Zakończenie przygody z projektem eTwinning

W czerwcu zakończyliśmy projekt realizowany na platformie eTwinning, w którym brały udział grupy 0A, 0B wraz z nauczycielkami języka angielskiego: Magdaleną Jendrzejczak, Iloną Szymańską oraz wychowawczyniami: Eweliną Bekasiewicz i Magdaleną Woźniak.

Tytuł projektu "From a seed, through a flower to the fruit power" określał zakres naszych działań, ściśle powiązanych z naturą, porami roku i tym co dzieje się w naszym otoczeniu.

Celami projektu było bowiem

- uznanie dla lokalnych dóbr (sadownictwo),

- poznanie innych kultur, ciekawostek z krajów partnerskich,

- rozwijanie kompetencji językowych.

Na zakończenie naszej przygody nagraliśmy dla zagranicznych przyjaciół piosenkę oraz przesłaliśmy życzenia udanych wakacji!

Przypomnimy krótko, iż w ramach projektu: odbyliśmy wycieczkę do sadu jabłoniowego; przeprowadziliśmy wywiad z sadownikami; pokazaliśmy folklor partnerom prezentując relacje ze Święta Jabłuszka; piekliśmy szarlotkę we współpracy z KGW; odbyły się spotkania online w związku ze świętami Bożego Narodzenia i pieczeniem ciasta.

Z relacji greckiej szkoły dowiedzieliśmy się jak wygląda plantacja oliwek, młyn w którym tłoczona jest oliwa. Hiszpańscy koledzy ukazali nam piękno kasztanowego lasu i ich lokalne zwyczaje.

Taki projekt to dowód na to, jak nowocześnie i dynamicznie rozwija się belska szkoła i znajdujące się przy niej oddziały przedszkolne. Nie boimy się wyzwań, pokazujemy szerokie możliwości wykorzystania technologii informacyjnej i nowatorskie metody nauki. Choć początki bywają trudne a my ciągle nabywamy doświadczenia, budują nas słowa minister edukacji Pani Barbary Nowackiej wypowiadającej się na temat projektów eTwinning: „Program eTwinning wpisuje się w ideę nowoczesnej szkoły, która odpowiada na wyzwania przyszłości i przystosowuje do świata wymagającego nieustannego podnoszenia kwalifikacji i uczenia się, w tym poznawania nowych technologii.”

Zalet tej innowacji było o wiele więcej. I po więcej będziemy zapewne sięgać w kolejnym roku szkolnym!

                                                                                                                                                                      Zespół projektowy

[poniżej plik z wakacyjną piosenką]

Pliki do pobrania