Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Niedziela, 2019-09-22

Imieniny: Maury, Milany

Mistrzowie Powiatu z PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

W dniu 04 kwietnia 2019 r, na boisku Gminnym w Belsku Dużym odbyły się Mistrzostwa Powiatu Grójeckiego w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych, w kategorii Igrzyska Dzieci (uczniowie klas 4-6). 

Prawo gry w tych finałach po wygranych wcześniej eliminacjach gminnych i półfinałach powiatowych zapewniły sobie szkoły: PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym, PSP im. Zygmunta Nowickiego w Konarach oraz PSP nr 2 im. I Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Mogielnicy. Rywalizacja o tytuł mistrzowski przebiegła na wysokim poziomie sportowym. Każda z drużyn zaprezentowała duży potencjał i szeroki wachlarz umiejętności piłkarskich. Ostatecznie mistrzostwa zakończyły się ogromnym sukcesem zawodników z belskiej podstawówki. Młodzi futboliści okazali się bezkonkurencyjni. Wygrywając wszystkie mecze zdobyli złote medale i tytuł Mistrza Powiatu Grójeckiego, a tym samym prawo gry w Eliminacjach Międzypowiatowych, które odbędą się w najbliższym czasie w Radomiu.

Warto wspomnieć, że aby znaleźć się w ścisłym gronie finalistów, chłopcy z Belska Dużego musieli wcześniej przebrnąć przez szereg eliminacji, w których wygrali wszystkie rozegrane mecze, strzelili rekordowo 41 goli a stracili tylko 2.

Wyniki zespołu w poszczególnych etapach:

Mistrzostwa Gminy Belsk Duży: 22 marzec 2019r

-PSP Belsk Duży – PSP Lewiczyn: 10:0

- PSP Belsk Duży – PSP Zaborów: 6:0

Półfinały powiatowe: 28 marzec 2019r

- PSP Belsk Duży – PSP Kruszew: 9:1

- PSP Belsk Duży – PSP Goszczyn: 6:0

- PSP Belsk Duży – PSP Grójec nr 2: 4:1

Mistrzostwa Powiatu Grójec: 04.04.2019r

- PSP Belsk Duży – PSP Mogielnica: 2:0

- PSP Belsk Duzy – PSP Konary: 4:0

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw:

I miejsce - PSP Belsk Duży - 6 pkt, bramki 6:0

II miejsce - PSP Konary - 3 pkt, bramki 6:9

III miejsce - PSP Mogielnica - 0 pkt, bramki 5:8

Skład reprezentacji naszej szkoły: Kaniewski Kamil, Maciejczyk Michał, Kowalczyk Filip, Jakubczyk Janek, Szcześniak Adam, Stańczyk Szymon, Grotowski Michał, Balcerowicz Mateusz, Kucman Alan, Kucman Mateusz, Kołacz Michał

Nauczyciel: p. Łukasz Wiśnik