Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Belsku Dużym

Kalendarium

Wtorek, 2019-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Ślubowania nadszedł czas...

29 października pierwszoklasiści zdawali swój egzamin na ucznia. Weszli marszowym krokiem wraz z wychowawczyniami na salę pełną zaproszonych gości. Przybył Wójt Gminy w Belsku Dużym- Władysław Piątkowski, Sekretarz Renata Ostatek, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych- Maria Walewska -Żółcik, ksiądz proboszcz-Jarosław Siuchta oraz Rada Rodziców na czele z przewodniczącą p.Renatą Słowińską. Czekali również rodzice, dziadkowie pierwszoklasistów, a także starsi i młodsi koledzy i koleżanki z wychowawczyniami.

Wszystkich serdecznie przywitała wicedyrektor p. Teresa Bogdańska. Nawiązując do dekoracji zwróciła uwagę, że nasze pierwszaczki są jak małe ćmy, które wlatują do otwartej księgi-symbolizującej szkołę- a wylatują z niej jako piękne kolorowe motyle.

Po powitaniu rozpoczęła się część artystyczna obfitująca w piosenki i wiersze.  Każdy chciał udowodnić, że  zasługuje na miano ucznia naszej szkoły. Pierwszoklasiści pochwalili się wiedzą o patronie  szkoły Janie Pawle II. Odpowiedzieli na pytania starszych uczennic z klas trzecich, dotyczące naszej ojczyzny, nawiązali do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Oczywiście były wiersze i piosenki tematycznie związane ze szkołą i z uczniami.

Po części artystycznej nastąpił doniosły moment -wprowadzono sztandar szkoły i wszyscy powtarzali za panią dyrektor słowa ślubowania. Zostało już tylko pasowanie na ucznia- oczywiście magicznym ołówkiem, a także przypięcie tarczy naszej szkoły.

Następnie życzenia pierwszoklasistom złożył Wójt Gminy Władysław Piątkowski. Głos zabrała również pani Renata Słowińska wręczając, na ręce wychowawczyń, każdemu uczniowi pamiątkowe dyplomy i teczki na świadectwa. Rodzice klas pierwszych podarowali pojemniki i woreczki do  przechowywania szachów,  a każdemu uczniowi długopis. Uczniowie podziękowali wychowawczyniom wręczając bukiet kwiatów. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec zaproszono na słodki poczęstunek przygotowany przez  rodziców.

Gratulujemy pierwszoklasistom i serdecznie witamy ich w naszej szkole.

 

Aneta Maciejczyk