Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

XXIV Ogólnopolski Turniej Piłkarski dla dzieci im. Kazimierza Górskiego

17 maja 2019 r. na stadionie Miejskim w Górze Kalwarii odbył się XXIV Ogólnopolski Turniej Piłkarski Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

W turnieju rywalizowały 22 drużyny, reprezentujące szkoły z powiatów: kozienickiego, grójeckiego, otwockiego, mińskiego  i piaseczyńskiego.Rozgrywki objął patronatem Polski Związek Piłki Nożnej oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. Świetny występ na Turnieju zanotowali chłopcy z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, którzy po emocjonujących pojedynkach ostatecznie zdobyli brązowe medale plasując się na trzecim miejscu. A niewiele brakło by znaleźli się w wielkim finale. Zabrakło troszkę szczęścia w półfinale gdzie o rozstrzygnięciu spotkania decydowały dopiero rzuty karne.

Szczegółowe wyniki:

GRUPA C:

• PSP Belsk Duży – SP Czaplinek – 0:1

• PSP Belsk Duży – SP Czersk – 2:0

• PSP Belsk Duży – SP 2 Góra Kalwaria – 0:0

• PSP Belsk Duży – SP Bikówek – 1:0

Dzięki tym wynikom chłopcy z drugiego miejsca w grupie awansowali do fazy pucharowej Turnieju:

Ćwierćfinał:

• PSP Belsk Duży – SP Dobiesz – 1:0

Półfinał:

• PSP Belsk Duży – SP Czaplinek – 0:0 (karne 1:2)

Mecz o 3 miejsce:

• PSP Belsk Duży – SP Uwieliny – 2:0

Chłopcy wywalczyli piękny puchar, medale oraz otrzymali cenne nagrody rzeczowe a dodatkowo bramkarz zespołu Kamil Kaniewski zdobył tytuł najlepszego bramkarza turnieju. Brawo Drużyna. Wielkie gratulacje.