Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Tajemnice Malty

Już wkrótce kolejna grupa nauczycielek wyruszy na Maltę w ramach Projektu "Przez meandry ekologii..."  Czy wiesz, że na maleńkiej Malcie jest 359 kościołów, ale nie ma rzek i jezior? Czy wiesz, że wszystkie plaże oznaczono Błękitną Flagą? Że obowiązuje tam ruch lewostronny i każdy mówi po angielsku?

1. Poznajcie fakty, ciekawostki i tajemnice tej pięknej wyspy.

2. Valletta - stolica Malty, na 55 hektarach mieści 320 zabytków!

3. Do obejrzenia stosy cudownych  >>>> zdjęć.

4. A może krótki filmik?

5. Koniecznie zajrzyj też do załączników z mapami atrakcji i plaż.

*

Skąd angielski na śródziemnomorskiej wyspie?

Przez 164 lata, od roku 1800  do uzyskania niepodległości w 1964, Malta znajdowała się pod rządami Wielkiej Brytanii. Dlatego angielski stał się tam językiem urzędowym i administracyjnym, a sam kraj - światowym centrum nauczania języka angielskiego. 

Turystyka językowa stanowi główne źródło dochodów mieszkanców.

Nauka angielskiego

Na Malcie działają setki szkół językowych, do których zjeżdżają żądni wiedzy kursanci z różnych zakątków świata. Placówki te oferują kursy dostosowane do wszystkich grup wiekowych i zainteresowań, zapewniając wysoki standard nauczania i międzynarodową atmosferę. Z powodu dużej konkurencji szkoły nauczania języka angielskiego rywalizują w staraniach o unikalność, poszukując elementów, które je wyróżnią, np. kursy grupowe, egzaminacyjne, programy Erasmus+, specjalistyczne, obozy językowe, półkolonie, lekcje angielskiego połączone z kursem nurkowania, pakiety dla rodzin i seniorów. 

Na Malcie przez ponad 300 dni świeci słońce, dlatego o każdej porze roku można łączyć naukę z wypoczynkiem na czystych, bezpłatnych plażach.