Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Środa, 2020-06-03

Imieniny: Anatola, Leszka

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

Dnia 3 października 2019 r. odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka - uroczystość zorganizowana przez wychowawczynie świetlicy szkolnej.

Święto Pieczonego Ziemniaka zostało zorganizowane już po raz czwarty. Jest to impreza, której głównym celem jest integracja uczniów przebywających w świetlicy szkolnej. Jak co roku, święto cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

W ramach święta został zorganizowany konkurs "Ziemniaczane cudaki - kartoflaki". Po raz kolejny zachwyciła nas dziecięca pomysłowość przy wykonaniu konkursowego zadania - czyli stworzenia cudaka z wykorzystaniem bohatera tego święta, ziemniaka. Powołane Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ każda z dostarczonych przez dzieci prac,  była wyjątkowa i ciężko było wskazać finalistów.

Ostatecznie wyniki przedstawiały się następująco:

Miejsce I - Otylia Prokopczyk kl. II b

Miejsce II - Basia Bibrowska kl. III a i Hania Łoboda kl. II a

Miejsce III - Patryk Kowalski kl. II b

 

Podczas uroczystości dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat ziemniaka, jego właściwości, pochodzenia oraz sprowadzenia do Polski. Wspólnie brali udział w zawodach i konkurencjach, odpowiadały na przygotowane przez nauczycieli zagadki. Na koniec uroczystości na uczniów czekał smaczny poczęstunek: kiełbaski, ziemniaczki oraz przekąski. W tym roku z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych, święto zostało zorganizowane w szkole, a nie jak co roku w rezerwacie w przyrody w Modrzewinie. Mamy nadzieję, że za rok pogoda będzie bardziej sprzyjająca.

Dziękujemy za udział i wspólna zabawę! Zmieszany

 

 

D. Dobrowolska