Jak bawili się nasi rodzice i dziadkowie, gdy byli mali?

W minionym tygodniu w grupie "Nutek" tematyka zajęć krążyła wokół zabawek i zabaw, zarówno tych dawnych, jak i tych współczesnych.

Pierwszego dnia dzieci przyniosły swoje ulubione zabawki. Miały tym samym okazję podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz opowiedzieć kolegom i koleżankom, jak lubią się bawić i co potrafią ich zabawki.

W kolejnym dniu pani Monika przyniosła kilka zabawek interaktywnych. Dzieci chętnie je testowały i miały okazję zobaczyć, że nowoczesne zabawki mówią, jeżdżą, uczą, świecą, zachęcając w ten sposób do zabawy nimi.

Następnego dnia Rodzice dzieci przynieśli swoje zabawki z okresu dziecięcego. Przedszkolaki miały szansę poczuć się jak w muzem i razem z wychowawczynią w sali urządzili kącik dawnych zabawek.

Podsumowaniem całego tygodnia była nauka tradycyjnych zabaw: "Stoi różyczka", "Mam chusteczkę haftowaną", "Stary niedźwiedź", "Zgaduj zgaduja, w której ręce złota kula" oraz wykonanie swojej zabawki - grzechotki.

Udało nam się w ten sposób zrealizować dwa zadania z Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna nasza Polska cała": zadanie nr 36 "Mam chusteczkę haftowaną" - czyli nauka 3 tradycyjnych zabaw oraz zadanie nr 51 "Zabawy i zabawki naszych rodziców" - poprzez naukę zabawy "Zgaduj zgadula" oraz możliwość zobaczenia zabawek mających 30 i więcej lat (którymi bawili się rodzice i dziadkowie) - zorganizowanie kącika i wykonanie zabawek - grzechotek.

BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM, KTÓRZY PRZYNIEŚLI I WYPOŻYCZYLI ZABAWKI:

  • PANI ŻANECIE DOMAŃSKIEJ
  • PANI JUSTYNIE KOŁACZ
  • PANI ADRIANNIE KĘDRA
  • PANU MATEUSZOWI KATANA