Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

"Dzień z życia..." - filmowy sukces naszych uczennic

Pięć dziewczynek z klas siódmych odniosło niebywały sukces w międzynarodowym konkursie filmowym "Dzień z życia uczniów z różnych krajów świata" (International Video Competition 2022) zdobywając w nim zaszczytne pierwsze miejsce.

Grupa uczennic klas siódmych z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Belsku Dużym - Karolina Barańska, Oliwia Frączak, Zofia Kocewiak, Gabriela Ostrowska i Kamila Wnuk - odniosły niebywały sukces w międzynarodowym konkursie filmowym "Dzień z życia uczniów z różnych krajów świata" (International Video Competition 2022) zdobywając w nim zaszczytne I miejsce.

Konkurs organizowany jest przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im Kazimierza Pułaskiego w Radomiu. Aby wziąć w nim udział należało nagrać maksymalnie 4-minutowy film w języku angielskim opowiadający o typowym dniu ucznia danego kraju. Dziewczyny przygotowały nagrania z fragmentami ich codziennych rytuałów, scenki w szkole z wykorzystaniem m.in. dronu oraz urywki pokazujące naszą miejscowość i jej sadownicze okolice. W tle pojawiła się także specjalna piosenka w języku angielskim o Belsku Dużym stworzona w zeszłym roku i zaśpiewana przez uczennicę klasy drugiej. Po zmontowaniu powstał ciekawy teledysk prezentujący dzień naszych bohaterek, a jednocześnie promujący nasz region.

Uczennice konkurowały m.in. z uczestnikami z Hiszpanii, Włoch, Indonezji, Indii oraz Ukrainy ze szkół podstawowych i średnich. Jury w równie międzynarodowym składzie - Joanna Pawłowska, Jon Hird, John Hughes, Rob Howard - postacie znane ze świata nauczania języków obcych, autorzy książek, bloggerzy, metodycy) docenili pracę belskich uczennic przyznając im wymarzone pierwsze miejsce.

Konkurs ten to szansa nie tylko na pokazanie umiejętności językowych, ale zaprezentowanie interdyscyplinarnych umiejętności, kreatywności, umiejętności pracy w grupie oraz metodą projektu. Opiekę nad zgłaszającymi się do konkursu oraz fachową pomoc językową i techniczną zapewniła p. Ilona Szymańska.

Szczęśliwe i zaskoczone pierwszym miejscem na podium laureatki konkursu wkrótce odbiorą zasłużoną nagrodę. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy innych uczniów do próbowania swoich sił w tym ciekawym konkursie. Warto wspomnieć, że 2 lata temu PSP im JPII awansowało w tym konkursie do pierwszej dziesiątki.

PSP im. JPII