Wnuczęta dla Babć i Dziadków

Przedszkolny Dzień Babci i Dziadka odbył się w PSP Belsk Duży 22 stycznia. Dla Gr. I i II o godz 10.00 a dla Gr.  III, 0a, 0b o godz. 12.00

Gr. I i II

    Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z radością, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z grupy I i II Oddziałów Przedszkolnych przy PSP im. Jana Pawła II w Belsku Dużym w dn. 21 stycznia 2020 r.  gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.

Program artystyczny został przygotowany pod kierunkiem p. A. Tuszyńskiej, p. D. Bernackiej i p. K. Malinowskiej. Wspierały nas również p. M. Byrska oraz Ż. Matczuk.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości.

  Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem Pani Dyrektor – T. Bogdańskiej. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, zaproszeni goście mieli okazję podziwiać wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym przedstawieniu. Dzieci zaprezentowały wzruszające wiersze i piosenki związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne i instrumentalne w wykonaniu swoich pociech, a także prezentację multimedialną ze swoimi wnukami w rolach głównych. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Na zakończenie słowami piosenki życzyliśmy Babciom i Dziadkom „Sto lat”. Całość wydarzenia uświetnił przepyszny tort przygotowany przez rodziców. Niezwykłym zaskoczeniem dla wszystkich było wystąpienie jednego z gości , Pani Marii Ławnickiej, która w imieniu wszystkich zaproszonych wyraziła ogromną radość i wdzięczność za pamięć i tak huczne, wieloletnie podtrzymywanie tradycji, jaką jest organizacja Dnia Babci i Dziadka w naszej szkole. 

Na koniec dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

To było wspaniałe wydarzenie. Jeszcze raz życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, szczęścia, pomyślności, a także mamy nadzieje, że to spotkanie na długo zostanie w ich pamięci.

 

Gr. III. 0A i 0B

   Dzień Babci i Dziadka to jedno z piękniejszych dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie są obdarzeni szczególnymi dowodami miłości.

     W środę o godz. 12.00 odbyła się uroczystość przygotowana przez dzieci z Gr. III, 0A i 0B pod kierunkiem pań: Alicji Makarskiej, Haliny Łaski, Darii Procek. Martyny Kowalczyk, wspieranych przez panią Lidię Barańską.. Zaproszeni goście stawili się licznie, aby podziwiać wystepy swoich wnucząt. Na uroczystości byli także przedstawiciele gminy z panem Wójtem Władysławem Piątkowskim na czele. Po przywitaniu gości przez dyrektor, panią Teresę Bogdańską, rozpoczęła się część artystyczna. Piosenką, wierszem, tańcem i grą na instrumentach perkusyjnych dzieci wyraziły swą miłość do babć i dziadków. Pięknie odgrywały role w przedstawieniu. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Na zakończenie uroczystości dzieci wspólnie złożyły życzenia. A zwieńczeniem był tort przygotowany przez mamy wychowanków, przy którym dzieci odśpiewały gromkie- sto lat. Następnie wnuczęta wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane kalendarze na bieżący rok. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.