Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Środa, 2020-06-03

Imieniny: Anatola, Leszka

Klasy szóste w Radomiu.

W środę 2 października 2019 r. klasy szóste udały się do Radomia, by obejrzeć "Balladynę" Juliusza Słowackiego i zwiedzić Muzeum Wsi Radomskiej.

Radomskie jesienne inspiracje

                2 października br. uczniowie szóstych klas byli na wycieczce w Radomiu. Obejrzeli „Balladynę” Juliusza Słowackiego wystawioną przez aktorów Teatru Lektur Szkolnych. Przedstawienie pobudziło wyobraźnię uczniów i skłoniło do przemyśleń dotyczących dobra i zła, żądzy władzy czy sprawiedliwości. Te ponadczasowe problemy stanowią inspirację dla wielu twórców różnych epok. Być może i nasi uczniowie zainspirują się romantycznym tekstem wieszcza narodowego. Wśród szóstoklasistek są przecież uzdolnione plastycznie uczennice.

            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Radomskiej. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale warto było przenieść się w czasie i zobaczyć chłopskie chaty, dwór, kościół czy budynek straży. Kolory złotej polskiej jesieni, liście klonu i dębu, zbierane w bliskości lasu grzyby, wszystko to  tworzyło zatrzymany w czasie poetycki obraz, a padający deszcz potęgował wrażenie, że ten świat, choć dawno odszedł, w naszych wyobrażeniach zatrzymał się choćby na chwilę.  

 

Beata Jarząb, Iwona Lewandowska, Justyna Dąbrowska