Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Zakończenie nowym początkiem

11 czerwca 2024 r.  klasy ósme, kończące naukę w szkole podstawowej, pożegnały się z nami podczas uroczystego balu.

"Każde zakończenie jest nowym początkiem”

Pożegnanie szkoły przez ósmoklasistów

We wtorkowe popołudnie 11 czerwca uczniowie klas ósmych pożegnali szkołę podstawową. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Teresa Bogdańska wraz z przedstawicielami uczniów klas ósmych: Michaliną Mańko i Kamilem Marchewką. Powitali oni zaproszonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców. Następnie ósmoklasiści wkroczyli na salę dostojnym krokiem poloneza. Zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Chwilę później został zaprezentowany 7 minutowy film, który przedstawiał „szkolne życie” tegorocznych absolwentów na przestrzeni ośmiu lat. Bez wątpienia była to wzruszająca chwila wspomnień. Następnie ósmoklasiści na tle wymownej prezentacji multimedialnej zaprezentowali swoje talenty recytatorskie i wokalne. Motywem przewodnim montażu słowno- muzycznego były kwiaty. Towarzyszyły im słowa Patrona szkoły Jana Pawła II- „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.” Wśród piosenek znalazły się między innymi: „Nic dwa razy się nie zdarza” Sanah , „Mamma Mia” zespołu Abba oraz „Ale to już było” Maryli Rodowicz. Utwory brawurowo zaśpiewały Wanda Hermanowicz, Alicja Wieczorek i Martyna Kośka. Podczas programu nie zabrakło wierszy i słów wdzięczności skierowanych do nauczycieli, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Absolwenci pamiętali również o swoich rodzicach. W podziękowaniu za trud wychowania zadedykowali im piosenkę Edyty Geppert „Kocham cię życie” w wykonaniu niezastąpionej Antoniny Rupiewicz. Była to wzruszająca chwila. Na zakończenie goście, nauczyciele i pracownicy szkoły zostali przez uczniów obdarowani kwiatami.

W drugiej części uroczystości Dyrekcja szkoły i nauczyciele podsumowali pracę ósmoklasistów w rożnych dziedzinach pracy szkoły. Wśród nich znaleźli się sportowcy, wolontariusze, sztandarowi, recytatorzy, reprezentanci konkursów historycznych i wokalnych. Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Nie zabrakło również podziękowań dla rodziców, którzy angażowali się w życie klas i szkoły. Pani Dyrektor Teresa Bogdańska  i wychowawczynie: pani Monika Kapciak i pani Katarzyna Lipińska wręczyły rodzicom pamiątkowe albumy przedstawiające pontyfikat Jana Pawła II.

Na zakończenie uroczystości głos zabrali przedstawiciele rodziców ósmoklasistów: pani Milena Mańko i pan Michał Marchewka. Skierowali oni słowa podziękowania w stronę Dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły. Zaprosili także wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek przygotowany przez panie pracujące w stołówce szkolnej.

Punktualnie o godzinie 20 ósmoklasiści nastrojowym walcem z filmu „Noce i dnie” rozpoczęli swój pierwszy bal. Następnie zaprosili do tańca: Dyrekcję szkoły, wychowawców, rodziców i zaproszonych gości. Była to niespodzianka przygotowana przez uczniów pod kierunkiem pani Edyty Sańpruch. Chwilę później rozpoczęła się wspólna zabawa. O oprawę muzyczną zadbał absolwent naszej szkoły Michał Grotowski.

Uroczystość przebiegała w serdecznej i radosnej atmosferze. Był to czas podsumowań, podziękowań i wspomnień. Kolejny rocznik ósmoklasistów pożegnał naszą szkołę.

Dziękujemy swoim wychowankom za wspólnie spędzony czas, chwile radości i wzruszeń oraz ogromne zaangażowanie podczas przygotowania programu artystycznego.

Rodzicom uczniów gratulujemy dzieci  i dziękujemy za wkład pracy włożony w przygotowanie tegorocznego balu.

Koleżankom i kolegom dziękujemy za nieocenioną pomoc: pani Hannie Jasińskiej za przygotowanie wokalne uczniów, pani Edycie Sańpruch, panu Łukaszowi Wiśnikowi i pani Edycie Kwiatkowskiej za przygotowanie układu poloneza, paniom: Żanecie Ciamarczan, Katarzynie Prokopczyk i Joannie Żołnacz za wykonanie dekoracji, pani Beacie Orzeszek za udekorowanie stołów na poczęstunek, paniom: Karinie Kołdrze i Paulinie Staszewskiej za pomoc w przygotowaniu podziękowań dla rodziców i uczniów.

Wszystkim uczestnikom uroczystości: pani Dyrektor Teresie Bogdańskiej, gościom zaproszonym i nauczycielom oraz pracownikom szkoły dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

 

Wychowawczynie klas ósmych

Monika Kapciak i Katarzyna Lipińska

*

Poniżej link do pamiątkowej prezentacji:

https://gofile.io/d/mM9yNG

*

Dużo więcej zdjęć i filmy znajdziecie na szkolnym Facebooku.