Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Wtorek, 2020-02-25

Imieniny: Almy, Cezarego

Święto Jabłuszka

17 listopada odbył się finał pierwszego gminnego Święta Jabłuszka.

 

W dniach 13-17.11.2017r. odbyły się Gminne Obchody Święta Jabłuszka. Organizatorem była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, która posiada już szkolną tradycję obchodów tego święta.

Patronat medialny objęła gazeta „Jabłonka”i  MazowieckaTV.

Sposorami byli:

Urząd Gminy, Firma AGMAR, Rada Rodziców przy PSP w Belsku Dużym, Firma ACTIV

W ramach obchodów  zorganizowano różnorodne konkursy.

Powołana została komisja w składzie:

Maria Walewska – Żółcik- dyrektor GZOPO-przewodnicząca

Renata Ostatek-sekretarz gminy

Ewa Łubińska- przewodnicząca Komisji Oświaty

Paulina Omen- Klepacz-redaktor gazety „Jabłonka”

Wśród zaproszonych gości znalazł się również przewodniczący Rady Gminy Bogusław Sikorski i proboszcz belskiej parafii Jarosław Siuchta.

Konkurs plastyczny „Przygoda jabłuszka” dla kl.I-III

Obchody rozpoczął konkurs plastyczny dla klas I-III, który odbył się 14 listopada. Przygotowały go i przeprowadziły panie: Kinga Perzyna, Iwona Sołtysiak i Aneta Maciejczyk.

Każda szkoła z gminy wytypowała po jednym uczniu z każdego oddziału, który wykonywał swoją pracę  w belskiej szkole. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji do wysłuchanej podczas konkursu bajki pt „Przygoda jabłuszka”. Powstały piękne dzieła. Po trudnej pracy komisja ogłosiła wyniki.

W kategorii klas I- Oliwia Kołacz- PSP w Zaborowie

w kategorii klas II- Magdalena Tkaczyk –PSP w Zaborowie

w kategorii klas III- Bartosz Kiljański- PSP w Zaborowie

 

Konkurs dla uczniów klas IV-VII

Dla uczniów klas IV-VII naszej gminy zorganizowano konkurs ” Gra planszowa – jabłkowa kraina pełna przygód”. Regulamin konkursu opracowały panie: Hanna Jasińska i Aleksandra Obłękowska.

Prace uczniowie wykonywali na zajęciach plastyki w swoich szkołach. Na eliminacje gminne z każdej placówki dostarczono trzy wybrane prace, z których jury wyłoniło zwycięzców.

I miejsce- Justyna Czapska, Alicja Szewczyk- PSP w Belsku Dużym

II miejsce- Mateusz Jakubczak, Jan Korczak- PSP w Łęczeszycach

III miejsce- Sandra Mariańska, Barbara Kochańska PSP w Belsku Dużym

 

Konkurs piosenki o jabłuszku dla przedszkolaków

Dnia 17 listopada podczas finału, w pięknej scenerii przygotowanej przez zespół do dekoracji pod kierunkiem pani Renaty Włodarskiej, odbył się konkurs piosenki o jabłuszku dla dzieci przedszkolnych.

Organizacją zajęły się panie Magdalena Woźniak i Magdalena Kośka. Rozpoczęły prezentacją w programie PowerPoint przypominająca początki i cała tradycję Święta Jabłuszka w belskiej placówce.

Oczekując na werdykt jury, uczestnicy bawili się pod opieką pani Moniki Sieradzan i Darii Procek. Odbyły się zabawy ruchowe, intelektualne oraz słodki poczęstunek.

Komisja konkursowa przyznała nagrody główne:

w kategorii dzieci 6-tnich:

Blanka Łubińska z PSP w Łęczeszycach,

w kategorii dzieci 3-5- letnich :

Julia Kudlak z Publicznego Przedszkola w Starej Wsi.

Wybierano również największe jabłko z całej gminy. Okaz taki dostarczył Jaś Bałut klasy IIIa z PSP w Belsku Dużym. Obwód jabłka wynosił 38 cm.

Podczas finału obchodów wszystkim uczestnikom wręczono nagrody i dyplomy. Serdecznie dziękujemy sponsorom, nauczycielom za przygotowanie I Gminnych Obchodów Święta Jabłuszka oraz rodzicom, którzy dostarczyli jabłkowe przysmaki będące słodkim poczęstunkiem dla uczestników i gości.

Magdalena Kośka

Aneta Maciejczyk