Dzień Głośnego Czytania w oddziałach "0".

29 września 2022r. w oddziałach "0" obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne jak i niezwykle pożyteczne.

 Inicjatywa tego święta powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Jako patronkę wybrano Joannę Porazińską, pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin znanej Polki. Motywem przewodnim święta jest głośne czytanie. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię, wspomagają pamięć, bogacą słownictwo, poprawiają koncentrację oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

W czwartkowe przedpołudnie w grupach "0" odbyły się głośne czytania wybranych utworów przez zaproszonych gości. W ramach akcji wychowawczynie: Ewelina Bekasiewicz oraz Magdalena Woźniak zorganizowały 5 spotkań. Spotkania przebiegały w bardzo sympatycznej, wesołej atmosferze. Nasz maraton czytelniczy rozpoczęła mama Laury, pani Beata Komorowska, czytając książeczkę ze specjalnymi efektami dźwiękowymi. Następnie pojawił się wspaniały duet z naszej szkolnej biblioteki: pani Ewa Jakubiak oraz pan Mariusz Wrona. Pan Mariusz przeczytał bajeczkę o myszkach oraz przedstawił, specjalnie na tę okazję, napisany przez siebie wiersz (prezentujemy tekst poniżej). Pani Ewa zaprezentowała dzieciom bardzo ciekawą formę książki w teatrzyku "Historia zielonego groszka". Kolejnym gościem była mama Ingi, pani Katarzyna Prokopczyk, która po przeczytaniu opowiadania o smoku i księżniczce podarowała dzieciom drobne upominki. Dalej znaną, ale nadal wzbudzającą wielkie emocje książkę "Jak Wojtek został strażakiem" we wspaniałej interpretacji przeczytała mama Franusia, pani Dominika Augustowska. Nasz czytelniczy dzień zakończyły odwiedziny mamy Ofelki, pani Żanety Ciamarczan z historią Kopciuszka, urozmaiconą pięknymi kukiełkami. Serdecznie dziękujemy przybyłym gościom za interesujące, czytelnicze wizyty i tak profesjonalne przygotowanie.