Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Niepodległość. Uroczystości gminne

W Gminie Belsk Duży, podobnie jak w całej Polsce, godnie uczczono 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas uroczystości nie zabrakło Sztandaru i reprezentacji naszej szkoły na czele z Panią Dyrektor Teresą Bogdańską.

Uroczyste obchody rozpoczęły się chwilę przed godz. 11:00 od złożenia wiązanek kwiatów przy grobie Zdzisława Lubomirskiego – współtwórcy polskiej niepodległości.

Chwilę później wszyscy zebrani, na czele z władzami samorządowymi modlili się w intencji ojczyzny w kościele pw. Świętej Trójcy w Belsku Dużym. Mszy przewodniczył ks. Jarosław Siuchta – proboszcz parafii. Obecne były również poczty sztandarowe straży oraz gminnych szkół podstawowych, a także wojsko oraz harcerze ze Szczepu Drużyn im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.

Po mszy świętej, wszyscy zebrani udali się pod pomnik żołnierzy 44PP 13 DP na belskim cmentarzu parafialnym. Tam odśpiewali Hymn Państwowy. Odbył się również apel pamięci oraz złożenie wieńców przez przedstawicieli samorządu i belskich placówek oświatowych.

Źródło: belskduzy24.pl

Zapraszamy do galerii zdjęć autorstwa p. Edyty Sańpruch.