Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Wtorek, 2020-07-14

Imieniny: Kamili, Kamila

Sukces młodych szachistów.

Hanna Łoboda z IIa i Mikołaj Lenart z IIb złotymi medalistami rozgrywanego w Radomiu I Turnieju Szachowego "Szachy w mazowieckiej szkole" .

Sukces młodych szachistów.

Dnia 27 listopada 2019 r. odbył się Turniej Szachowy zorganizowany przez MSCDN wydział w Radomiu. W rozgrywkach mogli uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych biorących udział w projekcie „Szachy w mazowieckiej szkole”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas drugich wraz z opiekunką Anetą Maciejczyk. W wewnątrzszkolnym turnieju wyłoniono następujące osoby: Gabrysia Lipska i Hania Łoboda oraz Mikołaj Lenart i Ksawery Domel.

Zgłosiło się ponad 30 uczestników. Rozgrywano 7 rund po 15 minut. Sędziował pan Paweł Zaskalski szachista, wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Szachowego.

Wszyscy uczniowie świetnie sobie radzili, pokonywali stres, dzielnie znosili porażki, wspólnie cieszyli się ze zwycięstw. Był to dla nich pierwszy turniej tego typu. Dużym wsparciem okazali się rodzice, którzy cierpliwie czekali i trzymali kciuki.

Po podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców. Okazało się, że wśród drugoklasistów w kategorii dziewcząt oraz chłopców wygrali nasi uczniowie.

Złote medale za I miejsce zdobyli:   Hanna Łoboda - IIa i Mikołaj Lenart - IIb.

Otrzymali oni również zaproszenie na turniej finałowy „Szachy w mazowieckiej szkole”, który odbędzie się 9 grudnia w Warszawie. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwycięzcom życzę  powodzenia w finale.

Aneta Maciejczyk