Jak często używasz urządzeń elektronicznych?

W odpowiedzi na prośbę rodziców z 0B, wychowawczyni p. Magdalena Woźniak zaprosiła do klasy, panie pedagog i psycholog, które poruszyły z dziećmi kwestię korzystania z urządzeń elektronicznych.

W piątek 10 maja, do grupy 0B przyszły z wizytą panie Edyta Kwiatkowska i Karina Kołdra. Panie przeprowadziły z dziećmi pogadankę na temat używania telefonów, tabletów, komputerów, telewizji. Panie pedagog i psycholog ostrzegały przed zagrożeniem wynikającym ze zbyt długiej zabawy  takimi urządzeniami. Tłumaczyły, że może to spowodować trudności w nauce, brak koncentracji, problemy ze wzrokiem, zaburzenia snu. Również granie w gry niedostosowane wiekowo, jest niedozwolone! Niestety okazało się, że większość dzieci, już w tak młodym wieku, posiada te urządzenia i często posługuje się nimi w czasie wolnym. 

Spotkanie zakończyło się deklaracjami ze strony przedszkolaków o ograniczeniu korzystania z tych urządzeń i spędzaniu więcej czasu aktywnie, na świeżym powietrzu.

Drogi rodzicu, pamiętaj, zbyt długie korzystanie z urządzeń elektronicznych przez twoje dziecko może mieć negatywny wpływ na jego rozwój!