Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Poniedziałek, 2020-02-24

Imieniny: Boguty, Bogusza

Dzień Babci i Dzień Dziadka 2020.

"Słuchajcie swoich dziadków, pytajcie ich. Rozmawiajcie, bo oni są mądrością narodu".   Franciszek, papież

Styczeń to miesiąc, w którym świętujemy Dzień Babci i Dzień Dziadka. To wyjątkowy czas – jakby wróciło Boże Narodzenie.

21 stycznia zawitali do naszej szkoły babcie i dziadkowie uczniów klas I-III. Zacnym seniorom towarzyszyli liczni goście na czele z wójtem gminy Belsk Duży, panem Władysławem Piątkowskim, dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice i uczniowie klas I-III. Swoją obecnością zaszczycił nas ksiądz proboszcz, Jarosław Siuchta, któremu mieliśmy okazję zaśpiewać Sto lat i złożyć życzenia imieninowe.


Uczennice i uczniowie klas trzecich, pod kierunkiem wychowawczyń: Beaty Orzeszek i Kingi Perzyny, przygotowali program artystyczny. Były życzenia dla babć i dziadków od wnucząt, recytacja, śpiew, dużo tańca. Myślimy, że się podobało, bo dzieci zebrały gromkie brawa i podziękowania. Szczególnie serdeczne słowa skierowała do nas pani Janina Grzejszczyk, babcia, była dyrektor szkoły w Belsku Dużym.


Miłym punktem tego wydarzenia był efektowny wjazd ogromnego tortu, którym mamy trzecioklasistów ugościły zgromadzonych. Nie zabrakło upominków dla świętujących babć i dziadków. Na pożegnanie obdarowani zostali pełnymi witamin sokami jabłkowymi. Na zdrowie!


Uroczystość była podziękowaniem babciom i dziadkom za miłość okazywaną wnukom, za obecność. Dla wnucząt babcie i dziadkowie są BABCIAMI I DZIADKAMI, a nie zwykłymi ludźmi.

Kinga Perzyna

 

Cała masa pięknych zdjęć z tej uroczystości znajduje się na stronie Urzędu Gminy.