Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Szlachetna Paczka 2021

Szkolne Koło Wolontariatu JPII serdecznie zaprasza i zachęca do aktywnego włączenia się w akcję pomocy jednej z rodzin objętych ogólnopolskim projektem Szlachetna Paczka.

 
"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".
Jan Paweł II
 
Nie da się rozpocząć tego wpisu bez powyższego cytatu...
Jak co roku o tej porze, Szkolne Koło Wolontariatu JPII serdecznie zaprasza i zachęca do aktywnego włączenia się w pomoc jednej z rodzin objętej ogólnopolskim projektem Szlachetna Paczka.
Realna pomoc, dopasowana do konkretnych potrzeb rodziny mieszkającej całkiem niedaleko daje pewność, że nasze środki trafiają do tych, którzy naprawdę jej potrzebują.
Nasza społeczność szkolna jest bardzo liczna. Wystarczy naprawdę niewiele, żeby spełnić duże i małe marzenia wybranej rodziny.
Zaczynamy powoli pisać listy do Mikołaja. Wyobraźmy sobie, że wyczekany prezent to kurtka na zimę, buty, dres, zeszyt czy ręcznik...
Pewnie listy naszych życzeń odbiegają od tych wymienionych. A nawet jeśli nie, dlaczego nie podzielić się odrobiną świątecznej radości z innymi?
 
Szkolne Koło Wolontariatu JPII
 
*