Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Wtorek, 2020-07-14

Imieniny: Kamili, Kamila

Andrzejki z wróżbami i tańcem.

Dzień pełen wróżb i wieczorna dyskoteka to atrakcje zapewnione dzieciom i młodzieży w środę 28 listopada, kiedy świętowaliśmy andrzejki.

Andrzejki w naszej szkole

Środa  w naszej szkole przebiegała  pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Już od samego rana,  mała sala gimnastyczna zamieniła się w miejsce czarów i magii. Tego dnia nie zabrakło oczywiście wróżb przygotowanych przez uczennice z klasy VII A, które wcieliły się w rolę sympatycznych czarownic. Wróżby cieszyły się ogromnym powodzeniem. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukał swojej szczęśliwej liczby, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Oczywiście wierzymy, że wszystkie się spełnią, a zwłaszcza te dobre. Jeśli ktoś nie zdążył sobie powróżyć to pamiętajmy, że następne andrzejki już za rok.

Popołudniu przyszedł czas na zabawę dla klas I-VIII. Ulubiona muzyka uczniów i dekoracje sprawiły, że wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili. 

Samorząd Uczniowski