Z wizytą u Strażaków

Realizując tematykę "Poznajemy różne zawody" wychowawczyni grupy "Nutki" wyszła z inicjatywą do rodziców, by zechcieli opowiedzieć o swoim zawodzie dzieciom "od kuchni". W dniu dzisiejszym (7 marca) Pan Robert (tata Mikołaja) oraz Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym zaprosili najmłodsze przedszkolaki do swojej jednostki.

Na zwiedzanie remizy dzieci udały się tuż po śniadaniu spacerkiem, korzystając z mroźnej, ale słonecznej pogody. W jednostce przywitało dzieci trzech Strażaków. Wycieczka rozpoczęła się od pomieszczenia, w którym Strażacy wezwani do pomocy ubierają się w stroje ochronne. Dzieci dowiedziały się również jak działa radiostacja i w jaki sposób Strażacy są powiadamiani o zdarzeniu.

Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie wozów strażackich oraz sprzętu ułatwiającego pracę. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wozów bojowych.

Serdecznie dziękujemy Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej za możliwość zwiedzenia jednostki oraz życzymy, by pomoc przez Was niesiona była doceniana.