Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Wtorek, 2020-07-14

Imieniny: Kamili, Kamila

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego został zorganizowany  6 maja 2019 roku pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Adama Struzika.  Celem było propagowanie wśród najmłodszych bezpiecznego i świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zaprezentowanie zadań poszczególnych służb. Funkcję gospodarzy pełniły wspólnie Gmina Belsk Duży oraz Publiczne Gimnazjum w Belsku Dużym.

 

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego  wpisuje się w ramy Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ, który w tym roku trwa od 6 do 12 maja.

Wszelkie działania, prowadzone także na drogach całej Europy,  mają przypominać uczestnikom ruchu drogowego, że przestrzeganie przepisów, uprzejmość i cierpliwość, wzajemny szacunek i życzliwość mają istotny wpływ na nasze bezpieczeństwo, a tym samym na nasze życie. Jedno z haseł akcji brzmi: "Kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwo na drodze!"

W poniedziałkowej akcji w naszej gminie udział wzięli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Belsku Dużym, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Grójcu,  przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego w Warszawie a także ratownicy medyczni.

Uczniowie wszystkich szkół z Gminy Belsk Duży mogli między innymi
- obejrzeć  pojazdy i sprzęt policyjny,  strażacki, ratowniczy;
- sprawdzić swoje umiejętności w mobilnym miasteczku ruchu drogowego;
- wziąć udział w pokazach i szkoleniach medycznych;


Zajęcia i pokazy miały miejsce w nowej hali oraz na boisku, bieżni i dziedzińcu przed szkołą.