (World Union Karate Federations), które odbędą się w dniach 23-26 września tego roku w Rumunii w miejscowości Cluj Napoca. Zgłoszonych zostało ponad 2000 zawodników z całego świata!  (...)

Tomek Kamiński

 

Mistrzostwa Świata w Karate Sportowym WUKF rozegrane w Rumunii w dniach 23-26 września należały do młodych reprezentantów Polski z grójeckiego klubu Dojo Karate Grójec IKA Poland. Dźwięki Mazurka Dąbrowskiego usłyszało aż dwoje młodych sportowców! (...) Najmłodszy jedenastoletni Gabriel Gabler, brązowy medalista Europy z Danii, wywalczył w swojej grupie wiekowej złoto, zostając mistrzem świata w kategorii KATA All Styles Male Children Brown.

Życie Grójca

 

27 października Gabriel Gabler był gościem porannego programu TVN.

Poczytaj, OBEJRZYJ >>>