Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

To również ich planeta! To również ich dom!

Kiedy czytasz tę notatkę, na zniszczonej przez człowieka Ziemi wymiera kolejny gatunek zwierząt i roślin. Jeśli nie chcemy w przyszłości obudzić się osamotnieni na betonowej pustyni, powinniśmy działać już teraz. Klasa 4a zaprasza na wystawę poświęconą zagrożonym gatunkom.

W pudełkach po butach w mistrzowski sposób odtworzono ginący świat lwów, słoni, pingwinów, polarnych niedźwiedzi itd.

W drugiej części wystawy zobaczycie zanieczyszczoną Ziemię, którą uratować może tylko zmiana złych nawyków człowieka.

Pomiędzy zdjęciami uczniowskich prac znajdziecie plakaty i zdjęcia (ściągnięte z sieci) obrazujące tragedie w świecie zwierząt, tragedie spowodowane naszą plastikową bezmyślnością.

Może warto pamiętać, będąc nad morzem czy w lesie, że wyrzucając reklamówkę czy plastikowy kubek, powodujemy cierpienie i śmierć naszych współlokatorów na Ziemi.

Podziękowania dla pełnej entuzjazmu, kreatywnej klasy 4a (która niezwykle dojrzale potraktowała swoją misję)  oraz tych wszystkich (grupka z 7a, 8b, 8c), którzy przyczynili się do powstania wystawy.

*

Uzupełnieniem wystawy były wypowiedzi uczniów klasy 4a na temat wybranych zwierząt zagrożonych wyginięciem. Warsztaty, powstanie wystawy oraz wypowiedzi miały miejce na lekcjach języka angielskiego.

*

Wystawę możecie oglądać na piętrze Budynku B, naprzeciwko "siedemnastki".

ZAPRASZAMY!

*

Tych zwierząt już nie ma. Te z obrazka poniżej i z uczniowskich pudełek wciąż można ocalić.